ČLÁNEK

Američané po Švédech přejeli i Němce, zářil Trevor Connelly

02.08.2023 | Adam Čuba

Výběr USA na Hlinka Gretzky Cupu po úvodním nezdaru s Českou reprezentací zapsal dvě vysoké výhry. O výhře nad Německem rozhodla hned první třetina, kterou Američané vyhráli 4:0. Velkou měrou se na triumfu podílel Trevor Connelly, jenž do soupeřovy sítě nasypal hattrick.

Zápas č. 5  •  st 2.8.2023  •  15:30  •  Videozáznam
Německo
1:8
( 0:4, 1:2, 0:2)
USA
Německo: Veillard (Neisse) – Kaiser, Hense (C), Schams, Ficenec, Hahn, Händel, Merkl, Serikow – Schwarz (A), Seidl, Maul – Sager, Pul (A), Oswald – R. Griva, Biggins, Lewandowski – Kerbel, Seeger, Herzog.
USA: Heil (41. Hendrickson) – Bales (A), Pitner (C), Felicio, McLaughlin, Keefe, Kleber, Henricks – Zellers, Park, Butella – Connelly, Young, Lee – Monteiro, Stefanek, Spellacy – McNelis, Hughes, Frank.
Branky a asistence: 39. Biggins – 2. Connelly, 12. Park (Monteiro), 15. Zellers, 18. Felicio, 36. Zellers (Frank), 38. Bales (McLaughlin), 45. Connelly, 58. Connelly (Keefe, Kleber)
Střely: 15:43 (2:15, 5:14, 8:14).
Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Pilný, Veselý – Lhotský, Thuma. Diváků: 514.

Fotogalerie

 

Komentář

Na první gól se dlouho čekat nemuselo. Trevor Connelly se prezentoval parádní individuální akcí, natlačil se až před bránu a skóroval. Platnost gólu sice ještě muselo potvrdit video, nicméně nakonec byla trefa posvěcena. Aktivnější byli i nadále Američané, i když dobrou pasáž sehráli i Němci, kteří soupeře zamkli v pásmu.

Další Connelyho průnik tentokrát brankou neskočil, americký útočník naopak vyfasoval dvojku za nedovolené bránění. Německo mělo možnost vrátit se do zápasu, opak byl ale pravdou. JJ Monteiro v přečíslení skvěle našel Aidana Parka, jenž zvýšil na 2:0. USA i nadály navyšovaly vedení, Will Zellers v mezikruží zpracoval skákavý puk a zametl jej do sítě. Ani to nebylo všechno. William Felicio se prezentoval ranou od modré čáry – 4:0. V závěru výběr Spojených států dominoval, nicméně jednou také zaváhal, když do úniku proskočil Rihards Griva, který ale neuspěl.

Ve 2. třetině se žádný zvrat nekonal. Naopak se pokračovalo ve stejném duchu jako doposud. Německu se příliš nepovedla přesilovka, Američané se následně opět chopili iniciativy a byli jasně lepší. Za zmínku stojí Connellyho průjezd celým pásmem nebo Monteirova rána, kterou zastavila až tyč. Němci si vypracovali alespoň jednu slušnou šanci, to, když jeden z útočníků z mezikruží ostře vypálil z mezikruží, Heil byl připraven.

Dočkali jsme se i dalších branek. Nejprve Frank výborně našel Willa Zellerse, jenž parádně trefil. O chvíli později si puk na holi srovnal Alex Bales a ukázkově vymetl horní růžek branky.

Přišel i čestný úspěch Němců, Nicolas Biggins překvapil Heila nahozením od modré a kotouč zapadl za překvapeného brankáře USA.

Američané se rozhodli před závěrečnou částí hry vyměnit brankáře, tak aby měli oba gólmany připravené na blížící se play off. A právě výkon obou brankářů, tedy Kama Hendricksona a jeho německého kolegy Veillarda stojí směrem ke třetí třetině za zmínku, jinak se totiž duel už pouze dohrával. Nejprve německý gólman ohromil přítomné diváky zákrokem lapačkou, Hendrickson se chvíli poté vyznamenal zákroky proti německým dorážkám, a navíc za pár minut c zvládl ještě jeden parádní přesun.

Góly jsme viděli ještě dva. O oba se znovu postaral Trevor Connelly, jenž nejdříve v úniku zmátl gólmana zakončením do protipohybu. Poslední branku obstaral ten samý hráč po dorážce do poloodkryté brány. Konečné skóre 8:1.

Ohlasy trenérů

Luke Strand (USA): Ze zápasu mám radost. Není jednoduché hrát taková utkání, ale měli jsme to pod kontrolou. Myslím, že naši hráči odvedli dobrou práci dopředu, tam jsme měli výhodu. Německo na nás hrálo tvrdě a odvážně. Naši gólmani odvedli skvělou práci.

Tobias Abstreiter (Německo): Některé prvky naši hry byly v pořádku, náš gólman chytal dobře. Ale někdy jsme si to příliš komplikovali. Naše hra musí být konzistentní, střídání za střídáním. To nám dnes chybělo. Ve skupině jsme měli velice dobré soupeře. Jak už jsem řekl, my tu jsme proto, abychom našli sebevědomí. To se nám musí podařit v posledním zápase o udržení.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

A LIRE EN FRANÇAIS : https://hc.hockey/RepechageCHG24Led by No. 4 pick Cayden Lindstrom, #HlinkaGretzkyCup alumni went early and often at the #NHLDraft—53 from six countries heard their names called in Las Vegas.De nombreux anciens de la #CoupeHlinkaGretzky ont été choisis au #RepechageLNH, dont Cayden Lindstrom au 4e rang. Au total, 53 anciens provenant de six pays ont été nommés a Las Vegas.

Facebook

A LIRE EN FRANÇAIS : https://hc.hockey/CHGLNH24With the #NHLDraft just a day away, #HlinkaGretzkyCup alumni – including a sizeable Canadian contingent – are set to take the next step in their hockey journeys.A la veille du #RepechageLNH, les anciens de la #CoupeHlinkaGretzky – dont une délégation canadienne nombreuse – sont prets pour la prochaine étape de leur parcours au hockey.

Facebook

DID YOU KNOW? Twenty players competing in the #StanleyCup Final are #HlinkaGretzkyCup alumni, including three who played in Edmonton in 2018. Tickets for the 2024 tournament are ON SALE NOW at www.HlinkaGretzkyCup.ca.LE SAVIEZ-VOUS? 20 joueurs qui participent a la finale de la #CoupeStanley sont des anciens de la #CoupeHlinkaGretzky, dont trois qui ont joué a Edmonton en 2018. Les billets pour le tournoi de 2024 sont EN VENTE MAINTENANT au www.CoupeHlinkaGretzky.ca.???? Dylan Holloway???? Philip Broberg???? Anton Lundell