ČLÁNEK

Češi vstoupili do Hlinka Gretzky Cupu skvěle. Švýcarům nedali šanci a zaslouženě vyhráli

02.08.2021 | Matyáš Kainz

Fanoušci plní očekávání podporovali mladé hokejisty během celého utkání a dovedli je k důležitému vítězství. Vstup Čechů do turnaje se povedl. V druhém utkání skupiny A si po pomalejším začátku domácí poradili se Švýcary jednoznačně 3:0.

Zápas č. 3  •  po 2.8.2021  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Česko
3:0
( 2:0, 1:0, 0:0)
Švýcarsko
Česko: Špunar – Čech, Prčík, Alscher, Němec, Cibulka, Puchala, Hrdlička – Kulich, Šapovaliv, Rymon – Hujer, Sapoušek, Slavíček – Šalé, Petr, Jecho – Bareš, Formánek, Soukup – Šmajda.
Švýcarsko: Simeoni – Bieri, Terraneo, Bichsel, Füllemann, Christe, Quinn, Dionicio – von Bergen, Gruber, Greuter – Schild, Taibel, Naber – Rod, Müller, Lurati – Reinhard, Weber, Fiebiger.
Branky a asistence: 12. Kulich (Prčík, Šapovaliv), 18. Petr (Šalé, Němec), 38. Bareš (Soukup, Formánek)
Střely: 30:20 (0:0, 0:0, 0:0).
Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Hejduk, Šindel - Klouček, Špůr. Diváků: 1128.

Fotogalerie

 

Komentář

Vstup do zápasu měli lepší Švýcaři, nicméně od třetí minuty se na kotouči drželi domácí hráči a postupem času své tempo stupňovali a hosty drželi zkrátka.

V polovině počátečního dějství si vynutili přesilovou hru, kterou ránou z pravého kruhu zapečetil Jiří Kulich, čímž otevřel skóre utkání. Švýcaři si ale nenechali nic líbit a po inkasované brance se pokoušeli o dobytí Špunarovy klece.

Nicméně hra se po několika minutách přesunula kvůli nedisciplinovanosti hostů opět před Siemoniho. I po vypršení trestu švýcarského mladíka zůstali Češi usídlení v útočném pásmu a v 18. minutě se po zakončení Dominika Petra radovali podruhé. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0 z pohledu domácího mančaftu.

Švýcaři vstoupili do druhé třetiny aktivně a snažili se snížit skóre. V úvodních minutách se ale do žádné velké příležitosti nedostali. Poté měli hosté výhodu dvou přesilových her, ale Češi je zvládli ubránit a v poslední sekundě druhého trestu měl velkou šanci Jiří Kulich, ale jeho bekhendový pokus zastavila tyč.

Po početních výhodách se hra uklidnila, až ve 37. minutě přišla změna stavu. Soukup vyslal do úniku Adama Bareše a ten střelou pod lapačku rozvlnil síť za švýcarským brankářem potřetí. Třetí inkasovaná branka Švýcary opařila a do konce druhé třetiny si již nedokázali nic vytvořit.

Do poslední třetiny vstoupili lépe hosté a snažili se s nepříznivým vývojem utkání ještě něco udělat. Šance ale během prvních pěti minut neproměnili Reinhard ani Von Bergen a skóre se tak nezměnilo. Češi hráli za stavu 3:0 v klidu a užívali si průběh utkání. Do slibné příležitosti se dostal Šalé, jenže trefil pouze tyč.

Druhou polovinu třetí třetiny už si domácí pouze hlídali skóre a Švýcary do ničeho nepustili. Ti zkusili dvě minuty před koncem ještě odvolat brankáře, ale jejich snažení změnu skóre nepřineslo. Češi potvrdili výhry z přípravy a porazili hokejisty ze země helvétského kříže 3:0.

Ohlasy trenérů

Jakub Petr (hlavní trenér Česka): „Část utkání byla podle našich představ. V první řadě jsme rádi, že jsme vyhráli, ale byly tam úseky, kdy jako trenéři spokojeni být nemůžeme. Fáze hry, kdy jsme až naivně řešili některé situace, během sezony vymýtíme, ale spokojeni jsme z padesáti procent. Na kluky byl díky divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru, velký tlak, takže jsem rád, jak to dnes zvládli. Do zítřejšího utkání proti Finsku půjdeme s pokorou a respektem, ale věřím, že se nám je podaří překvapit a navážeme na dnešní vítězství.“

Marcel Jenni (hlavní trenér Švýcarska): „Měli jsme pomalý start a Češi jsou opravdu rychlý tým. Dali jsme jim příliš mnoho prostoru a oni to docela dobře využili. Ale pak jsme hráli s větší odvahou a fyzičtěji a myslím si, že ke konci zápasu jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme své šance využít, takže musíme být mnohem efektivnější. Nemyslím si, že by Rusové byli o tolik lepší než Češi, takže pokud budeme mít dobrý začátek a budeme hrát, jako bychom dnešní zápas dokončili, máme šanci určitě. Vrací se to k normálnímu hokeji a mladí kluci rádi hrají před fanoušky. Fanoušci zde byli skvělí.“

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??