ČLÁNEK

Nepovedená druhá třetina stála Čechy postup

04.08.2021 | Dominik Dubovči

Přehrávat silného soupeře z Ruska dokázali domácí mladíci jen 20 minut. Po první přestávce totiž Mičkov a spol. rozjeli gólový koncert, kterým si zajistili výhru 7:3 a postup z prvního místa.

Zápas č. 11  •  st 4.8.2021  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Česko
3:7
( 1:0, 1:5, 1:2)
Rusko
Česko: Špunar (41. Schnattinger) – Čech, Prčík, Alscher, Němec, Cibulka, Puchala, Krajčík – Kulich, Šapovaliv, Rymon – Hujer, Sapoušek, Slavíček – Šalé, Petr, Jecho – Formánek, Soukup, Bareš – Šmajda.
Rusko: S. Ivanov – Maljavin, Kudrjacev, Sapunov, Duda, Remezovskij, Guljajev, Baraboša – Perevalov, Kvochko, Mičkov – Mirošničenko, Davydov, Gazizov – Trikozov, Děmidov, Sinjatkin – Larkin, Rogovskij, But – Grigorjev.
Branky a asistence: 08:28 Šapovaliv (Kulich), 37:01 Čech (Prčík, Rymon), 59:33 Petr (Rymon) – 20:31 Mičkov (Maljavin), 21:26 Mirošničenko (Gazizov, Grigorjev), 22:24 Rogovskij (Trikozov), 24:07 Grigorjev (Mirošničenko, Sapunov), 39:00 Mičkov (Rogovskij), 46:17 Děmidov (Trikozov), 46:54 Rogovskij (Larkin).
Střely: 39:35 (21:5, 8:19, 10:11).
Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Kika, Šír – Lederer, Rožánek.

Fotogalerie

 

Komentář

Utkání s Ruskem mělo rozhodnout o českém osudu. A domácí do něj vstoupili s velkou aktivitou, dobruslovali nebezpečné útočníky soupeře a sami často ohrožovali Ivanova. Střely Šalého nebo Formánka si ale ruský brankář ještě pohlídal. Podobně na druhé straně kluziště uspěl Špunar, když odolal i většímu tlaku Ruska v sedmé minutě.

Češi pokračovali v zodpovědném a odhodlaném výkonu, což vyplynulo v první branku zápasu. V čase 08:28 prohodil Šapovaliv puk na Kulicha a jeho povedenou střelu pak dorazil do odkryté klece.

Také v defenzivě ale vynikli jednotlivci, například Němec, který vleže zneškodnil protiútok tří Rusů. Kulich o chvíli později v přesilové hře trefil tyč a ke druhé brance zápasu nevedla ani domácí převaha v závěru první části.

Skóre tak změnil až Matvej Mičkov, který se hned v prvním střídání po siréně protáhl po mantinelu až ke Špunarovi, kterého prostřelil ranou pod horní tyč. A Rusové šli brzy do vedení, Mirošničenko pohotovou střelou z první zakončil ruské přečíslení.

Koncert sborné pokračoval, o třetí branku v rozmezí dvou minut se díky vydařené kličce postaral Rogovskij. Demolici české defenzivy dokonal v dalším střídání Grigorjev, který zakončoval kombinaci na jeden dotek. 

Z nepovedeného úvodu druhé třetiny se Češi naplno nevzpamatovali, Rusové na puku dominovali a Špunar tak musel zasahovat proti průniku Mičkova nebo prudké střele Mirošničenka.

Alespoň snížení skóre slavil na modré čáře Aleš Čech. Jenže minutu před koncem prostředního dějství ujel do brejku Mičkov a blafákem zvýšil zpět na rozdíl tří branek.

Do závěrečné třetiny nastoupil do domácí branky Schnattinger, lehkou práci ale neměl. Rusové pokračovali v náporu a do šance se dostal například Mirošničenko. Ve 47. minutě se pak hosté prosadili hned dvakrát zásluhou Děmidova a Rogovského.

Dosavadní český náhradník se ale v brankovišti zaskvěl při samostatném nájezdu Mičkova nebo dorážce Gazizova. Skóre se však ještě změnilo 27 vteřin před koncem, kdy využil přesilovku Dominik Petr díky důrazu v brankovišti. Češi tedy s Ruskem padli 3:7.

Ohlasy trenérů

Jakub Petr (hlavní trenér Česka): „Hrát s tak talentovaným soupeřem vyžaduje sebeobětování se a dodržování systému. Pokud s takovým soupeřem budeme hrát otevřený hokej, tak to bude dopadat jako na minulém mistrovství. Musím ale říct, že naše hra z úvodní třetiny může být správnou cestou. Kluci měli skvělý pohyb, získávali kotouče v hloubce hřiště a Rusům to znechutili. Měli jsme dvacet solidních střel z dobrých prostorů. Nebudu říkat, že jsme měli smůlu, protože dalších čtyřicet minut nás vrátilo zase zpátky na zem. Způsob, jak soupeře nachytat, každopádně existuje. Ale otázka je, jestli jsme toho všichni schopni šedesát minut. Musím uznat, že ruské mužstvo má obrovskou kvalitu a je radost na to koukat.“

Vladimir Filatov (hlavní trenér Ruska): „Řekl bych, že tady na Hlinka Gretzky Cupu jsou si týmy fyzicky dost podobné. Proto není snadné zlomit odpor soupeře. Ale neustále jsme se snažili o vytváření šancí a zkoušení různých možností - a když náš soupeř trochu vyšel z tempa, tak se ukázaly naše dovednosti a týmová soudržnost. Jsme rádi, že zůstáváme tady v Břeclavi. Na tomhle turnaji není lehkých soupeřů. Hrát v semifinále poháru Hlinka Gretzkyho je pro nás opravdová čest. Bereme Švédy velmi vážně a máme k nim respekt. Myslím si, že budou velmi nepříjemným soupeřem.“

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada