Zápas o siedme miesto v prospech Rusov

15.08.2014 | Lukáš Pancurák

Prvý piatkový duel v piešťanskej Easton aréne priniesol súboj domácich Slovákov a ruského tímu. V zápase o siedme miesto videli diváci sedem presných zásahov, pričom až päť z nich skončilo v sieti gólmana Húsku. Rusi teda duel zvládli úspešnejšie a celkovo skončili siedmi, Slovensku patrí konečná ôsma priečka.

Zápas č. 4  •  pá 15.8.2014  •  14:00  •  Online přenos utkání  •  zápis SZLH
Slovensko
2:5
( 1:2, 1:1, 0:2)
Rusko
Slovensko: Húska (Cibulka) – Grman, Vadovič, Hatala, Roman (A), Kolesár, Zeleňák, Nemec, Šefčík – Horváth, Valent (C), Bondra – Pätoprstý, Sádecký, Lešťan (A) – Žiak, Hecl, Andrisík – Struška, Oško, Trudman
Rusko: Krasotkin (Kolesnikov) – Platonov, Sidorov (A), Kozyrev, Fatkullin, Karnauchov, Bannikov, Rykov (C), Nesterov – Žebelev, Alexejev, Ivašov – Jemec, Žukenov (A), Kaprizov – Ivanjuženkov, Bočkarev, Bjakin – Volkov, Barabanov, Podlubošnov
Branky a asistence: 12. Bondra (Horváth), 30. Roman (Hecl) – 5. Kaprizov (Emets, Bannikov), 19. Jemec (Karnauchov, Žukenov), 28. Kaprizov (Žukenov), 49. Ivanjuženkov (Bjakin, Bočkarev), 53. Bjakin (Bočkarev, Karnauchov)
Střely: 20:41 (5:14, 7:17, 8:10).
Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jonák, Novák – Šefčík, Stanzel.

Andrisík a Bannikov Krasotkin vyráža Heclovu šancu gól Kaprizova Biakin a Žukenov po góle Ivaňuženkov a Valent na vhadzovaní

Prvá tretina duelu Slovákov s Rusmi sa začala obojstrannou aktivitou, z ktorej Slováci už po necelých dvoch minútach vyťažili presilovú hru, no počas nej trestuhodne Krasotkina nebezpečne neohrozili. Krátko po jej skončení sa karta obrátila, do útoku sa dostali ruskí hráči a Kaprizov puk prepálil ponad ležiaceho Húsku až do siete. Po tomto presnom zásahu Rusi poľavili, premárnili dvojnásobnú početnú výhodu a zaslúžene inkasovali z hokejky Bondru. Keď sa už zdalo, že sa do šatní pôjde za vyrovnaného stavu, Rusi opäť udreli a krátko pred prestávkou sa dostali do vedenia 2:1.

Slovensko bolo od úvodu druhej tretiny aktívnejšie. Už po 53 sekundách hry sa ocitol Lešťan vo veľkej príležitosti, keď dostal puk k ľavej žrdi ruskej svätyne. Jeho gólovú strelu však na poslednú chvíľu zastavila čarovná lapačka Krasotkina. Na druhej strane sa mohol presadiť Žebelov, ktorý sa osamotený rútil na gólmana Húsku. Žebelov to skúsil otočkou okolo bránky, muž medzi troma žrďami bol však rýchlejší. Rusi si ešte v prvej časti druhej tretiny dokázali vytvoriť výrazný tlak, z ktorého ťažil v 28. minúte Kaprizov. Ten tak pridal svoj druhý presný zásah v zápase. Ruský náskok o dva góly však trval len necelé dve minúty. Znížiť sa totiž podarilo Romanovi. Štyri minúty pred koncom poslednej hry mali hostia k dispozícii výhodu presilovej hry, tú však využiť nedokázali. A to aj napriek skvelej šanci Kaprizova, ktorý nedokázal puk sklepnúť do odkrytej časti bránky.

V úvode tretej tretiny Slováci získali výhodu presilovej hry, tú však na gól nepretavili. Najväčšou šancou v nej sa prezentoval Hecl, ktorý si nakorčuľoval s pukom pred bránku Krasotkina, prekonať ho však nedokázal. V sľubnej príležitosti sa ocitlo aj Rusko. Alexejev sa s pukom natlačil spoza bránky do nebezpečného priestoru pred Húskom, zakončiť a mu však nepodarilo. O malú chvíľu sa však delovkou prezentoval Ivanjuženkov, ktorého pokus najskôr opečiatkoval žrď Húskovej bránky, následne však skončil aj v jeho sieti. Na rozdiel troch gólov upravil o štyri minúty neskôr Bjakin, ktorý tvrdou strelou nedal Húskovi šancu na zákrok. Slováci ešte mohli v závere zápasu znížiť, nepresadil sa však ani Pätoprstý, ani Hecl.