ČLÁNEK

První šok turnaje! Dvorský sestřelil hattrickem USA

02.08.2021 | Martin Pacák, FOTO: HockeySlovakia

Slovenský výběr se hned na úvod stará o velké překvapení! Proti stejně starým Američanům ze skupiny B Hlinka Gretzky Cupu senzačně zvítězil rozdílem tří branek. Černý kůň šampionátu tak dal jasně najevo, že se s ním musí počítat. Bilancí 1+3 se blýskl útočník Peter Řepčík.

Zápas č. 4  •  po 2.8.2021  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Slovensko
5:2
( 3:0, 1:2, 1:0)
USA
Slovensko: Eliáš – Moško, Nemec, Nátny, Štrbák, Kmec, Žabka, Krakovský, Nahálka – Mešár, Repčík, Slafkovský – Sýkora, Petrovský, Žlnka – Čiernik, Dvorský, Molnár – Kopecký, Suchý, Honzek.
USA: Szyszka – Livanavage, Brzustewicz, Borgesi, Healey, Dorrington, Bocharov, Rinzel, Ali – Hayes, Abraham, Plante – Aegerter, Lund, DeAngelo – Knuble, Clark, Laylin – Steenari, Finley.
Branky a asistence: 1. Repčík (Slafkovský, Mešár), 2. Dvorský (Čiernik, Molnár), 4. Slafkovský (Moško, Repčík), 22. Dvorský (Nemec, Repčík), 44. Dvorský (Repčík, Mešár) – 26. Plante (Borgesi), 35. Argerter (Finley).
Střely: 28:34 (8:13, 13:9, 7:12).
Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Baluška, Konc – Kacej, Synek.

Fotogalerie

 

Komentář

Naši východní sousedé do šampionátu vletěli pěkně zostra! Hned po 41 sekundách totiž zmrazil americkou osmnáctku pohotovou dorážkou za záda Szyszky Peter Repčík, když využil první přesilovou hru Slovenska v Břeclavi. Jen o minutu později zvyšoval na 2:0 Dalibor Dvorský při signalizované výhodě, no a když o další minutu a půl proměnil samostatný únik Juraj Slafkovský, byl výběr USA na ručník! Zbytek třetiny byla k vidění vyrovnaná podívaná, ale poznamenání blamáží v úvodu bylo pro americký výběr nevyhnutelné.

A začátek druhé periody nebyl pro Američany o moc lepší. Druhou přesilovou hru zkraje dvacetiminutovky svým druhým gólem v utkání proměnil Dalibor Dvorský a Slováci byli znovu v euforii! Ve zbytku druhého dějství Spojené státy ukázaly svou sílu, po brankách Zama Planteho a Johana Aegertera snížili na hratelných 2:4 a do třetí třetiny zadělali na případné drama.

To však nedopustil Dalibor Dvorský, který potenciální kontaktní branku zcela zavrhl, místo ní střelou do pravého růžku americké branky zkompletoval hattrick a využil třetí slovenskou přesilovku v zápase! To Slováky výrazně uklidnilo a nakonec si zodpovědným výkonem došli pro první tři body do tabulky. Navázali tak na úspěch české reprezentace, která chvíli před nimi dohrála svůj zápas ve skupině A, kde se jí podařilo přehrát houževnaté Švýcary 3:0.

Ohlasy trenérů

Ivan Feneš, trenér Slovenska U18: „Základem vítězství byl výborný brankář a vynikající kolektivní výkon. Fantasticky nám fungovaly přesilovky. Naši hráči zkrátka potvrdili, že patří mezi elitu. Takhle se hraje za Slovensko. Chlapci ukázali svou pravou tvář, i před diváckou návštěvou ukázali, že umí hrát světový hokej.“

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada