ČLÁNEK

Sborná přetlačila Finsko. Mičkov se blýskl čtyřmi body

02.08.2021 | Martin Pacák

Rusové na Hlinka Gretzky Cupu začínají vítězně. Suomi na vedení sice dvakrát dokázali zareagovat, na třetí branku z hole Michaila Guljajeva už však ne. Po dalších dvou gólech sborné do prázdné odpor Finů definitivně vyhasl a Rusko si tak připisuje první tři body po výhře 5:2 z vlastního pohledu.

Zápas č. 1  •  po 2.8.2021  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Finsko
2:5
( 1:1, 1:1, 0:3)
Rusko
Finsko: Kokko – Heinonen, Kulonummi, Vuorinen, Salin, Grönlund, Laakso, Vesala – Vuorio, Kemell, Lassila – Hokkanen, Järventie, Rönni – Nyman, Kaskimäki, Bau – Lundell, Männistö, Raiman – Halttunen.
Rusko: S. Ivanov – Maljavin, Kudrjacev, Sapunov, Duda, Guljajev, Remezovskij, Baraboša – Děmidov, Mirošničenko, Kvočko – Mičkov, Trikozov, Grigorjev – Gazizov, Larkin, Davydov – Sinjatkin, Perevalov, Rogovskij – But.
Branky a asistence: 8. Kvočko (Sinjatkin, Mičkov), 30. Mičkov (Guljajev, Sinjatkin), 45. Guljajev (Mičkov), 59. Mičkov, 60. Trikozov (Gazizov) – 18. Kemell (Hokkanen, Heinonen), 38. Rönni (Nyman)
Střely: 34:29 (5:7, 14:12, 15:10).
Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Komínek, Lukáš. Diváků: 304.

Fotogalerie

 

Komentář

Úvodní duel skupiny A mezi výběry týmů Ruska a Finska začala lépe sborná. Její mírnou převahu sice dočasně otupila přesilovka Finů, když se poté ale situace obrátila, zaúřadovala trojice ruských útočníků. Nejprve Matvej Mičkov z pravé strany napálil puk směrem ke gólmanovi, kde se posléze nejlépe zorientoval Ilja Kvočko, jenž doklepl touš za záda bezmocného Niklase Kokky a zařídil svému celku vedení – 1:0. Následná pasivita Rusů však znamenala čím dál více příležitostí Suomi k vyrovnání. Až si nakonec v závěru třetiny najel na nahrávku zpoza branky od Otto Hokkanena Joakim Kemella, který už dříve nebezpečně hrozil z mezikruží, ale tentokrát se již nemýlil – 1:1. V úplném závěru po hrubce Finů ujeli do přečíslení dva na jednoho ještě Kvočko s Mirošničenkem, avšak neúspěšně.

Do druhé periody však ruská mašina vlétla ve velkém stylu! Nejprve svůj únik neproměnil Sapunov, jehož dělo skončilo na lapačce gólmana Kokky. Následně levačka Fina zastavila i ránu Davydova, jenž ujel do kontru z trestné lavičky ihned po ubránění přesilovky soupeře. V přibližně polovině základní hrací doby se už sborná mohla radovat podruhé: Matvej Mičkov jako jedna z hlavních hvězd turnaje ukázal svůj potenciál a parádní ranou z vrcholu kruhu využil druhou přesilovku svého celku v zápase – 1:2. Finové sice trestuhodně nezareagovali v situaci tři na jednoho ani v následné dvojnásobné přesilovce, mrzet je to ovšem příliš nemuselo. Topi Rönni ještě před sirénou stihl zakončit parádní souhru s Nymanem a začínalo se opět od nuly – 2:2.

To však neplatilo ve třetí třetině příliš dlouho. Ačkoliv vlétli do závěrečné dvacetiminutovky aktivněji Finové, vedení si i do třetice uzmulo Rusko! Michail Guljajev si najel do mezikruží a z trestuhodně ideální pozice rozvlnil finskou síť potřetí – 2:3. Ve zbytku závěrečného dějství se finský výběr tlačil za vyrovnáním, v závěru po střele Rönniho dokonce chyběli jen centimetry – finský centr nastřelil tyčku. Nedlouho po odvolání gólmana a hry v šesti ale definitivně rozhodl ranou do prázdné branky Matvej Mičkov – 2:4. V úplném konci ještě vyšperkoval triumf sborné, znovu do opuštěné klece, Gleb Trikozov a rusové tak zaznamenali první tři body do tabulky Hlinka Gretzky Cupu.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??