ČLÁNEK

Sborná přetlačila Finsko. Mičkov se blýskl čtyřmi body

02.08.2021 | Martin Pacák

Rusové na Hlinka Gretzky Cupu začínají vítězně. Suomi na vedení sice dvakrát dokázali zareagovat, na třetí branku z hole Michaila Guljajeva už však ne. Po dalších dvou gólech sborné do prázdné odpor Finů definitivně vyhasl a Rusko si tak připisuje první tři body po výhře 5:2 z vlastního pohledu.

Zápas č. 1  •  po 2.8.2021  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Finsko
2:5
( 1:1, 1:1, 0:3)
Rusko
Finsko: Kokko – Heinonen, Kulonummi, Vuorinen, Salin, Grönlund, Laakso, Vesala – Vuorio, Kemell, Lassila – Hokkanen, Järventie, Rönni – Nyman, Kaskimäki, Bau – Lundell, Männistö, Raiman – Halttunen.
Rusko: S. Ivanov – Maljavin, Kudrjacev, Sapunov, Duda, Guljajev, Remezovskij, Baraboša – Děmidov, Mirošničenko, Kvočko – Mičkov, Trikozov, Grigorjev – Gazizov, Larkin, Davydov – Sinjatkin, Perevalov, Rogovskij – But.
Branky a asistence: 8. Kvočko (Sinjatkin, Mičkov), 30. Mičkov (Guljajev, Sinjatkin), 45. Guljajev (Mičkov), 59. Mičkov, 60. Trikozov (Gazizov) – 18. Kemell (Hokkanen, Heinonen), 38. Rönni (Nyman)
Střely: 34:29 (5:7, 14:12, 15:10).
Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Komínek, Lukáš. Diváků: 304.

Fotogalerie

 

Komentář

Úvodní duel skupiny A mezi výběry týmů Ruska a Finska začala lépe sborná. Její mírnou převahu sice dočasně otupila přesilovka Finů, když se poté ale situace obrátila, zaúřadovala trojice ruských útočníků. Nejprve Matvej Mičkov z pravé strany napálil puk směrem ke gólmanovi, kde se posléze nejlépe zorientoval Ilja Kvočko, jenž doklepl touš za záda bezmocného Niklase Kokky a zařídil svému celku vedení – 1:0. Následná pasivita Rusů však znamenala čím dál více příležitostí Suomi k vyrovnání. Až si nakonec v závěru třetiny najel na nahrávku zpoza branky od Otto Hokkanena Joakim Kemella, který už dříve nebezpečně hrozil z mezikruží, ale tentokrát se již nemýlil – 1:1. V úplném závěru po hrubce Finů ujeli do přečíslení dva na jednoho ještě Kvočko s Mirošničenkem, avšak neúspěšně.

Do druhé periody však ruská mašina vlétla ve velkém stylu! Nejprve svůj únik neproměnil Sapunov, jehož dělo skončilo na lapačce gólmana Kokky. Následně levačka Fina zastavila i ránu Davydova, jenž ujel do kontru z trestné lavičky ihned po ubránění přesilovky soupeře. V přibližně polovině základní hrací doby se už sborná mohla radovat podruhé: Matvej Mičkov jako jedna z hlavních hvězd turnaje ukázal svůj potenciál a parádní ranou z vrcholu kruhu využil druhou přesilovku svého celku v zápase – 1:2. Finové sice trestuhodně nezareagovali v situaci tři na jednoho ani v následné dvojnásobné přesilovce, mrzet je to ovšem příliš nemuselo. Topi Rönni ještě před sirénou stihl zakončit parádní souhru s Nymanem a začínalo se opět od nuly – 2:2.

To však neplatilo ve třetí třetině příliš dlouho. Ačkoliv vlétli do závěrečné dvacetiminutovky aktivněji Finové, vedení si i do třetice uzmulo Rusko! Michail Guljajev si najel do mezikruží a z trestuhodně ideální pozice rozvlnil finskou síť potřetí – 2:3. Ve zbytku závěrečného dějství se finský výběr tlačil za vyrovnáním, v závěru po střele Rönniho dokonce chyběli jen centimetry – finský centr nastřelil tyčku. Nedlouho po odvolání gólmana a hry v šesti ale definitivně rozhodl ranou do prázdné branky Matvej Mičkov – 2:4. V úplném konci ještě vyšperkoval triumf sborné, znovu do opuštěné klece, Gleb Trikozov a rusové tak zaznamenali první tři body do tabulky Hlinka Gretzky Cupu.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.Více ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=646

Twitter

Matvei Michkov breaks Perfetti\'s scoring record hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp… #HlinkaGretzkyCup @russiahockey @hcSKA Photo: Hockey Slovakia

Twitter

What a week for Slovaks. Congrats on silver medal win.??#hlinkagretzkycup Foto: @HockeySlovakia

Facebook

Přečtěte si ohlasy zástupců slovenské osmnáctky po historickém stříbru na Hlinka Gretzky Cupu ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=647

Twitter

.@russiahockey repeats as #HlinkaGretzkyCup champion, midnight strikes for @HockeySlovakia hlinkagretzkycup.cz/eng/zapas.asp?…Photo: Hockey Slovakia

Twitter

.@HockeySlovakia coach Ivan Feneš: \"We know what to work on. The boys were great.\" hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…Photo: Hockey Slovakia