ČLÁNEK

Sympatický výkon nestačil, Češi prohráli těsně 0:1

03.08.2013 | David Bohata

Přípravný zápas se Spojenými státy měl pro český tým špatný začátek. Američané se dostali do vedení už ve 4. minutě. Domácí se dopouštěli nepřesností, které však soupeř nedokázal potrestat. Čeští mladíci tak byli stále na dostřel. Ve třetí třetině stupňovali svůj výkon, ale branku do konce zápasu vsítit nestihli.

Zápas č. 0  •  so 3.8.2013  •  18:30  •  Online přenos utkání
Česko
0:1
( 0:1, 0:0, 0:0)
USA
Česko: Pechek (31. Vaněček) – Mikliš, Zahradníček, Pácha, Mašín, Rašner, Zbořil, Matula – Karabáček, Zacha, Kotala – Smejkal, Veselý, Vrána – Vopelka, Kovařčík, Jenyš – Černoch, Kuťák, Švarc – Zohorna
USA: Nedjelkovic (37. Weyrick) – Mantha, Haydon, Nardella, Dougherty, Wolff, Carlo, Rosburg – Bittner, Snively, Dudek – Connor, Schmaltz, Poganski – Wahlin, Milan, Turgeon – Phelps, Wagner, Iverson – Malmquist
Branky a asistence: 4. Turgeon (Milan).
Střely: 32:32 (0:0, 0:0, 0:0).
Vyloučení: 4:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Homola, Hradil – Gebauer, Tošenovjan. .

Fotogalerie

 

Komentář

Český tým nezačal utkání dobře. V úvodu se dostal pod těžký a dlouhotrvající tlak druhé soupeřovy formace, který však přežil. Další ofensivní hemžení Američanů již však znamenalo branku. Dominic Turgeon se dostal k odraženému puku a z otočky poslal puk ke vzdálenější tyči. Krom zajímavého ofensivního výletu Pyrochty byli nadále nebezpečnější hokejisté ze zámoří. Bittner, vracející se z trestné lavice, se spolu s Milanem dostal do přečíslení 2 na 1, které však zmařila jednak příliš dlouhá přihrávka prvně jmenovaného, jednak pohotový zásah Pechkovy hole.

Český tým se přeci jen herně zvedl. Pomohly mu k tomu také přesilové hry, ve kterých dokázal zahrozit. Byl to konkrétně Jakub Vrána, jenž na sebe upozornil. Nejdřív se hezky proháčkoval až před brankáře, který ho však dobře vybruslil a gólovou šanci zmařil. V další početní výhodě zase Vrána pálil bez přípravy z vrcholku kruhu. Střelu směřující do horního rohu efektně lapil Nedjelkovic.

I ve druhé třetině pomáhala svěřencům trenéra Jakuba Petra nedisciplinovanost protivníka. Na začátku třetiny ukončil český tlak dobrý zákrok amerického brankáře. Ve 25. minutě nastala trestuhodná chvíle. Jeden z domácích hráčů ztratil puk u hrazení a na bránu postupovali dva osamocení hráči USA. Poganski přihrával Connorovi, který si sice obhodil maskovanéhého muže, ale do prázdné brány vinou ztráty rovnováhy nedokázal přesněji zakončit.

Nově příchozí Vaněček na sebe upozornil skvělým zákrokem, když vytěsnil mimo tyče pokus Bittnera, osamoceného u vzdálenější tyče. Po uklouznutí rozehrávajícího soupeře se do vynikající střelecké pozice dostal Vopelka, ale minul. I Američané vystřídali brankáře. Weyrick v závěru třetiny musel řešit Kotalův drzý průnik před bránu.

Češi se na začátku posledního dějství hodně zapotili při vlastním oslabení. Obětaví obránci v čele s Vaněčkem nedovolili puku překročit brankovou čáru. S postupem času si domácí výběr začal vytvářet tlak. Nebezpeční byli Vrána či Černoch, jehož sražený pokus se “došoural“ centimetry vedle tyče. Češi se tlačili dál dopředu. Zacha zakončil rychlý kontr svižnou střelou do protipohybu brankáře. Weyrick brilantně zakročil a podělil se tak se Zachem o potlesk tribun.

Další dobrou šanci promarnil Kovarčík. Přítrž české snaze o vyrovnání učinilo vyloučení na sklonku základní hrací doby. Češi sice prohráli, ale předvedli více než obstojný výkon.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??