ČLÁNEK

Slováci nezvládli zápas o sedmé místo

04.08.2023 | Adam Čuba

Slovensku se domácí Hlinka Gretzky Cup nevydařil. Naši sousedé nakonec nedokázali vyhrát ani jediné utkání, naposledy v přestřelce nestačili na Německo a končí poslední. K výhře nepomohl ani obdivuhodný výkon Luky Radivojeviče (0+4), jenž se přihrávkou podílel na všech gólech Slovenska.

Zápas č. 9  •  pá 4.8.2023  •  15:30
Slovensko
4:6
( 1:3, 1:1, 2:2)
Německo
Slovensko: Haronik (Rafaj) – Radivojevič, Beluško, Šlank, Kupec, Ličko, Húževka, Petráš, Fabuš – Chovan, Pobežal, Zálešák – Tomík, Pitka, Semančík – Liščinský, Maruna, Tomašec – Liška, Prokopovič, Feranec.
Německo: Veillard (Elagin) – Kaiser, Hense, Händel, Hahn, Schams, Ficenec, Merkl, Serikow – Biggins, G. Griva, Seidl – Maul, Schwarz, Seeger – Pul, Oswald, Lewandowski – Kerbel, Sager, Herzog.
Branky a asistence: 8. Pitka (Chovan, Radivojevič), 35. Pobežal (Radivojevič, Zálešák), 42. Tomík (Radivojevič, Pobežal), 52. Tomík (Radivojevič, Zálešák) – 14. Kerbel, 16. Pul (Sager, Oswald), 18. Maul (Kaiser, Schwarz), 22. Sager (Pul), 52. Schams (Schwarz, Maul), 60. Sager

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Slováci se chtěli s turnajem rozloučit vítězně. A vstup do zápasu měli velmi dobrý, když v osmé minutě zužitkoval přesilovkový tlak Tobias Pitka. Druhá polovina třetiny už ale byla o dost horší. Nejprve Felix Kerbel dotlačil kotouč za čáru a vyrovnal, o dvě minuty později prostřelil Haronika Elias Pul a šikovná teč Nicka Maula znamenala vedení 1:3…Slovenský tým si sice ještě vypracoval pár slušných šancí, vidět byl například Radivojevič. Gól už ale do sirény nepadnul.

Na začátku druhé třetiny byl v dobré pozici Pobežal, jenž ale netrefil přesně. A tak přišel trest. Po chybě v rozehrávce šli Němci dva na nikoho a Celmens Sager zvýšil na rozdíl tří branek.

Šance snížit přišla při zhruba minutové přesilovce 5 na 3. Neblíže gólu byl Pobežal, jenž ale ani nadvakrát neuspěl. Tomáši Pobežalovi to přeci jen vyšlo o chvíli později, při další dvojnásobné přesilovce. Německý gólman neměl proti tvrdé ráně slovenského útočníka šanci.

Pobežal byl i nadále při chuti, ještě ve druhé třetině si vypracoval dvě tutovky. Brankář Veillard si ale poradil jak se soupeřovým průnikem, tak se zakončením z bezprostřední blízkosti.

Stíhací jízdu Slovensko zahájilo hned na startu závěrečné pasáže, hned po dvou minutách bleskově využil přesilovku Tobias Tomík – 3:4.

Domácí si tvořili i další šance, Huževka, ani Chovan ale neuspěli. Devět minut před závěrečnou sirénou se Slováci dočkali. Tobias Tomík využil další přesilovku, za zmínku stojí i čtvrtá asistence dnes výborného Luky Radivojeviče. Radost ale netrvala dlouho, přesněji 14 vteřin… Teč Manuela Schamse zajistila Německu opětovné vedení.

Slovensko už odpovědět nedokázalo, situaci si navíc samo zkomplikovalo špatným střídáním při odvolání brankáře Haronika a muselo do čtyř. V závěru přišla ještě pojistka Clemense Sagera, jenž trefil prázdnou bránu – 4:6.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??

Facebook

Amerika dokráčela bezpečně za ziskem ?? bronzu! Gratulujeme!USA wins the bronze ?? medal! Congratulations!

Facebook

Sledujte zápas mezi ???? Českem a ???? Kanadou živě na Youtube! ??

Facebook

Severoamerické derby pro ???? Kanadu! Ve finále zabojuje o zlato s domácími Čechy. ??

Facebook

Česko nadělilo Finsku 8 golů a je ve finále poprvé od roku 2017! ??