ČLÁNEK

Sborná přetlačila Finsko. Mičkov se blýskl čtyřmi body

02.08.2021 | Martin Pacák

Rusové na Hlinka Gretzky Cupu začínají vítězně. Suomi na vedení sice dvakrát dokázali zareagovat, na třetí branku z hole Michaila Guljajeva už však ne. Po dalších dvou gólech sborné do prázdné odpor Finů definitivně vyhasl a Rusko si tak připisuje první tři body po výhře 5:2 z vlastního pohledu.

Zápas č. 1  •  po 2.8.2021  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Finsko
2:5
( 1:1, 1:1, 0:3)
Rusko
Finsko: Kokko – Heinonen, Kulonummi, Vuorinen, Salin, Grönlund, Laakso, Vesala – Vuorio, Kemell, Lassila – Hokkanen, Järventie, Rönni – Nyman, Kaskimäki, Bau – Lundell, Männistö, Raiman – Halttunen.
Rusko: S. Ivanov – Maljavin, Kudrjacev, Sapunov, Duda, Guljajev, Remezovskij, Baraboša – Děmidov, Mirošničenko, Kvočko – Mičkov, Trikozov, Grigorjev – Gazizov, Larkin, Davydov – Sinjatkin, Perevalov, Rogovskij – But.
Branky a asistence: 8. Kvočko (Sinjatkin, Mičkov), 30. Mičkov (Guljajev, Sinjatkin), 45. Guljajev (Mičkov), 59. Mičkov, 60. Trikozov (Gazizov) – 18. Kemell (Hokkanen, Heinonen), 38. Rönni (Nyman)
Střely: 34:29 (5:7, 14:12, 15:10).
Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Komínek, Lukáš. Diváků: 304.

Fotogalerie

 

Komentář

Úvodní duel skupiny A mezi výběry týmů Ruska a Finska začala lépe sborná. Její mírnou převahu sice dočasně otupila přesilovka Finů, když se poté ale situace obrátila, zaúřadovala trojice ruských útočníků. Nejprve Matvej Mičkov z pravé strany napálil puk směrem ke gólmanovi, kde se posléze nejlépe zorientoval Ilja Kvočko, jenž doklepl touš za záda bezmocného Niklase Kokky a zařídil svému celku vedení – 1:0. Následná pasivita Rusů však znamenala čím dál více příležitostí Suomi k vyrovnání. Až si nakonec v závěru třetiny najel na nahrávku zpoza branky od Otto Hokkanena Joakim Kemella, který už dříve nebezpečně hrozil z mezikruží, ale tentokrát se již nemýlil – 1:1. V úplném závěru po hrubce Finů ujeli do přečíslení dva na jednoho ještě Kvočko s Mirošničenkem, avšak neúspěšně.

Do druhé periody však ruská mašina vlétla ve velkém stylu! Nejprve svůj únik neproměnil Sapunov, jehož dělo skončilo na lapačce gólmana Kokky. Následně levačka Fina zastavila i ránu Davydova, jenž ujel do kontru z trestné lavičky ihned po ubránění přesilovky soupeře. V přibližně polovině základní hrací doby se už sborná mohla radovat podruhé: Matvej Mičkov jako jedna z hlavních hvězd turnaje ukázal svůj potenciál a parádní ranou z vrcholu kruhu využil druhou přesilovku svého celku v zápase – 1:2. Finové sice trestuhodně nezareagovali v situaci tři na jednoho ani v následné dvojnásobné přesilovce, mrzet je to ovšem příliš nemuselo. Topi Rönni ještě před sirénou stihl zakončit parádní souhru s Nymanem a začínalo se opět od nuly – 2:2.

To však neplatilo ve třetí třetině příliš dlouho. Ačkoliv vlétli do závěrečné dvacetiminutovky aktivněji Finové, vedení si i do třetice uzmulo Rusko! Michail Guljajev si najel do mezikruží a z trestuhodně ideální pozice rozvlnil finskou síť potřetí – 2:3. Ve zbytku závěrečného dějství se finský výběr tlačil za vyrovnáním, v závěru po střele Rönniho dokonce chyběli jen centimetry – finský centr nastřelil tyčku. Nedlouho po odvolání gólmana a hry v šesti ale definitivně rozhodl ranou do prázdné branky Matvej Mičkov – 2:4. V úplném konci ještě vyšperkoval triumf sborné, znovu do opuštěné klece, Gleb Trikozov a rusové tak zaznamenali první tři body do tabulky Hlinka Gretzky Cupu.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

The 2022 Hlinka Gretzky Cup returns to Red Deer, Alta. this summer!

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.Více ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=646

Twitter

Matvei Michkov breaks Perfetti\'s scoring record hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp… #HlinkaGretzkyCup @russiahockey @hcSKA Photo: Hockey Slovakia

Twitter

What a week for Slovaks. Congrats on silver medal win.??#hlinkagretzkycup Foto: @HockeySlovakia