Kanada rozstrieľala USA a smeruje do finále

15.08.2014 | Lukáš Pancurák

Semifinálový duel priniesol do piešťanskej Easton Arény až 16 presných zásahov. Počas celej prestrelky ťahali za dlhší koniec pomyselného povrazu Kanaďania, ktorí neprehrali ani vo svojom štvrtom vystúpení na turnaji a bez zaváhania tak postúpili do finále.

Zápas č. 4  •  pá 15.8.2014  •  17:30  •  Online přenos utkání  •  zápis SZLH
Kanada
11:5
( 3:1, 5:2, 3:2)
USA
Kanada: Sawchenko (Booth) – J. Roy (A), Spencer, Brisebois, Meloche, Bear, Hobbs – Crouse, N. Roy, Merkley (A) – Marner, Strome, Knott – Konecny, Barzal, Harkins – Soy, Stephens, Musil
USA: Sarthou, 31. Jurusik – Wilkie, Dello (A), Blaisdell, Cecconi, Olson, Gabriele, Gates, Young – Yan, Novak, Boeser (C) – Jackson, Laczynski, Terry – Filipe, More, Swaney – Bachman, Foley, Smith
Branky a asistence: 1. Strome (Marner, Knott), 15. Strome (Marner, Knott), 18. Harkins (Stephens, Brisebois), 29. Soy (Konecny, Roy), 30. Strome (Meloche, Hobbs), 33. Konecny (Harkins, Bear), 36. Konecny (Harkins, Barzal), 40. Crouse, 43. Musil (Hobbs, Stephens), 51. Stephens (Soy), 60. Soy (Roy, Merkley) – 4. Novak (Young, Gabriele), 25. Boeser (Yan, Novak), 31. Laczynski (Terry, Dello), 52. Bachman (Swaney), 57. Novak (Gabriele, Boeser)
Střely: 48:29 (16:10, 17:7, 15:12).
Vyloučení: 5:2. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: D. Konc, J. Konc – Kacej, Tvrdoň. Diváků: 240.

Mathew Barzal Dello schytal hit od Merkleya pred úvodným gólom Stromea kanadská radosť po góle radosť Kanady

Úvod zápasu sa niesol v duchu vysokého tempa. Už po 50 sekundách hry sa podarilo otvoriť skóre zápasu Stromemu, ktorý na dvakrát prekonal amerického gólmana. Po niečo viac ako minúte sa vyrovnania mohol dočkať Bachman, tomu však radosť prekazila žrď. Z následnej nádhernej akcie už gól padnúť musel, keď si Novak vychutnal ležiaceho Sawchenka. A hráči USA mohli ísť aj do vedenia. To by však po kompletnom rozobratí obrany obrany Kanady musel Tanner trafiť priestor troch žrdí. Gólu z podobnej situácie sme sa v prvej tretine napokon predsa len dočkali, postaral sa o to Strome, ktorý si počkal na ten správny moment. Na tento gól už hráči USA rýchlo odpovedať nedokázali, čo ich neskôr veľmi mrzelo. Do puku sa totiž v 18. minúte oprel Harkins, ktorý nedal Sarthouovi žiadnu šancu.

Američania vstúpili do druhej tretiny s cieľom znížiť náskok Kanady, čo sa im aj napokon podarilo. Už po 5 minútach hry sa do puku oprel Boeser, ktorý to trafil naozaj parádne. Strela zapadla presne pod hornú žrď a Sawchenko bol bezmocný. Nasledovala hra 4 proti 4, v ktorej sa viac darilo Kanade. Tlak pretavil na gól Soy, ktorý to riešil opäť jednoducho – ranou od modrej. Nasledovala krátka presilovka Kanady, v ktorej to Američania absolútne nezvládli a nikým nepokrytý Strome puk zasúval už do prázdnej bránky. Zmena v bránke USA hráčom v bielom pomohla, veď už o minútu dvíhal ruky nad hlavu Laczynski. Ani Jurusik však neostal neprekonaný, keď do konca prostrednej časti hry inkasoval ešte trikrát. Postupne ho prekonal dvakrát Konecny a raz Crouse.

Do tretej tretiny šli hráči Kanady s cieľom udržať vedenie. To však nerátali s tým, že už po dvoch minútach hry sa presadí tvrdou ranou Musil a opäť navýši ich náskok. K Musilovi sa neskôr pridal aj Stephens, ktorý si z hráčov USA urobil tréningové kužele a poľahky prekonal Jurusika v bránke. Na svetelnej tabuli svietilo 10:3 a my sme mohli v pokoji hovoriť o debakli. Ten sa podarilo znížiť 8 minút pred poslednou sirénou Bachmanovi. V závere stretnutia skóroval po druhýkrát v stretnutí Thomas Novak a za stavu 10:5 sa zdalo, že bude po všetkom. To by však na ľade nemohol byť nezastaviteľný Soy, ktorý pridal taktiež svoj druhý gól v zápase.