ČLÁNEK

Páté místo pro sebe v dramatu uzmuli Švédové

04.08.2023 | Redakce

Švýcaři byli vítězství v souboji o páté místo blízko, ve 26. minutě vstřelili dvě rychlé branky a vedli 2:0. Tre Kronor ale ještě do přestávky snížili a nakonec ve vyrovnaném souboji rozhodli v prodloužení díky Linusi Erikssonovi.

Zápas č. 10  •  pá 4.8.2023  •  15:30  •  Videozáznam
Švédsko
3:2pp
( 0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Švýcarsko
Švédsko: Liv (Axelsson) – Sahlin Wallenius, Eliasson, Freij, Vilén, Olsson, Persson – Sterner, Zetterberg, Nordlund – Olofsson, Eriksson (C), Eklund – Holst-Persson, Pettersson (A), Fernström (A) – Toresson, Björck, Jarbsjö – Zetterlund
Švýcarsko: Lachat (Kirsch) – Muggli (C), Kurt (A), Ustinkov, Meier, Blessing, Geisser, Sansonnens – Wehrli, Grossniklaus, Antenen – Ponzetto, Reber, Forget – Bosson (A), Tarchini, Cattin – Giger, Mottard, Wey – Körbler
Branky a asistence: 34. Toresson (Sahlin Wallenius), 39. Zetterlund (Eriksson), 61. Eriksson – 26. Forget (Muggli, Ustinkov), 26. Bosson (Tarchini)
Střely: 24:19 (7:7, 9:5, 7:7 - 1:0).
Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Kika, Vrba – Axman, Komínek. Diváků: 420.

Fotogalerie

Švédsko Švýcarsko
 

Komentář

První třetina byla opatrná z obou stran a také střelecky poměrně chudá, žádná větší gólová šance k vidění nebyla.

Nerozhodný stav protrhli až ve 26. minutě Švýcaři. Jorda Forget při přesilovce tečoval puk vskutku perfektně a švédský gólman už nestihl zareagovat. 

Hned za 11 sekund přišel pro Tre Kronor ještě větší šok. Okamžitě po rozehrávce byli Švédové nepozorní a po rychlém útoku Švýcaři zvýšili na 2:0. Tarchini skvělou přihrávkou přes brankoviště našel na pravém křídle úplně volného Davida Bossona a ten zakončoval do poloprázdné branky.

Pak už konečně zapnuli i seveřané, kterým se ještě do konce třetiny podařilo srovnat. Nejprve ve 34. minutě po pěkné kombinaci vyslal z levého kruhu nechytatelnou dělovku Mäns Toresson, minutu a půl před sirénou pak po rychlém brejku udeřil Henrik Zetterlund.

Třetí třetina už byla opět opatrná. Minutu před koncem měl ale obrovskou šanci Švýcar Körbler, z minimální vzdálenosti trefil jen horní tyčku a Švédové si pořádně oddychli. 

Nakonec se šlo tedy do prodloužení. Linus Eriksson hned 35 sekund po jeho začátku předvedl parádní individuální akci po levém křídle, natlačil se před brankáře a procedil puk do jeho sítě.

Švédové tak na turnaji nakonec končí na pátém místě, Švýcarům po sympatických výkonech zůstala jen šestá pozice. 

Ohlasy trenérů

Johan Rosén (Švédsko): Myslím, že dnes jsme byli mentálně pořád trochu ve včerejším zápase proti Čechům. Včera přišlo hodně lidí a to vám dá extra energii. Takže dnes jsme potřebovali víc času, abychom si zvykli na podmínky. Prohrávali jsme 0:2, ale kluci tvrdě makali, abychom zápas otočili. Někteří papírově slabší hráči dnes ukázali dobrý výkon a skórovali. Na turnaji jsme vyhráli tři zápasy ze čtyř, takže celkový výsledek je zklamání. Ale jsme rádi za všechna vítězství, musíme hrát každopádně solidněji po celý zápas.

Patrick Schöb (Švýcarsko): Byl to hodně těsný zápas. Klasický duel o páté míso. Oba týmy by se určitě raději viděly v semifinále. My jsme ale chtěli udělat vše pro to, abychom dnes vyhráli. Nakonec jsme měli i docela smůlu. Na turnaji jsme ukázali, že můžeme hrát proti jakémukoliv týmu. Kanada byla samozřejmě lepší než my, ale jsme šťastní za vítězství proti Finsku a Slovensku. Dnes byla výhra také velice blízko. Ukázali jsme celkově velmi dobré týmové výkony, přestože nakonec nemůžeme být spokojení s tím, že končíme až šestí z osmi týmů.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??