ČLÁNEK

Slovensko nezvládlo třetí třetinu, s Ruskem padlo 3:9

31.07.2021 | Dominik Dubovči

Divoký zápas se v sobotu večer nehrál jen v Břeclavi, ale také v Piešťanech. Slovensko tam podlehlo Rusku vysoko 3:9, po druhé třetině přitom prohrávalo jen 2:4.

Zápas č. 0  •  so 31.7.2021  •  18:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Slovensko
3:9
( 0:2, 2:2, 1:5)
Rusko
Slovensko: Eliaš (31. Korec) – Nemec, Nátny, Žabka, Štrbák, Moško, Kmec, Nahalka, Krakovský – Slafkovský, Dvorský, Mešár – Sýkora, Petrovský, Šotek – Molnár, Repčík, Čiernik – Honzek, Suchý, Mišiak – Kopecký.
Rusko: Ivanov (31. Murašov) – Kudryjavcev, Maljavin, Sapunov, Duda, Remezovsky, Guljajev, Baraboša, Safin, But – Mirošničenko, Kvočko, Mičkov – Trikozov, Grigorjev, Gazizov – Larkin, Davydov, Sinjatkin – Perevalov, Rogovsky, Demidov.
Branky a asistence: 01:48 Remezovsky (Sinjatkin), 12:47 Perevalov (Guljajev), 34:09 Sinjatkin, 35:05 Kvočka (Mičkov, Mirošničenko), 48:05 Gazizov (Trikozov), 51:19 Gazizov (Mirošničenko), 54:24 Sinjatkin (Mičkov, Mirošničenko), 56:40 Perevalov (But, Sapunov), 59:57 Mičkov (Mirošničenko) – 30:28 Slafkovský (Štrbák, Mešár), 39:24 Repčík (Nemec), 53:26 Mešár (Petrovský, Slafkovský).

Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Snášel ml., Orolin – Stanzel, Šoltés..

Komentář

Domácí hokejisté nevstoupili do utkání proti favoritovi dobře, již ve druhé minutě inkasovali z hole Remezovského. Ruské vedení navýšil o jedenáct minut později Perevalov. Tehdy se zdálo, že favorité neohroženě kráčí za vítězstvím.

V polovině utkání ale snížil Slafkovský a přestože poté Slováci ještě dvakrát inkasovali, díky úspěchu Repčíka ze 40. minuty stále drželi dvoubrankový rozdíl ve skóre.

Poměrně vydařená generálka před turnajem se ale změnila v divočinu ve třetí třetině. Rusko ji vyhrálo 5:1 a nakonec tak přeci jen potvrdilo svoji sílu.

Dočká se Slovensko prvního domácího vítězství již v pondělí, kdy začíná Hlinka Gretzky Cup?

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??

Facebook

Amerika dokráčela bezpečně za ziskem ?? bronzu! Gratulujeme!USA wins the bronze ?? medal! Congratulations!

Facebook

Sledujte zápas mezi ???? Českem a ???? Kanadou živě na Youtube! ??

Facebook

Severoamerické derby pro ???? Kanadu! Ve finále zabojuje o zlato s domácími Čechy. ??

Facebook

Česko nadělilo Finsku 8 golů a je ve finále poprvé od roku 2017! ??