ČLÁNEK

Další hladké vítězství Kanady, vynulovala Švýcarsko

02.08.2023 | Adam Čuba

Výběr Javorových listů prochází Hlinka Gretzky Cupem po klopýtnutí s Finskem relativně v pohodě. Po demolici Slováků si Kanada poradila i se Švýcarskem, které se sice do třetí třetiny drželo slušně, na body to ale nestačilo. V Trenčínské skupině zatím také není nic rozhodnuto, ve hře o semifinále je Finsko a právě dvojice Kanada, Švýcarsko. Ze hry jsou už pouze domácí Slováci.

Zápas č. 6  •  st 2.8.2023  •  15:30
Švýcarsko
0:5
( 0:2, 0:1, 0:2)
Kanada
Švýcarsko: Kirsch (Lachat) – Kurt, Muggli, Meier, Ustinkov, Geisser, Blessing, Sansonnens – Antenen, Grossniklaus, Wehrli – Forget, Reber, Ponzetto – Cattin, Tarchini, Bosson – Körbler, Wey, Giger.
Kanada: George (D'Aigle) – Mews, Dickinson, Elick, Marrelli, Cristoforo, Danford, Parekh – Wetsch, Catton (C), Misa – Ritchie, McQueen, Beaudoin – Martone, Lindstrom, Spence – Poirier, Josephson, Massé – Gavin.
Branky a asistence: 12. McQueen (Ritchie, Beaudoin), 20. Beaudoin (Ritchie), 30. Catton (Misa, Wetsch), 50. Massé (Spence), 51. Catton (Misa)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Fotogalerie

 

Komentář

Švýcaři zatím na turnai soupeře deptali především trpělivou hrou a chvíli se zdálo, že jim podobná taktika vyjde i proti Kanadě. V první desetiminutovce měl jedinou velikou šanci pouze ve velké pohodě hrající Ritchie, jenž ale před poloprázdnou klecí trefil beton gólmana. Pak Kanaďané přeci jen udeřili, Roger McQueen se zorientoval v předbrankovém prostoru a trefil přesně – 1:0. V samém závěru ještě zvýšil Cole Beaudoin, jenž usměrnil milimetrovou nahrávku Ritchieho do sítě.

Kanaďané byli ve druhé třetině výrazně lepší, po 40 minutách také výrazně vedli na střely… Gólů ale nepadlo tolik, kolik by si výběr Javorových listů představoval. Neuspěl například Catton, jenž jel sám na bránu, na brankáři Kirschovi ztroskotal i McQueen nebo Poirier. Neujalo se dokonce ani přečíslení 3 na 1! Jen další ostrá rána dnes aktivního Berklyho Cattona z levého kruhu zapadla do sítě – 3:0.

Švýcaři na začátku třetí periody zahájili svůj největší tlak v zápase. Nejblíže gólu byl Robin Nico Antenen, jenž stál volný před bránou. Paradoxně ale udeřili Kanaďané a rázem bylo po zápase. Maxim Massé zůstal zapomenutý za obranou soupeře, zamířil a zvýšil na 4:0. Za další půl minuty se do mezikruží prosmýkl Berkly Catton, jenž obstaral nakonec finální skóre 5:0. Kanada si závěrečných devět minut užila a hrála už spíše exhibičně. Za zmínku stojí ještě trestné střílení, to ale Wetsch neproměnil, trefil pouze lapačku švýcarského brankáře.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??