ČLÁNEK

Sedmé místo vystřílel Německu Julian Lutz, proměnil i nájezd

06.08.2021 | Dominik Dubovči, FOTO: HockeySlovakia

Napínavý až do konce byl piešťanský duel mezi Švýcarskem a Německem. V souboji o umístění získali první výhru na turnaji Němci. Jejich hrdinou byl Julian Lutz, který vstřelil dva góly ze hry a trefil se i z nájezdu. O vítězství 3:2sn pak rozhodl Leon Sivic.

Zápas č. 14  •  pá 6.8.2021  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Švýcarsko
2:3sn
( 0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Německo
Švýcarsko: Simeoni – Füllemann, Bieri, Christe, Bichsel, Dionicio, Quinn, Terraneo – Taibel, Fiebiger, Müller – Naber, Rod, Schild – Lurati, Greuter, Hull – Gruber, Weber, von Bergen – Reinhard.
Německo: Bittner – Bettahar, Grasmik, Grunewald, Hafenrichter, Hübner, Kauhanen, Sinn, Sturm – Anton, Elias, Gaidel – Hauf, Hördler, Kechter – Krening, Lutz, Pischoff – Oswald, Rollinger, Sivic – Ullmann.
Branky a asistence: 26:43 Lurati (Bichsel), 37:11 Müller (Weber, Quinn) – 27:29 Lutz (Kechter, Kauhanen), 38:32 Lutz (Kechter), rozhodující nájezd Sivic.
Střely: 27:20 (9:10, 9:7, 6:2 - 3:1).
Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Štefik, Hronský – Jedlička, Crman. Diváků: 125.

Fotogalerie

 

Komentář

V Piešťanech se v odpoledním zápase o sedmé místo utkali dva outsideři turnaje. Ani Švýcarsko, ani Německo dosud na Hlinka Gretzky Cupu nezískali ani bod, a to především díky slabé produktivitě.

Ta se projevila v první třetině, kdy nejvíce vynikli brankáři Simeoni a Bittner. Oba týmy totiž měly mnoho příležitostí ke skórování, recept na gól ale nenašly. Skóre se neměnilo ani ve dvou početních výhodách Němců a v jedné švýcarské.

Po čtyřech minutách hry ve druhé třetině Švýcaři hráli hned dvojnásobné oslabení, které ale dokázali ubránit a v čase 26:43 dokonce slavili první branku díky Luratimu, který zblízka zakončil pod horní tyč. Němci ale brzy srovnali, když se kolem obránce protáhl Lutz a po rychlé kličce zavěsil.

V závěru druhé části se opakoval podobný scénář, Miles Müller z úniku prostřelil německého brankáře mezi betony a Švýcaři byli opět na koni. Jen o 82 vteřin později se ale podruhé předvedl Lutz. Tentokrát měl i velkou dávku štěstí, gól totiž padl po lehkém nahození zpoza branky.

Němci měli hned v úvodu třetí třetiny šanci poprvé v zápase získat vedení, přesilovou hru ani nevyužili. A protože stav utkání zůstal vyrovnaný i po dalších vyloučeních na obou stranách, muselo se nastavovat.

Prodloužení nabídlo strhující podívanou, ve které však opět úřadovali oba brankáři. Němci se navíc dokázali ubránit i v minutu dlouhém oslabení, na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

V nich byl šikovnější tým Německa, konkrétně Julian Lutz a Leon Sivic. Ze Švýcarů se prosadil jen Thierry Schild, prohru 2:3 po nájezdech ale neodvrátil, a jeho tým tak opouští turnaj bez jediného vítězství.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??

Facebook

Amerika dokráčela bezpečně za ziskem ?? bronzu! Gratulujeme!USA wins the bronze ?? medal! Congratulations!

Facebook

Sledujte zápas mezi ???? Českem a ???? Kanadou živě na Youtube! ??

Facebook

Severoamerické derby pro ???? Kanadu! Ve finále zabojuje o zlato s domácími Čechy. ??

Facebook

Česko nadělilo Finsku 8 golů a je ve finále poprvé od roku 2017! ??