ČLÁNEK

Finové deklasovali Švýcary a jsou v semifinále

07.08.2019 | Redakce

Břeclav - Hokejisté ze země tisíce jezer měli přímý souboj o postup do semifinále kompletně ve své režii a výběr helvétského kříže rozmetali poměrem 6:0. Ve švýcarském zmaru tak pohasly i teoretické naděje českého týmu.

Zápas č. 9  •  st 7.8.2019  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Švýcarsko
0:6
( 0:2, 0:3, 0:1)
Finsko
Švýcarsko: Henauer (41. Patenaude) – Streule, Meier, Sidler, Delémont, von Allmen, Chanton, Nussbaumer – Knak (C), Fahrni, Reichle – Robin, Allenspach, Dufey (A) – Hofer, Lindemann, Zaugg – Bottini, Bieri, Derungs – Ritzmann (A)
Finsko: Blomqvist – Viro, Puutio (A), Nyman (A), Niemelä, Määttä, Rafkin, Koskela, Karnaranta – Järventie, Hirvonen (C), Suni – Seppälä, Aatu Räty, Lambert – Luoto, Mäenpää, Korkalainen – Niemi, Määttä, Liukas
Branky a asistence: 6. Lambert (Mäenpää, Niemelä), 9. Hirvonen, 22. Aatu Räty (Niemelä), 27. Järventie (Suni, Hirvonen), 32. Lambert (Niemelä), 45. Lambert (Rafkin, Määttä)
Střely: 19:38 (8:12, 3:13, 8:13).
Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Hejduk, Šír – Rampír, Rožánek. Diváků: 268.

Fotogalerie

 

Komentář

Začátek klíčového klání o postup vyšel lépe reprezentantům Suomi. V úvodní přesilové hře napálil Mäenpääho křižnou přihrávku pod břevno švýcarské klece Brad Lambert. O pár minut později bylo ve finském táboře ještě veseleji, když se bekhendovou střelou prosadil také Roni Hirvonen.

Reprezentanti helvétského kříže byli blízko kontaktní brance v početní výhodě, Liekitt Reichle ale zakončil pohlednou kombinaci jen do břevna. Štěstí však stálo i při švýcarském brankáři. Horní tyč totiž zastavila i pokus Rätyho na druhé straně.

K čemu nedošlo na konci první periody, stalo se v úvodu té druhé. Aatu Räty se do listiny střelců zapsal povedenou tečí Niemeläho rány od modré. Z druhé části v tu chvíli nebylo odehráno ani 90 sekund.

Finský brankostroj se navíc ne a ne zastavit. V jedné z dalších přesilových her zužitkoval Suniho povedenou přihrávku zpoza brány Roby Järventie, a po pár minutách musel Henauer lovit puk ze sítě dokonce popáté. Brad Lambert prokázal největší důraz v blízkosti švýcarské brány a podruhé v zápase se mohl jít radovat.

Do třetí části nasadili Švýcaři do brány svého druhého gólmana. Ani Noah Patenaude však finské smršti dlouho neodolal. Brad Lambert byl jako první u odraženého kotouče, který nezištně nasměroval do švýcarské brány. Forvard Suomi tím pádem zkompletoval hattrick.

Hokejisté z alpské země se pak snažili alespoň zmírnit nepříznivý výsledek, jenže Finové už byli směrem dozadu bezchybní. Vítězstvím 6:0 tak skandinávský celek dokonal postup mezi elitní čtyřku turnaje. Švýcaři naopak znovu po roce budou hrát o sedmou příčku.

Ohlasy trenérů

Martin Höhener (Švýcarsko): Nezačali jsme vyloženě zle, ale dostali jsme velmi brzy dva góly ze situací, které jsme si mohli pohlídat. Často jsme chodili do oslabení. Nedařilo se nám to, s čím jsme vyrukovali předevčírem na Čechy. Za stavu 0:4 už hráči trochu rezignovali. Mám ale pocit, že náš tým má potenciál. Máme do budoucna s čím pracovat.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada