ČLÁNEK

Tým USA rozstřílel Němce 10:0 a zahraje si o páté místo

04.08.2021 | Martin Pacák, FOTO: HockeySlovakia

Jednoznačná záležitost. Americký výběr si se svými německými vrstevníky poradil rozdílem třídy a ve skupině obsadí třetí příčku. Německo v ní bude poslední a o konečné sedmé místo se utká se Švýcarskem. Čtyřmi přesnými zásahy o sobě dal v zápase vědět Cameron Lund.

Zápas č. 10  •  st 4.8.2021  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
USA
10:0
( 2:0, 3:0, 5:0)
Německo
USA: Marks – Livanavage, Brzustewicz, Borgesi, Healey, Dorrington, Bocharov, Laylin, Rinzel – DeAngelo, Aegerter, Knuble – Plante, Abraham, Hayes – Clark, Ali, Lund – Devlin, Steenari, Finley.
Německo: Noack – Sinn, Hafenrichter, Kauhanen, Bettahar, Hübner, Grunewald, Grasmik, Sturm – Lutz, Kechter, Elias – Pischoff, Hauf, Krening – Oswald, Ullmann, Rollinger – Anton, Hördler, Gaidel.
Branky a asistence: 4. Lund (Clark), 18. Plante (Abraham), 24. Livanavage (Plante, Abraham), 28. Lund (Hayes, Abraham), 29. Lund (Deangelo, Ali), 42. Lund (Borgesi, Healey), 53. Hayes (Borgesi, Plante), 53. Livanavage (Laylin, Finley), 56. Clark (Finley, Livanavage), 59. Borgesi (Healey, Lund).
Střely: 33:18 (13:10, 12:4, 8:4).
Vyloučení: 5:2, navíc Dorrington (USA) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Baluška, Konc st. – Synek, Konc ml.. Diváků: 198.

Fotogalerie

 

Komentář

Na otevírací branku se nečekalo příliš dlouho. Hned ve čtvrté minutě totiž Jimmy Clark vypálil z ideální pozice, po čemž se k poměrně snadné dorážce od levé tyčky gólmana Felixe Noacka dostal Cameron Lund. Po následném samostatném úniku Mikeyho DeAngela už začali hrozit i Němci. Pokus Moritze Eliase ani Lea Hafenrichtera však vyrovnáním neskončil. Naopak v závěru třetiny zvýšil na 2:0 pohlednou střelou na vzdálenější konec Noackovy branky Zam Plante a zámořský celek mohl odcházet do kabin o mnoho spokojenější než jeho evropský soupeř.

A druhá perioda započala ve stejném duchu jako ta první. Krásnou souhru tria Ryan Abraham, Zam Plante a Jake Livanavage zakončil poslední jmenovaný ranou do levého rohu a tým USA šel brzy do třígólového trháku. O necelé čtyři minuty později o sobě dal znovu vědět Cameron Lund, když svou druhou gólovou dorážkou v zápase využil početní výhodu ihned po dvanácti vteřinách hry. Spojené státy ale otěže utkání pevně držely i nadále. Ještě před polovinou základní hrací doby totiž zkompletoval stejný hráč, Cameron Lund, hattrick a Němci museli po druhé siréně rozdýchávat bůra.

Cameron Lund nicméně stále neměl dost! Na startu třetí dvacetiminutovky si nabruslil na pravý kruh, kam dostal přesný pas a sebevědomě ho proměnil ve svůj čtvrtý zásah. Americký gólostroj se však stále nezastavoval a do statistik střelců se postupně zapsali ještě Gavin Hayes, Jake Livanavage, Jimmy Clark a Vinny Borgesi. Ani vysoká výhra ale USA nezajistí účast v semifinále Hlinka Gretzky Cupu, místo toho zámořský celek čeká souboj o páté místo s jedním z dvojice Česko-Finsko. Němci pak odehrají klání o konečnou sedmou příčku se Švýcary.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.