ČLÁNEK

Rusko deklasovalo Švýcary 9:2 a zajistilo si postup do semifinále

03.08.2021 | Michal Hladký

Naprostá demolice. Švýcarsko drželo s favorizovaným Ruskem krok v první třetině, která skončila bezbrankovou remízou. Jenže pak se ze zápasu stala exhibice. Ruská sborná nasadila vražedné tempo a svého soka ve všech směrech přehrála, což potvrzuje jednoznačný výsledek 9:2. Díky dnešnímu výkonu se Rusové mohou těšit na medailové boje, naopak naděje Švýcarů na postup mezi nejlepší čtveřici turnaje uhasly.

Zápas č. 5  •  út 3.8.2021  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Švýcarsko
2:9
( 0:0, 0:6, 2:3)
Rusko
Švýcarsko: Zaetta (29. Simeoni) – Bichsel, Christe, Füllemann, Quinn, Dionicio, Bieri, Terraneo – Naber, Taibel, Hull – Rod, Müller, Lurati – Fiebiger, Reinhard, Weber – Greuter, Gruber, Schild – von Bergen.
Rusko: Murašov – Maljavin, Kudrjacev, Sapunov, Duda, Remezovskij, Guljajev, Baraboša – Davydov, Mirošničenko, Kvočko – Mičkov, Trikozov, Grigorjev – Gazizov, Larkin, Děmidov – Sinjatkin, Perevalov, Rogovskij – But.
Branky a asistence: 56. Schild (Quinn), 57. Reinhard (Weber, Greuter) – 22. Mičkov (Mirošničenko, Guljajev), 24. Kudrjacev, 28. Sinjatkin (Mirošničenko, Guljajev), 29. Gazizov (Mirošničenko), 33. Perevalov (Mičkov, Duda), 34. Baraboša (Gazizov), 42. Mirošničenko (Duda, Gazizov), 46. Perevalov (Kvočko), 56. Mičkov (Baraboša)
Střely: 26:34 (8:11, 7:12, 11:11).
Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Klouček, Špůr. Diváků: 383.

Fotogalerie

 

Komentář

Vstup do utkání byl z obou stran nervózní. Často se chybovalo, z čehož pramenilo hned několik ruských i švýcarských šancí. Jenže nejistota na hokejkách se přenesla i do zakončení, kterému chyběla přesnost. V první třetině se diváci tedy branky nedočkali.

Druhá část se ale už odvíjela podle předzápasových predikcí. Gólový účet otevřel v přesilové hře Matvej Mičkov, jehož střela z pravého kruhu zapadla za záda Zaetta.

A ruský brankostroj nabral na obrátkách. O chvíli později se totiž prosadil Kirill Kudrjacev, jenž zachytil vyhození soupeře a poslal puk k protější tyči.

O třetí zásah do brány Švýcarska se postaral z dorážky Semjon Sinjatkin, a když o dvacet vteřin později proměnil samotný únik Ruslan Gazizov, byl Valentino Zaetta nucen opustit prostor mezi třemi tyčemi. Tam ho nahradil Diego Simeoni.

Ani toho ale ruská osmnáctka nešetřila. Pověstného „bůra“ doručil sedm minut před koncem druhé části Alexandr Perevalov a bylo rozhodnuto. Nicméně rozklad švýcarského celku pokračoval. Na 6:0 ve prospěch Ruska vzápětí navýšil Arťom Baraboša.

Závěrečná třetina pokračovala v nastoleném tempu. Ve 42. minutě se poprvé v utkání prosadil ruský kapitán Ivan Mirošničenko. A to stylově, po odrazu kotouče od zadního mantinelu využil špatného postavení gólmana soupeře a dopravil puk do švýcarské svatyně.

A ruské sborné to nestačilo. Podruhé v utkání se blýskl Alexandr Perevalov, když si vymíchal celou obranu ze země helvétského kříže, a to včetně gólmana Simeoniho. Na 9:0 přidal čtyři a půl minuty před koncem Matvej Mičkov, který svůj projektil od modré odrazil od břevna.

Čestného zásahu se Švýcarsko nakonec dočkalo. A to rovnou dvou. Nejdříve překonal dosud bezchybného Murašova Thierry Schild, stejný počin se povedl o pár vteřin později i Mattheu Reinhardovi. Ten tak uzavřel gólový účet zápasu. 

Ohlasy trenérů

Vladimir Filatov (Rusko): „V první třetině jsme nebyli příliš spokojeni, ale něco jsme si k tomu řekli a udělali jsme změny. Za druhou periodu si kluci zaslouží velikou pochvalu. A co k dalšímu duelu? Každou hru s Českou republikou bereme velice seriózně, očekávám velký zápas. Češi ví jak hrát dobře v defenzivě a jsou schopni proměňovat své šance, bude to zajímavé utkání.“

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

DID YOU KNOW? Twenty players competing in the #StanleyCup Final are #HlinkaGretzkyCup alumni, including three who played in Edmonton in 2018. Tickets for the 2024 tournament are ON SALE NOW at www.HlinkaGretzkyCup.ca.LE SAVIEZ-VOUS? 20 joueurs qui participent a la finale de la #CoupeStanley sont des anciens de la #CoupeHlinkaGretzky, dont trois qui ont joué a Edmonton en 2018. Les billets pour le tournoi de 2024 sont EN VENTE MAINTENANT au www.CoupeHlinkaGretzky.ca.???? Dylan Holloway???? Philip Broberg???? Anton Lundell

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.