ČLÁNEK

Po slibném výkonu Slovensko nakonec padlo o jednu branku se Švédy

05.08.2019 | Redakce

Piešťany – Švédsko vedlo již po 25 sekundách, pak Slovensko po chvíli vyrovnalo. Tre Kronor ale byl efektivnější ve střelbě a zápas dotáhlo do vítězného konce. Na konci zápasu nepomohla domácím ani hra bez brankáře.

Zápas č. 4  •  po 5.8.2019  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Slovensko
2:3
( 1:1, 0:1, 1:1)
Švédsko
Slovensko: Latkóczy (Opatovský) – Kňažko, Fatul, Stacha, Nemec, Groch, Putala, Ketner, Jombík – Chromiak, Myklukha, Lašák – Kašlík, Rehák, Kolenič – Mastič, Faith, Bačo – Nemec, Petráš, Lipianský.
Švédsko: Clang (Wallstedt) – Leo Lööf, Kumlin, Nordlund, Grans, Andrae, Styf,Linus Lööf, Wallinder – Eklund, Ljungman, Magnusson – Eriksson, Garfve, Hedlund – Torgersson, Hallén, Ljungkrantz – Nybeck, Ekmark, Olausson.
Branky a asistence: 4. Kašlík (Kolenič, Stacha), 46. Rehák (Nemec, Kašlík) – 1. Kumlin (Leo Lööf), 24. Ljungman, 42. Hedlund.
Střely: 27:23 (4:6, 16:9, 7:8).
Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Vladimír Baluška, Vladimír Fridrich – Šimon Synek,. Diváků: 649.

Komentář

Vstup do zápasu se povedl Tre Kronor, jelikož už v pětadvacáté sekundě prostřelil brankáře AXEL KUMLIN. Ale vedení trvalo jen chvíli, ve 4. minutě ujel celé obraně MATEJ KAŠLÍK a ten si poradil s únikem nejlépe, jak mohl. Naznačil střelu a poté poslal kotouč přesně mezi betony – 1:1. Rázem domácí ožili a vytvářeli si další šance, Bačo vypíchl hrací předmět jednomu ze soupeřů a poté se po pravé straně prohnal až před branku, tam ho však vychytal Calle Clang. Poté si oba týmy vyzkoušely hru v přesilové hře, ovšem ani jednomu se nepovedlo ji využít. Byl to rychlý hokej a navíc téměř bez přerušení. Další branka již ale napadla a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Nechybělo moc a Švédi se mohli opět radovat po pár sekundách od uplynutí třetiny. Elliot Ekmark se dostal s pukem přes hráče až mezi kruhy a střílel i velmi dobře, trefil ale pouze tyč! Nakonec to jeho tým nemuselo tolik mrzet, protože poté přišla na řadu přesilová hra, která byla využita. Rychlou kombinaci zakončil mezi kruhy DANIEL LJUNGMAN, sice trefil jen tyč, ale kotouč se od ní odrazil o brankáře a zapadl pomalu do sítě. Smolná branka Slovensko nezlomila a stále se snažilo o vyrovnání. Nejblíž k tomu měl v posledních sekundách Martin Chromiak, když jeho rána z mezikruží proletěla těsně nad brankou.

Do třetí periody šli domácí hokejisté velmi motivováni, dokonce přišli na led dlouho před jejich soupeřem. Po minutě a půl si šel sednout na trestnou kapitán Slovenska Samuel Kňažko a po chvíli se zjevil osamocen na levém kruhu ERIK HEDLUND, jenž využil situace a zamířil parádně pod horní tyč –1:3. Pro slovenské hráče to byl poměrně šok, ale skandující hala je dovedla ke snížení! V přesilové hře se puk nejprve odrazil od horní tyčky po střele Libora Nemce, ale puk se příhodně odrazil k SAMUELOVI REHÁKOVI a ten jednoduše skóroval. Stále zbývalo přes 15 minut třetí části, takže času na srovnání bylo dost, ve hře čtyři na čtyři se stav zápasu nezměnil. V 52. minutě nadělal brankáři Švédska a jednomu jeho spoluhráči velký problém skákající puk, jenž se pak odrazil za branku k Róbertu Bačovi a ten ho zkoušel zasunout mezi tři tyče. Ani nadvakrát se mu to nepovedlo a stav byl stále příznivější pro Tři korunky. V další příležitosti se ocitl Leksiy Myklukha, tomu na poslední chvíli odskočil puk a ani nezakončil. Konec zápasu si již Švédové hlídali a ubránili se i krátkodobé hře Slovenska bez brankáře. Poslední střela přišla z hole Šimona Nemce, ale Calle Clang si pohlídal jeho pokus a mohl slavit vítězství za tři body.

Ohlasy trenérů

Ivan Feneš, trenér Slovenska "18": "Výsledek nás mrzí, ale jsme ve fázi, kdy se potřebujeme zlepšovat každým dnem, takže momentálně ten výsledek není až tak důležitý. Důležitá je právě předvedená hra, která na to, že to byl náš první oficiální zápas na mezinárodní scéně v tomto složení, byla výborná. Chlapci podali fantastický výkon před fantastickým publikem. Bojovali jsme do konce, bylo to trochu i o šťěstí. Dnes rozhodly přesilové hry, soupeř využil dvě, my bohužel jen jednu, a to asi rozhodlo o vítězství. Snažíme se o moderní útočný hokej, při kterém aj TOP týmy mají obrovské problémy při bránění. Toto je náš cíl, aby jsme byli víc na puku a méně ztráceli. Proti Kanadě bylo těch ztrát hodně, dnes proti Švédsku jsme však podali o hodně lepší výkon."

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

A LIRE EN FRANÇAIS : https://hc.hockey/RepechageCHG24Led by No. 4 pick Cayden Lindstrom, #HlinkaGretzkyCup alumni went early and often at the #NHLDraft—53 from six countries heard their names called in Las Vegas.De nombreux anciens de la #CoupeHlinkaGretzky ont été choisis au #RepechageLNH, dont Cayden Lindstrom au 4e rang. Au total, 53 anciens provenant de six pays ont été nommés a Las Vegas.

Facebook

A LIRE EN FRANÇAIS : https://hc.hockey/CHGLNH24With the #NHLDraft just a day away, #HlinkaGretzkyCup alumni – including a sizeable Canadian contingent – are set to take the next step in their hockey journeys.A la veille du #RepechageLNH, les anciens de la #CoupeHlinkaGretzky – dont une délégation canadienne nombreuse – sont prets pour la prochaine étape de leur parcours au hockey.

Facebook

DID YOU KNOW? Twenty players competing in the #StanleyCup Final are #HlinkaGretzkyCup alumni, including three who played in Edmonton in 2018. Tickets for the 2024 tournament are ON SALE NOW at www.HlinkaGretzkyCup.ca.LE SAVIEZ-VOUS? 20 joueurs qui participent a la finale de la #CoupeStanley sont des anciens de la #CoupeHlinkaGretzky, dont trois qui ont joué a Edmonton en 2018. Les billets pour le tournoi de 2024 sont EN VENTE MAINTENANT au www.CoupeHlinkaGretzky.ca.???? Dylan Holloway???? Philip Broberg???? Anton Lundell