ČLÁNEK

Čeští mladíci porazili Rusko a slaví třetí místo! Minutu před koncem rozhodl Vopelka

10.08.2013 | Petr Horčička

Čeští mladíci získali na Ivan Hlinka Memorial Cupu bronzové místo, třetí příčku si svěřenci Jakuba Petra vybojovali v sobotním utkání proti Rusku. Češi se dostali v polovině druhé třetiny do dvoubrankového vedení, ovšem Rusové zápas nevzdali a dokázali vyrovnat. V 59. minutě rozhodl o vítězství českého týmu Lukáš Vopelka.

Zápas č. 18  •  so 10.8.2013  •  17:00  •  Online přenos utkání
Rusko
2:3
( 0:0, 1:2, 1:1)
Česko
Rusko: Sidorov (Korobov) – Dervuk, Nazarkin, Nasybullin, Šaripzjanov, Sleptsov, Cvetkov, Ljamkin, Bojkov – Boltanov, Kameněv, Ryžkov – Pilipenko, Fazlejev, Lazarev – Zinovjev, Kodola, Lauta – Volčenko, Nikolišin, Svečnikov
Česko: Pechek (Vaněček) – Zbořil, Pyrochta, Pýcha, Mašín, Zahradníček, Mikliš, Ščotka, Matula – Karabáček, Zacha, Jenyš – Vopelka, Pastrňák, Vrána – Kovařčík, Veselý, Švarc – Černoch, Kuťák
Branky a asistence: 36. Vovčenko (Nikolišin, Ljamkin), 47. Nasybullin (Lazarev) – 30. Vrána (Pastrňák), 31. Pastrňák (Ščotka), 59. Vopelka (Zbořil, Vrána).
Střely: 36:31 (9:9, 9:14, 18:8).
Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Barvíř, Blümel. Diváků: 895.

Fotogalerie

 

Komentář

První třetina sobotního zápasu o třetí místo nabídla oboustranně útočný hokej. Skóre mohl otevřít už ve třetí minutě Pastrňák, ale nezamířil přesně a brankáře Sidorova prakticky neohrozil. O chvíli později se v obrovské šanci ocitl Ljamkin, který málem překonal svého vlastního brankáře. Jenyš přihrával na zadní tyč a puk se odrazil od brusle ruského beka jen těsně vedle branky.

Rusko pořádně zahrozilo až v závěru první dvacetiminutovky, ale Nikolšin českou branku minul a tak po první části hry panoval bezbrankový stav.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve vysokém tempu. Šance si vytvářeli především čeští hokejisté, ale Pastrňák ani Černoch nedokázali protlačit puk za Sidorova. Ten poprvé kapituloval až ve 30. minutě, kdy se prosadil Vrána. O 80 vteřin později se ukázalo, jak je dobré míti v týmu Pastrňáka. Toho našel na druhé tyči Ščotka a český mladík si s touto šancí poradil jako zkušený mazák.

Svěřenci trenéra Baulina ovšem nic neponechali náhodě a v závěru druhé třetiny snížili, Pecheka překonal Vovčenko. To bylo z druhé části všechno a Rusové mohli děkovat Sidorovi, jenž svůj tým hodně podržel.

Ve třetí části se hra trochu přiostřila, zřejmě asi pro to, že si oba týmy uvědomily, že pro zisk bronzových medailí musí nechat na ledě vše. Rusko se dočkalo vyrovnání třináct minut před koncem základní hrací doby. Pavučinu Pechekovy brány vymetl výstavní trefou Nasybullin.

Minutu před koncem zápasu rozhodl svou trefou Vopelka, který rozjásal celý břeclavský stadion. Více už se v tomto zápase nestalo a Češi slaví bronz.

Ohlasy trenérů

Jakub Petr (trenér České republiky): Začali jsme výborně, ale kontaktní branka na 1:2 Rusy nakopla. Dostali nás pod tlak, začali jsme dělat chyby v obranném pásmu. Museli jsme trochu změnit taktiku. Zůstali jsme ve středním pásmu a vyčkávali jsme a vyráželi dopředu. S bronzem samozřejmě musíme být spokojení, ale opět jen chvíli. Zítra musíme začít pracovat na tom, aby kluci poctivě makali v klubech.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

DID YOU KNOW? Twenty players competing in the #StanleyCup Final are #HlinkaGretzkyCup alumni, including three who played in Edmonton in 2018. Tickets for the 2024 tournament are ON SALE NOW at www.HlinkaGretzkyCup.ca.LE SAVIEZ-VOUS? 20 joueurs qui participent a la finale de la #CoupeStanley sont des anciens de la #CoupeHlinkaGretzky, dont trois qui ont joué a Edmonton en 2018. Les billets pour le tournoi de 2024 sont EN VENTE MAINTENANT au www.CoupeHlinkaGretzky.ca.???? Dylan Holloway???? Philip Broberg???? Anton Lundell

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.