ČLÁNEK

Sedmé místo vystřílel Německu Julian Lutz, proměnil i nájezd

06.08.2021 | Dominik Dubovči, FOTO: HockeySlovakia

Napínavý až do konce byl piešťanský duel mezi Švýcarskem a Německem. V souboji o umístění získali první výhru na turnaji Němci. Jejich hrdinou byl Julian Lutz, který vstřelil dva góly ze hry a trefil se i z nájezdu. O vítězství 3:2sn pak rozhodl Leon Sivic.

Zápas č. 14  •  pá 6.8.2021  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Švýcarsko
2:3sn
( 0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Německo
Švýcarsko: Simeoni – Füllemann, Bieri, Christe, Bichsel, Dionicio, Quinn, Terraneo – Taibel, Fiebiger, Müller – Naber, Rod, Schild – Lurati, Greuter, Hull – Gruber, Weber, von Bergen – Reinhard.
Německo: Bittner – Bettahar, Grasmik, Grunewald, Hafenrichter, Hübner, Kauhanen, Sinn, Sturm – Anton, Elias, Gaidel – Hauf, Hördler, Kechter – Krening, Lutz, Pischoff – Oswald, Rollinger, Sivic – Ullmann.
Branky a asistence: 26:43 Lurati (Bichsel), 37:11 Müller (Weber, Quinn) – 27:29 Lutz (Kechter, Kauhanen), 38:32 Lutz (Kechter), rozhodující nájezd Sivic.
Střely: 27:20 (9:10, 9:7, 6:2 - 3:1).
Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Štefik, Hronský – Jedlička, Crman. Diváků: 125.

Fotogalerie

 

Komentář

V Piešťanech se v odpoledním zápase o sedmé místo utkali dva outsideři turnaje. Ani Švýcarsko, ani Německo dosud na Hlinka Gretzky Cupu nezískali ani bod, a to především díky slabé produktivitě.

Ta se projevila v první třetině, kdy nejvíce vynikli brankáři Simeoni a Bittner. Oba týmy totiž měly mnoho příležitostí ke skórování, recept na gól ale nenašly. Skóre se neměnilo ani ve dvou početních výhodách Němců a v jedné švýcarské.

Po čtyřech minutách hry ve druhé třetině Švýcaři hráli hned dvojnásobné oslabení, které ale dokázali ubránit a v čase 26:43 dokonce slavili první branku díky Luratimu, který zblízka zakončil pod horní tyč. Němci ale brzy srovnali, když se kolem obránce protáhl Lutz a po rychlé kličce zavěsil.

V závěru druhé části se opakoval podobný scénář, Miles Müller z úniku prostřelil německého brankáře mezi betony a Švýcaři byli opět na koni. Jen o 82 vteřin později se ale podruhé předvedl Lutz. Tentokrát měl i velkou dávku štěstí, gól totiž padl po lehkém nahození zpoza branky.

Němci měli hned v úvodu třetí třetiny šanci poprvé v zápase získat vedení, přesilovou hru ani nevyužili. A protože stav utkání zůstal vyrovnaný i po dalších vyloučeních na obou stranách, muselo se nastavovat.

Prodloužení nabídlo strhující podívanou, ve které však opět úřadovali oba brankáři. Němci se navíc dokázali ubránit i v minutu dlouhém oslabení, na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

V nich byl šikovnější tým Německa, konkrétně Julian Lutz a Leon Sivic. Ze Švýcarů se prosadil jen Thierry Schild, prohru 2:3 po nájezdech ale neodvrátil, a jeho tým tak opouští turnaj bez jediného vítězství.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

The 2022 Hlinka Gretzky Cup returns to Red Deer, Alta. this summer!

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.Více ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=646

Twitter

Matvei Michkov breaks Perfetti\'s scoring record hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp… #HlinkaGretzkyCup @russiahockey @hcSKA Photo: Hockey Slovakia

Twitter

What a week for Slovaks. Congrats on silver medal win.??#hlinkagretzkycup Foto: @HockeySlovakia