ČLÁNEK

Češi s Kanadou drželi krok, nakonec padli 1:3

10.08.2015 | Jakub Kudláč

B ř e c l a v - Los českému výběru trenéra Reichela na začátek turnaje nadělil favorizovanou Kanadu. Ovšem právě Češi byli ti, kteří se jako první prosadili, slušně zaplněnou Bors Arénu potěšil vedoucí brankou ve 4. minutě Kantner. Do konce první části bohužel javorové listy stav otočily, a když ve zvýšil ve třetí části Malenstyn, museli domácí po bojovném výkonu pogratulovat soupeři k vítězství 3:1. Další zápas hrají čeští mladíci zítra od 19:10 se Švýcarskem.

Zápas č. 2  •  po 10.8.2015  •  19:10  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Česko
1:3
( 1:2, 0:0, 0:1)
Kanada
Česko: Brízgala (Kořenář) – Vála, Hájek, Doudera, Hrdinka, Novák, Budík, Kachyňa – Zachar, Reichel, Kofroň – Pavlík, Kodýtek, Najman – Šmerha, Pšenička, Kurovský – Kačírek, Karafiát, Havelka - Kantner.
Kanada: Hart (Wells) – Bean, Fabbro, Mete, Clague, Girard, Quenneville, Haura, Poirier – Kaspick, McLeod, Malenstyn – Benson, Patrick, Dubois – Howden, Steel, Bitten – Dubé, Jost, Kyrou.
Branky a asistence: 4. Kantner (Reichel, Kachyňa) – 7. Dubé (McLeod), 16. Patrick (Dubois), 49. Malenstyn (Bean)
Střely: 16:40 (4:11, 6:16, 6:13).
Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Hradil, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Diváků: 1846.

Fotogalerie

 

Komentář

Začátek zápasu vyšel českému výběru na jedničku. Ve 4. minutě při ponechané výhodě po střele Reichela byl s dorážkou pohotový Matyáš Kantner - 0:1. Ještě větší radost mohli fanoušci mít později při početní výhodě, jenomže tlak Čechů brankou neskončil. A tak přišel trest. V onom oslabení pláchl Dillion Dubé a bekhendovou kličkou překonal Brízgalu v českém brankovišti.

V dobré střelecké pozici se později objevil Patrick Nolan, na místě však byla Brízgalova lapačka. V 16. minutě ovšem tento kanadský útočník už úspěšný byl, a to když tečoval do sítě střelu Dubeho. Když se do pauzy neujaly dorážky Bensona, únik Duboise ani ostrá střela Kodýtka, šlo se do kabiny za těsného stavu 1:2.

Na začátku druhého dějství byl gólman Brízgala v jednom kole. Při parádním zásahu tváří v tvář proti Patrickovi však hodil hůl a sudí ukázal jasně - trestné střílení. Nájezd provedl právě Nolan Patrick, ovšem puk mu sjel z čepele a zákrok byl pro muže v masce lahůdka.

Aktivní nástup Čechů do třetí dvacetiminutovky podpořila přesilová hra, Reichlova dorážka však kýžené vyrovnání nepřinesla. Gólová radost byla o pár minut na straně druhé, Claguovu střelu ještě Brízgala vytěsnil, na následnou akci

Následně se do rychlého brejku dostal Najman, ovšem svou dělovkou mířil nad branku. Nebezpečný byl brejk Bittena či na druhé obdobná možnost pro Šmerhu, vždy však zvítězili brankáři. V závěru druhé periody domácí nevyužili dvě přesilovky, poté se však děly věci. Hned čtyři úniky - na každé dva - byly vidět v poslední minutě, ovšem branku ve druhé části to nepřineslo.

Aktivní nástup českého týmu do poslední dvacetiminutovky podpořila přesilová hra, v té však Reichl dorážkou kýženého vyrovnání nedosáhl. A tak byla gólová radost na druhé straně. S jedovkou Clagueho si Brízgala ještě poradil, následná akce Becka Malenstyna však už s trochou štěstí zvýšení znamenala - 1:3. Domácí se v závěru snažili s výsledkem ještě něco udělat, ovšem neujala se ani rána Vály, střela Budíka či akce první formace.

Ohlasy trenérů

Robert Reichel (Trenér ČR) "Věděli jsme,že nás čeká velmi silný soupeř, což se potvrdilo. Jsem rád, že jsme předvedli dobrý týmový výkon. Právě týmovost je to, na čem chceme stavět. Co se týče individualit, tak bych rád vyzdvihl výkon brankáře Brízgaly."

Stan Butler (trenér Kanady): Samozřejmě jsme nechtěli hned na začátku inkasovat. Psychicky jsme se z toho nijak nesložili, skórovali v oslabení a nakonec jsme našli cestu k vítězství. Hráči se drželi taktických pokynů, i když ze začátku byli trochu nervózní, ale po chvíli se z toho otrkali.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada