Slovensko jednoznačně přehrálo Německo a postupuje do semifinále

03.08.2021 | Matyáš Kainz, FOTO: HockeySlovakia

Po včerejším mírně překvapivém vítězství nad Američany stálo před Slovenskem utkání, do kterého šli domácí jako jednoznační favorité a průběh utkání tomu odpovídal. Kromě nepovedeného vstupu a první inkasované branky Slováci Němce jednoznačně přehráli a budou bojovat o medaile.

Zápas č. 8  •  út 3.8.2021  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Slovensko
12:2
( 5:1, 4:0, 3:1)
Německo
Slovensko: Eliáš – Moško, Nemec, Nátny, Štrbák, Kmec, Žabka, Krakovský, Nahálka – Slafkovský, Repčík, Mešár – Žlnka, Petrovský, Sýkora – Molnár, Dvorský, Čiernik – Kopecký, Honzek, Šotek.
Německo: Noack – Kauhanen, Hafenrichter, Sinn, Bettahar, Hübner, Grunewald, Grasmik, Sturm – Lutz, Kechter, Krening – Pischoff, Hauf, Moritz – Rollinger, Sivic, Anton – Oswald, Ullmann, Gaidel.
Branky a asistence: 5. Dvorský (Molnár), 9. Mešár (Nemec, Slafkovský), 14. Řepčík (Slafkovský, Dvorský), 15. Slafkovský (Nemec, Dvorský), 18. Čiernik (Petrovský, Štrbák), 30. Dvorský (Čiernik, Molnár), 33. Sýkora (Petrovský, Moško), 34. Molnár (Čiernik), 38. Slafkovský (Nemec, Molnár), 52. Molnár (Dvorský, Štrbák), 53. Dvorský (Mešár, Nemec), 57. Repčík, Mešár) - 3. Gaidel (Ullmann), 54. Pischoff (Elias, Hauf)
Střely: 38:16 (0:0, 0:0, 0:0).
Vyloučení: 4:8. Využití: 6:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Müller, Štefik – Jedlička, Valo. Diváků: 500.

Německo vstoupilo do utkání proti domácímu Slovensku aktivněji a po necelých třech minutách se ujalo vedení. Lukas Ullmann našel krásnou přihrávkou z rohu Rika Gaidela, který puk jen uklidil do branky. Slovensko ale nepovedený vstup rychle odvrátilo. Po třech neproměněných šancích Nátného a Čiernika vyrovnal v páté minutě na 1:1 Dalibor Dvorský, autor hattricku proti Američanům. Ondrej Molnár ho našel úplně samotného před prázdnou brankou, takže neměl se zakončením sebemenší problém.

Po vyrovnání převzali domácí otěže hry na svou stranu a začali Němce přehrávat. Před polovinou první třetiny dostali navíc výhodu přesilové hry, kterou dokázali rychle využít. Krásná kombinace skončila u Filipa Mešára, jenž uklidil kotouč do odkryté branky hostů. Hra se poté na pár minut vyrovnala, a to i díky vyloučení Petera Repčíka, ale poté již přišla další branka do sítě Němců. Slafkovský našel před brankou Petera Repčíka a ten ranou z první překonal ležícího brankáře a využil další přesilovou hru.

Němci hráli v první třetině hodně nedisciplinovaně, takže byli na trestné lavici znovu, a i tentokrát dokázali Slováci přesilovou hru využít. Ranou z první skóroval Juraj Slafkovský. Úvodní dějství domácí jasně ovládli a dvě minuty před koncem ještě zvýšili na 5:1. Dezorientovaná německá obrana si nepokryla Alexe Čiernika, který prostřelil brankáře mezi beton a lapačku.

Ve druhé třetině pokračovala jednoznačná dominance Slovenska. V první polovině periody nepřišly žádné větší příležitosti. Až v její polovině přišla první velká šance, po které se zároveň měnilo skóre. Po rychlé akci se střelou z mezikruží prosadil Dalibor Dvorský a přidal svou druhou branku v zápase. Němci se ani po šestém inkasovaném gólu nevzpamatovali a za necelé dvě minuty inkasovali posedmé. Po rychlé a nádherné kombinaci zakončil mezi nohy německého brankáře Adam Sýkora.

Následně hosté dlouho váhali s rozehrávkou, takže o kotouč přišli, ale Slovensko tohohle zaváhání nedokázalo využít. Další branka do německé branky přišla až o padesát sekund později. Ondrej Molnár se po krásné individuální akci dostal do zakončení a blafákem nedal brankáři šanci. Do konce prostřední části přidali domácí ještě jednu branku. Na 9:1 zvýšil střelou z kruhu Juraj Slafkovský.

Před začátkem třetí třetiny vystřídalo Německo brankáře, ale ke změně stavu jim to nepomohlo. Slovensko předvádělo pohledný hokej a dohrávalo utkání v naprosté pohodě. Ze slibných pozic se k zakončení nedostali Šimon Nemec a Boris Žabka. Do dobré střelecké pozice se mohl dostat také Luca Hauf, jenže nepřešel přes obránce.

Na začátku druhé poloviny poslední části hry přidali slovenští hokejisté další dvě branky. Bekhendovým blafákem napřed přidal desátý gól Ondrej Molnár a o chvíli později dokonal druhý hattrick na turnaji Dalibor Dvorský.

V 54. minutě zkorigoval stav utkání na 11:2 Matthias Pischoff, který byl důrazný na hranici brankoviště a dotlačil puk do branky. Slováci dokázali na tuhle branku rychle odpovědět. Po rychlé kombinaci se prosadil Peter Repčík.

Celé utkání odehrálo lépe Slovensko a zaslouženě vyhrálo. V samotném závěru utkání se již nic nestalo a domácí hokejisté si zahrají semifinále.

Ivan Feneš (hlavní trenér Slovenska): „Jsme nesmírně rádi, že jsme ukázali a potvrdili, že na Slovensku máme fantastické mladé hráče. Velmi se těšíme na pokračování turnaje a vážíme si toho, že jsme postoupili. Zůstáváme však nohami na zemi. Věřím, že turnaj pro nás teprve začne.“

Alexander Dück (hlavní trenér Německa): „Kluci se hodně snažili, ale je jasné, že nám dnes soupeř ukázal naše limity. Rozebereme si dnešní zápas, připravíme se na zítřek a pokusíme se dobře kluky motivovat. Čeká nás ještě spousta práce.“