ČLÁNEK

Sladké finále! Češi zdolali Rusy a budou hrát o zlato

11.08.2017 | Richard Müller

Česká reprezentace je opět po roce ve finále Memoriálu Ivana Hlinky, kde vyzve výběr Kanady! Svěřenci kouče Davida Bruka otočili utkání s Ruskem a po velkém boji ho dotáhli do vítězného konce s těsným výsledkem 2:1. O branky českého týmu se postarali Jan Jeník s Jakubem Laukem.

Zápas č. 4  •  pá 11.8.2017  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Rusko
1:2
( 1:1, 0:1, 0:0)
Česko
Rusko: Miftachov (Rybalkin) – Žuravljov, Ochoťuk (C), Solopanov, Malyšev (A), Žiljakov, Babincev, Kaliničenko, Pribylskij – Rotenberg (A), Guskov, Zavgorodnij – Rtiščev, Ischakov, Sokolov – Biljalov, Žabrejev, Cybin – Ďaděňkin, Šabanov
Česko: Dostál (Dvořák) – Zábranský (C), Dluhoš, Klejna, Seemann, Malík, Adámek, Kowalczyk – Blümel, Pekař, Lauko (A) – Plášek, Střondala, Jeník – Kvasnica, Čajka (A), Gajarský – Sedlák, Arnošt, Matiášek – Pavel
Branky a asistence: 7. Ďaděňkin (Cybin) – 13. Jeník (Zábranský), 23. Lauko
Střely: 23:30 (9:8, 6:16, 8:6).
Vyloučení: 10:6, navíc Guskov (RUS) 10 min - hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Hradil, Šír – Gebauer, Lederer. Diváků: 2895.

Fotogalerie

 

Komentář

Ruský tým se velice rychle na břeclavském ledě aklimatizoval. Přestože si v úplném začátku vytvořili větší nápor Češi, už v šesté minutě lovil gólman Dostál puk ze sítě. Danila Ďaděňkin si v mezikruží přehodil kotouč na bekhendovou stranu a takřka okamžitě zamířil do volného prostoru, kde strážce klece na puk nedosáhl.

Češi nadále podávali proti fyzicky zdatnějším Rusům sympatický výkon. Svou bojovnost proměnil ve vyrovnávací branku Jan Jeník, který zpoza obránce propálil Miftachova.

Touha po gólů se držela domácího výběru dál. Tři minuty po začátku druhé části se Jakub Lauko prodral podél mantinelu a z ostrého úhlu našel skulinu pod betonem gólmana. Kromě mužstva nakopla vedoucí branka i početné hlediště fanoušků.

Na přelomu zápasu se Jeník dočkal druhé branky, leč tentokrát sudím neuznané.

I Lauko mohl zvedat ruce podruhé nad hlavu, jenže při samostatném úniku poslal puk jen po zemi do pravého betonu Miftachova

Ve druhé třetiny začaly stoupat i emoce na ledě, a sudí museli zasahovat v několika potyčkách. Týmy zvyšovaly tvrdost hry a hrály na hranici pravidel. Po jednom ze soubojů zůstal několik minut ležet na ledě Gajarský, který byl následně za asistence lékaře odveden na střídačku.

Po velmi napjaté druhé třetině semifinálového utkání šli Češi do kabin za příznivějšího stavu 2:1.

Závěrečná část se díky poměrně častým vyloučením na obou stranách rozkouskovala. Z přesilovek byli celou dobu nebezpečnější Rusové. Nejvíce asi zatrnulo necelým třem tisicovkám divákům při střele Žuravljova z mezikruží. Výtečný Dostál ale podržel lapačkou celý svůj tým a stav se neměnil.

S každou ubíhající minutou se dalo napětí krájet a těsné skóre tomu nijak nepomohlo. Sedm minut před koncem šlo Česko do přesilovky proti třem. Miftachov byl zasypán průtrží projektilů, z nichž žádný nepropustil za svá záda.

Na druhé straně si zase mohli oddechnout svěřenci kouče Bruka. Biljanov napřáhl z velké dálky a jeho střela skončila na horní tyči, čímž Rusové málem tři minuty před sirénou vyrovnali.

Snaha Sborné pokračovala až do posledních vteřin, kdy soustavně obléhala bránu Dostála. Česko ale hektickým výkonem ubránilo výsledek 2:1 a může se těšit na sobotní finále před skvělým a početným domácím publikem.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada