ČLÁNEK

Češi padli v dramatickém souboji s Finskem a skupina se zamotává

03.08.2021 | Michal Krobot

V úterním zápase mezi Českou a Finskou osmnáctkou bylo k vidění obrovské drama. Nejprve se k obratu na tři dva nedechli domácí hokejisté, avšak tvrdí protihráči ze severu se nedali jen tak zlomit a několik málo minut před třetí sirénou přišlo vyrovnání. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hosté z Finska a zamotávají tak postupovou matematiku.

Zápas č. 7  •  út 3.8.2021  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Česko
3:4sn
( 0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Finsko
Česko: Špunar – Čech, Prčík, Alscher, Němec, Puchala, Cibulka, Hrdlička – Šmajda, Kulich, Šapovaliv – Rymon, Hujer, Sapoušek – Slavíček, Šalé, Petr – Jecho, Bareš, Soukup – Formánek.
Finsko: Kokko – Heinonen, Kulonummi, Vuorinen, Salin, Grönlund, Laakso, Vesala – Kemell, Lassila, Hokkanen – Vuorio, Rönni, Nyman – Kaskimäki, Bau, Lundell – Männistö, Raiman, Halttunen – Järventie.
Branky a asistence: 39. Slavíček (Šapovaliv, Kulich), 47. Rymon, 48. Šalé (Prčík) – 26. Kaskimäki (Nyman, Rönni), 42. Nyman (Rönni, Salin), 54. Kaskimäki (Lundell), rozh. náj. Salin
Střely: 38:35 (14:8, 8:11, 13:11 - 3:5).
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Pilný, Pražák – Bohuněk, Zíka.

Fotogalerie

 

Komentář

První minuty zápasu přinesly velice rychlý a atraktivní hokej, který se domácím fanouškům musel líbit. Oba týmy si hned několikrát zahrály v početních výhodách. V této pasáži jedna neproměněná šance střídala druhou. Ve dvanácté minutě jel v obrovské příležitosti sám na brankáře Jakub Hujer. Muži v maskách ale předváděli fantastické zákroky a útočníci na obou stranách kluziště se prosazovali velice těžce. Úvodní část nakonec skončila nerozhodně nula nula.

Díky přesilové hře vstoupili do druhé periody lépe hokejisté Suomi a kouzlo neprůstřelného Jana Špunara bylo odčarováno. Jani Nyman nastřelil mantinel za českou brankou a odražený kotouč doklouzal přímo do malého brankoviště, kde ho jako první našel Aleksanteri Kaskimäki, který jednoduše zavěsil bekhendem. Poté byli domácí hráči ve velkých problémech při oslabení tři na pět, ale obrana tlak finské osmnáctky zvládla, a naopak v následující vlastní dvojnásobné početní výhodě se prosadil Šimon Slavíček.

Takřka okamžitě po startu poslední hrací části si Finsko vzalo své vedení zpět. Topi Rönni našel na pravém kruhu zcela volného Janiho Nymana, který přesnou ranou z první prostřelil Špunara a národní mužstvo tak muselo opět dotahovat. Kdo jiný by měl v takovéto situaci dorovnat skóre než kapitán týmu. Jiří Kulich ujel finské obraně a v samostatném úniku si poradil s Niklasem Kokkem. Touto brankou nastartoval svůj tým k obratu, protože o pár střídání později se prosadil Eduard Šalé. Jenže hráči Finska ještě neřekli poslední slovo a Aleksanteri Kaskimäki střelou ze zápěstí dorovnal stav utkání.

Prodloužení se neslo v duchu předchozích šedesáti minut. Akce míjela akci a na břeclavském stadionu diváci přicházeli o nervy. Nakonec musely rozhodnout až samotné nájezdy, které ovládli hráči Suomi.

Ohlasy trenérů

Jakub Petr (hlavní trenér Česka): „Klukům se teď trochu zhroutil svět. Detailní rozbor si projdeme až zítra, přeci jen styl hokeje, kterým se tady prezentujeme je hodně fyzicky náročný. Určitě z tohohle zápasu nemám negativní myšlenky. Ba naopak. Z uktání si vezmeme věci, které potřebujeme dovysvětlit a připravíme se na zítřejší zápas.“

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada