ARTICLE

Skupinu v Břeclavi začne Finsko proti Kanadě, večer se představí Češi

Aug 4, 2019 | Redakce

Již zítra vypukne očekáváné šestidenní klání! V Břeclavi a Pieštanech se představí nejlepší výběry hokejistů do osmnácti let. Břeclavskou skupinu A zahájí duel mezi Finskem a Kanadou (15:30). Večer se dočká i český fanoušek, který by si neměl nechat ujít utkání mezi Českou republikou a Švýcarskem (19:00).

Finové do Česka nepřijeli s hvězdným výběrem, přesto s sebou mají zajímavá jména, která budou v prvním utkání břeclavské skupiny A vzdorovat kanadským hokejistům.

Na finské soupisce najdeme nejmladšího hráče turnaje Brada Lamberta, pro kterého bude první zápas určitě velmi pikantní, neboť má kanadské kořeny i jméno. Lambert by dokonce měl na draftu 2021 patřit ke špičce. Už jenom z tohoto důvodu by mohlo stát utkání mezi reprezentanty Suomi a javorovými listy za to.

Zkušenosti by naopak mohl přinést Oliver Suni, který již účast na Hlinka Gretzky Cupu zapsal v loňském roce.

Na druhé straně Kanaďané přivezli řadu již ostřílených borců a v prvním utkání budou pasováni do role favoritů. Největší oporou týmu by měl být Quinton Byfield, jenž například v sezoně 2016-17 nasbíral ve 33 zápasech famózních 108 bodů. V minulém ročníku navíc nabíral zkušenosti v OHL, ve které se mu taktéž dařilo. Nyní by měl Byfield zářit i na Hlinka Gretzky Cupu.

V kategorii U18 se oba celky naposledy střetly na nedávném mistrovství světa. Finsko a Kanada ve švédském městečku Umea i tehdy začínali skupinu proti sobě. Hrálo se velmi vyrovnaně, javorové listy o vítězství 5:3 rozhodly až v poslední pětiminutovce.

Pokud si do Břeclavi nenajdete cestu osobně, zápas bude možné sledovat na tomto odkazu. K dispozici bude také textový onlajn přenos.

Domácí hokejisté vyzvou reprezentanty helvétského kříže

Pro českého fanoušku přijde hlavní lákadlo dne až večer. Po vydařené generálce nad Spojenými státy Češi zabojují proti Švýcarsku.

Mimo to, že budou hnáni domácími příznivci, se budou moci spolehnout na borce, kteří mají zkušenosti z TEHL nebo na Hlinka Gretzky Cupu již startovali. Mezi ně patří Pavel Novák, který v posledních zápasech chytl parádní střeleckou formu a bude si ji nepochybně chtít udržet i v průběhu šestidenního klání.

Švýcarský výběr se bude spoléhat na klenot v obraně, jímž je Noah Delémont. I on má svým spoluhráčům rozhodně co předávat! Startoval jak na loňském turnaji, tak na mistrovství světa U18. V draftu CHL pak byl vybrán ze skvělé třetí pozice.

A co o prvním protivníkovi říká trenér Karel Beran? „Je to nebezpečný soupeř, ale má i své slabé stránky,“ komentoval lodivod českého národního týmu.

Trenér Beran měl možnost prvního soupeře jeho svěřenců dopodrobna prozkoumat. Čeští hokejisté se totiž do Švýcarska vydali k dvěma přípravným zápasům na Hlinka Gretzky Cup. Obě utkání pro český výběr dopadla parádně. První zápas přinesl jasnou výhru 5:1, ten druhý „pouze“ 4:1.

Počínání reprezentantů do osmnácti let můžete sledovat skrze tento odkaz. Textový přenos pak bude k dispozici zde.

In brief

Pre-tournament games

21.6. - The final pre-tournament games will be played on Saturday, 31 July. The Czech Republic will host USA in Břeclav at 18:30 CET, 12:30 ET. Meanwhile, Slovakia will host the Russia in Piešťany. Coverage of these games will be available at eurolivescores.com/.

Interested in history?

6.2. - Do you know who won the Cup last year? Which team has won the most gold medals? HERE you can review the history.

Facebook HGC

5.1. - Are you interested in what is going on at the Hlinka Gretzky Cup? Keep an eye on our facebook page and stay up to date.
History of the hockey legend

Information about Ivan Hlinka

More about the legend

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada

Twitter

AFTER 2 | Twenty miles, twenty ??\'s... ???? leads ???? 3-1 in the #HlinkaGretzkyCup gold medal finals with one period to play!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada

Twitter

AFTER 1 | ???? leads ???? 2-1 in the #HlinkaGretzkyCup gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada

Twitter

DROP THE PUCK! | Here we go! ???? fights for gold at home against ???? in the #HlinkaGretzkyCup finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada