ČLÁNEK

Tým USA rozstřílel Němce 10:0 a zahraje si o páté místo

04.08.2021 | Martin Pacák, FOTO: HockeySlovakia

Jednoznačná záležitost. Americký výběr si se svými německými vrstevníky poradil rozdílem třídy a ve skupině obsadí třetí příčku. Německo v ní bude poslední a o konečné sedmé místo se utká se Švýcarskem. Čtyřmi přesnými zásahy o sobě dal v zápase vědět Cameron Lund.

Zápas č. 10  •  st 4.8.2021  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
USA
10:0
( 2:0, 3:0, 5:0)
Německo
USA: Marks – Livanavage, Brzustewicz, Borgesi, Healey, Dorrington, Bocharov, Laylin, Rinzel – DeAngelo, Aegerter, Knuble – Plante, Abraham, Hayes – Clark, Ali, Lund – Devlin, Steenari, Finley.
Německo: Noack – Sinn, Hafenrichter, Kauhanen, Bettahar, Hübner, Grunewald, Grasmik, Sturm – Lutz, Kechter, Elias – Pischoff, Hauf, Krening – Oswald, Ullmann, Rollinger – Anton, Hördler, Gaidel.
Branky a asistence: 4. Lund (Clark), 18. Plante (Abraham), 24. Livanavage (Plante, Abraham), 28. Lund (Hayes, Abraham), 29. Lund (Deangelo, Ali), 42. Lund (Borgesi, Healey), 53. Hayes (Borgesi, Plante), 53. Livanavage (Laylin, Finley), 56. Clark (Finley, Livanavage), 59. Borgesi (Healey, Lund).
Střely: 33:18 (13:10, 12:4, 8:4).
Vyloučení: 5:2, navíc Dorrington (USA) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Baluška, Konc st. – Synek, Konc ml.. Diváků: 198.

Fotogalerie

 

Komentář

Na otevírací branku se nečekalo příliš dlouho. Hned ve čtvrté minutě totiž Jimmy Clark vypálil z ideální pozice, po čemž se k poměrně snadné dorážce od levé tyčky gólmana Felixe Noacka dostal Cameron Lund. Po následném samostatném úniku Mikeyho DeAngela už začali hrozit i Němci. Pokus Moritze Eliase ani Lea Hafenrichtera však vyrovnáním neskončil. Naopak v závěru třetiny zvýšil na 2:0 pohlednou střelou na vzdálenější konec Noackovy branky Zam Plante a zámořský celek mohl odcházet do kabin o mnoho spokojenější než jeho evropský soupeř.

A druhá perioda započala ve stejném duchu jako ta první. Krásnou souhru tria Ryan Abraham, Zam Plante a Jake Livanavage zakončil poslední jmenovaný ranou do levého rohu a tým USA šel brzy do třígólového trháku. O necelé čtyři minuty později o sobě dal znovu vědět Cameron Lund, když svou druhou gólovou dorážkou v zápase využil početní výhodu ihned po dvanácti vteřinách hry. Spojené státy ale otěže utkání pevně držely i nadále. Ještě před polovinou základní hrací doby totiž zkompletoval stejný hráč, Cameron Lund, hattrick a Němci museli po druhé siréně rozdýchávat bůra.

Cameron Lund nicméně stále neměl dost! Na startu třetí dvacetiminutovky si nabruslil na pravý kruh, kam dostal přesný pas a sebevědomě ho proměnil ve svůj čtvrtý zásah. Americký gólostroj se však stále nezastavoval a do statistik střelců se postupně zapsali ještě Gavin Hayes, Jake Livanavage, Jimmy Clark a Vinny Borgesi. Ani vysoká výhra ale USA nezajistí účast v semifinále Hlinka Gretzky Cupu, místo toho zámořský celek čeká souboj o páté místo s jedním z dvojice Česko-Finsko. Němci pak odehrají klání o konečnou sedmou příčku se Švýcary.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.Více ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=646

Twitter

Matvei Michkov breaks Perfetti\'s scoring record hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp… #HlinkaGretzkyCup @russiahockey @hcSKA Photo: Hockey Slovakia

Twitter

What a week for Slovaks. Congrats on silver medal win.??#hlinkagretzkycup Foto: @HockeySlovakia

Facebook

Přečtěte si ohlasy zástupců slovenské osmnáctky po historickém stříbru na Hlinka Gretzky Cupu ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=647

Twitter

.@russiahockey repeats as #HlinkaGretzkyCup champion, midnight strikes for @HockeySlovakia hlinkagretzkycup.cz/eng/zapas.asp?…Photo: Hockey Slovakia

Twitter

.@HockeySlovakia coach Ivan Feneš: \"We know what to work on. The boys were great.\" hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp…Photo: Hockey Slovakia