ČLÁNEK

Češi vstoupili do Hlinka Gretzky Cupu skvěle. Švýcarům nedali šanci a zaslouženě vyhráli

02.08.2021 | Matyáš Kainz

Fanoušci plní očekávání podporovali mladé hokejisty během celého utkání a dovedli je k důležitému vítězství. Vstup Čechů do turnaje se povedl. V druhém utkání skupiny A si po pomalejším začátku domácí poradili se Švýcary jednoznačně 3:0.

Zápas č. 3  •  po 2.8.2021  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Česko
3:0
( 2:0, 1:0, 0:0)
Švýcarsko
Česko: Špunar – Čech, Prčík, Alscher, Němec, Cibulka, Puchala, Hrdlička – Kulich, Šapovaliv, Rymon – Hujer, Sapoušek, Slavíček – Šalé, Petr, Jecho – Bareš, Formánek, Soukup – Šmajda.
Švýcarsko: Simeoni – Bieri, Terraneo, Bichsel, Füllemann, Christe, Quinn, Dionicio – von Bergen, Gruber, Greuter – Schild, Taibel, Naber – Rod, Müller, Lurati – Reinhard, Weber, Fiebiger.
Branky a asistence: 12. Kulich (Prčík, Šapovaliv), 18. Petr (Šalé, Němec), 38. Bareš (Soukup, Formánek)
Střely: 30:20 (0:0, 0:0, 0:0).
Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Hejduk, Šindel - Klouček, Špůr. Diváků: 1128.

Fotogalerie

 

Komentář

Vstup do zápasu měli lepší Švýcaři, nicméně od třetí minuty se na kotouči drželi domácí hráči a postupem času své tempo stupňovali a hosty drželi zkrátka.

V polovině počátečního dějství si vynutili přesilovou hru, kterou ránou z pravého kruhu zapečetil Jiří Kulich, čímž otevřel skóre utkání. Švýcaři si ale nenechali nic líbit a po inkasované brance se pokoušeli o dobytí Špunarovy klece.

Nicméně hra se po několika minutách přesunula kvůli nedisciplinovanosti hostů opět před Siemoniho. I po vypršení trestu švýcarského mladíka zůstali Češi usídlení v útočném pásmu a v 18. minutě se po zakončení Dominika Petra radovali podruhé. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0 z pohledu domácího mančaftu.

Švýcaři vstoupili do druhé třetiny aktivně a snažili se snížit skóre. V úvodních minutách se ale do žádné velké příležitosti nedostali. Poté měli hosté výhodu dvou přesilových her, ale Češi je zvládli ubránit a v poslední sekundě druhého trestu měl velkou šanci Jiří Kulich, ale jeho bekhendový pokus zastavila tyč.

Po početních výhodách se hra uklidnila, až ve 37. minutě přišla změna stavu. Soukup vyslal do úniku Adama Bareše a ten střelou pod lapačku rozvlnil síť za švýcarským brankářem potřetí. Třetí inkasovaná branka Švýcary opařila a do konce druhé třetiny si již nedokázali nic vytvořit.

Do poslední třetiny vstoupili lépe hosté a snažili se s nepříznivým vývojem utkání ještě něco udělat. Šance ale během prvních pěti minut neproměnili Reinhard ani Von Bergen a skóre se tak nezměnilo. Češi hráli za stavu 3:0 v klidu a užívali si průběh utkání. Do slibné příležitosti se dostal Šalé, jenže trefil pouze tyč.

Druhou polovinu třetí třetiny už si domácí pouze hlídali skóre a Švýcary do ničeho nepustili. Ti zkusili dvě minuty před koncem ještě odvolat brankáře, ale jejich snažení změnu skóre nepřineslo. Češi potvrdili výhry z přípravy a porazili hokejisty ze země helvétského kříže 3:0.

Ohlasy trenérů

Jakub Petr (hlavní trenér Česka): „Část utkání byla podle našich představ. V první řadě jsme rádi, že jsme vyhráli, ale byly tam úseky, kdy jako trenéři spokojeni být nemůžeme. Fáze hry, kdy jsme až naivně řešili některé situace, během sezony vymýtíme, ale spokojeni jsme z padesáti procent. Na kluky byl díky divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru, velký tlak, takže jsem rád, jak to dnes zvládli. Do zítřejšího utkání proti Finsku půjdeme s pokorou a respektem, ale věřím, že se nám je podaří překvapit a navážeme na dnešní vítězství.“

Marcel Jenni (hlavní trenér Švýcarska): „Měli jsme pomalý start a Češi jsou opravdu rychlý tým. Dali jsme jim příliš mnoho prostoru a oni to docela dobře využili. Ale pak jsme hráli s větší odvahou a fyzičtěji a myslím si, že ke konci zápasu jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme své šance využít, takže musíme být mnohem efektivnější. Nemyslím si, že by Rusové byli o tolik lepší než Češi, takže pokud budeme mít dobrý začátek a budeme hrát, jako bychom dnešní zápas dokončili, máme šanci určitě. Vrací se to k normálnímu hokeji a mladí kluci rádi hrají před fanoušky. Fanoušci zde byli skvělí.“

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada