ČLÁNEK

Slováci začali Hlinka Gretzky Cup prohrou, nestačili na Švýcary

31.07.2023 | Redakce

Slovenský výběr do 18 let svým fanouškům v Trenčíně moc radosti nepřinesl. Svěřenci trenéra Viliama Čacha nestačili na výběr Švýcarska poměrem 3:6. Nyní slovenský výběr čeká dvojzápas s Kanadou a Finskem.

Zápas č. 4  •  po 31.7.2023  •  19:00
Slovensko
3:6
( 1:2, 1:1, 1:3)
Švýcarsko
Slovensko: Rafaj (Varša) – Kupec, Radivojevič, Beluško, Húževka, Petráš, Šlank, Fabuš – Kiss, Pitka, Chovan – Tomašec, Pobežal, Tomík – Zálešák, Maruna, Liščinský – Feranec, Semančík, Liška.
Švýcarsko: Kirsch (Lachat) – Muggli, Kurt, Ustinkov, Meier, Geisser, Blessing, Sansonnens – Wehrli, Grossniklaus, Antenen – Ponzetto, Reber, Forget – Bosson, Tarchini, Cattin – Giger, Mottard, Körbler – Wey.
Branky a asistence: 20. Kupec (Chovan, Kiss), 33. Šlank (Liščinský), 56. Chovan (Pobežal) – 5. Reber (Ponzetto, Forget), 19. Ustinkov (Forget), 22. Reber (Ustinkov, Ponzetto), 50. Wey (Körbler), 54. Blessing (Tarchini), 60. Antenen (Kurt, Meier)
Střely: 24:11 (7:4, 6:4, 11:3).
Vyloučení: 9:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.

Fotogalerie

SVK SUI SVK SUI SVK SUI SVK SUI SVK SUI
 

Komentář

Ačkoli první minuty patřily spíše Slovákům, dařilo se spíše soupeři. Už v 5. minutě zůstal u levé tyče nepokrytý Jamiro Reber a Švýcaři vedli 1:0. V závěru třetiny bylo ještě hůře, Danil Ustinkov si parádně vybruslil na modrou, zamířil a trefil naprosto přesně.

Slovákům se do sirény podařilo alespoň korigovat, 40 vteřin do konce vypálil od modré Samuel Kupec a kotouč zaplul do sítě.

Na začátku druhé třetiny se Slováci snažili rychle vyrovnat, nicméně poté se zapomněli vrátit do obrany, vzniklo přečíslení 2 na 1 Jamiro Reber se nemýlil – 1:3. Vrátit Slovensko do hry mohl elegantní kličkou Húževka, ten ale neuspěl.

Slovenské šance přibývaly a tak nebylo překvapením, když v polovině zápasu přišlo snížení. Tomáš Šlank se dostal k zakončení z mezikruží a trefil přímo mezi ruku a tělo soupeřova gólmana – 2:3. Vyrovnáno mohlo být těsně před druhou sirénou, Semančík ale těžký pas nezpracoval.

Švýcaři si na gól jistoty museli počkat do 50. minuty. Slováci sice rozestavili přesilovkový vzorec, Švýcarům se ale podařilo ujet a Loris Wey ve vlastním oslabení skóroval. Po gólu v oslabení přišel také úspěch v přesilovce, početní výhodu od modré využil Niklas Blessing a s domácím výběrem už to vypadalo velmi zle. Ján Chovan sice ještě vykřesal pro svůj tým naději po pohotové dorážce, nicméně Slováci už se na víc nezmohli. Vteřinku před koncem navíc upravil na 3:6 po elegantním průjezdu Nico Antenen.

Slovenská osmnáctka tak domácí turnaj nezahájila vůbec dobře. Nyní ji navíc čeká dvojice favoritů Kanada – Finsko, proti které mohou Slováci už pouze překvapit.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

A LIRE EN FRANÇAIS : https://hc.hockey/RepechageCHG24Led by No. 4 pick Cayden Lindstrom, #HlinkaGretzkyCup alumni went early and often at the #NHLDraft—53 from six countries heard their names called in Las Vegas.De nombreux anciens de la #CoupeHlinkaGretzky ont été choisis au #RepechageLNH, dont Cayden Lindstrom au 4e rang. Au total, 53 anciens provenant de six pays ont été nommés a Las Vegas.

Facebook

A LIRE EN FRANÇAIS : https://hc.hockey/CHGLNH24With the #NHLDraft just a day away, #HlinkaGretzkyCup alumni – including a sizeable Canadian contingent – are set to take the next step in their hockey journeys.A la veille du #RepechageLNH, les anciens de la #CoupeHlinkaGretzky – dont une délégation canadienne nombreuse – sont prets pour la prochaine étape de leur parcours au hockey.

Facebook

DID YOU KNOW? Twenty players competing in the #StanleyCup Final are #HlinkaGretzkyCup alumni, including three who played in Edmonton in 2018. Tickets for the 2024 tournament are ON SALE NOW at www.HlinkaGretzkyCup.ca.LE SAVIEZ-VOUS? 20 joueurs qui participent a la finale de la #CoupeStanley sont des anciens de la #CoupeHlinkaGretzky, dont trois qui ont joué a Edmonton en 2018. Les billets pour le tournoi de 2024 sont EN VENTE MAINTENANT au www.CoupeHlinkaGretzky.ca.???? Dylan Holloway???? Philip Broberg???? Anton Lundell