ČLÁNEK

Slovensko porazilo v dramatickém utkání Švédsko a ve skupině končí první

04.08.2021 | Matyáš Kainz, FOTO: HockeySlovakia

Přímý souboj o první místo vyšel lépe pro domácí Slovensko. V úvodu utkání se sice Švédsko dostalo do vedení, ale poté přebrali otěže slovenští mladíci a utkání dokázali v dramatické přestřelce otočit. Dvěma brankami se na tom podílel Maxim Štrbák, po jednom gólu si připsali Šimon Nemec a Dalibor Dvorský, který vstřelil již sedmý gól na turnaji.

Zápas č. 12  •  st 4.8.2021  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Slovensko
4:3
( 0:1, 2:1, 2:1)
Švédsko
Slovensko: Eliaš – Moško, Nemec, Nátny, Štrbák, Kmec, Žabka, Nahálka – Slafkovský, Repčík, Mešár – Žlnka, Petrovský, Sýkora – Molnár, Dvorský, Čiernik – Kopecký, Suchý, Šotek.
Švédsko: H. Hävelid – Salomonsson, Good Bogg, M. Hävelid, Pettersson, Fransson, Odelius, Degnell, Almgren – Carlsson, Östlund, Lekkerimäki – Hemström, Bystedt, Öhgren – Rudslätt, Wagner, Born – Jansson, Palsson, Styf.
Branky a asistence: 21. Štrbák (Nátny, Žlnka), 37. Štrbák (Ciernik, Nátny), 44. Nemec (Mešár), 46. Dvorský (Molnár) - 2. Linus Hemström (Liam Öhgren, Filip Bystedt), 24. Hävelid (Bystedt), 47. Bystedt (Hävelid)
Střely: 33:34 (0:0, 0:0, 0:0).
Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Novák, Hronský – Kacej, Jedlička. Diváků: 500.

Fotogalerie

Komentář

Vstup do utkání vyšel lépe Švédsku, které se po jedné minutě a čtrnácti sekundách ujalo vedení. Linus Hemström zachytil odražený kotouč od mantinelu v prostoru bodu pro vhazování a s pořádnou dávkou štěstí ho propasíroval mezi betony slovenského brankáře. Po inkasované brance se hra vyrovnala a oba týmy si vytvořili několik slibných příležitostí.

Chybné rozehrávky Švédska využil Molnár, který přihrál puk dojíždějícímu Dvorskému, jenže jeho zakončení Hävelid chladnokrevně zneškodnil. Z pohledu švédských mladíků mohl skóre navýšit Erik Palsson, kotouč u pravé tyče za záda brankáře Eliáše ale neprotlačil. V závěru úvodního dějství měl velkou příležitost na vyrovnání Molnár. Jeho šikovná teč střely Petrovského však skončila pouze v lapačce strážce švédské svatyně.

Slovensko v úvodu druhé třetiny navázalo na tu první, vstoupilo do ní velmi aktivně a po půl minutě vyrovnalo na 1:1. Nahození Maxima Štrbáka od modré čáry propadlo švédskému brankáři až do branky. Domácí se snažili o vytvoření dalších příležitostí, ale nechali se vyloučit a přišel trest v podobě gólu Švédska. Do vedení poslal švédský výběr Mattias Hävelid, který od modré čáry vystřelil přesně do pravého horního rohu slovenské branky.

Hosté mohli následně odskočit do dvoubrankového vedení. Slovenská obrana úplně zapomněla na Liama Öhgrena, jenž se po dlouhé přihrávce vydal sám na Eliáše, únik ovšem nepřetavil v branku. Brankář Slovenska si poradil i s následnou dorážkou. Po intenzivním tlaku v závěru druhé třetiny se Slovensku povedlo vyrovnat na 2:2. Maxim Štrbák propálil od modré čáry bezmocného švédského brankáře.

I začátek třetí třetiny se povedl lépe domácím. Během prvních šesti minut vstřelili slovenští mladíci dvě branky a odskočili do vedení 4:2. O první branku se postaral Šimon Nemec, který tvrdou ranou od modré čáry uklidil kotouč do sítě. Do dvougólového vedení poslal Slováky nejlepší střelec celého turnaje Dalibor Dvorský, který se prosadil z prostoru před brankou přesně do horního rohu.

Švédsko začalo po gólu na 2:4 tlačit a za dvě minuty vsítilo kontaktní branku, když se přes slovenskou defenzívu prodral Filip Bystedt. Slovensko mohlo opět odskočit do dvoubrankového vedení, jenže Kmec nastřelil pouze tyč.

Konec utkání si Slovensko pohlídalo a ve skupině končí na prvním místě. V semifinále se domácí výběr utká s Finskem.

Ohlasy trenérů

Ivan Feneš (trenér Slovenska): "V šatně vládla skvělá atmosféra. Chlapci přepsali historii naší reprezentace do 18 let. Vyhráli jsme skupinu bez ztráty bodu proti takovým týmům jako Švédové, Němci a Američané. Už se těšíme na semifinále. Sebevědomí máme, ale páteční zápas bude začínat od 0:0. Musíme pořádně zregenerovat a dobře se připravit na Finsko."

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??