ARTICLE

Dva tisíce lidí, co přišly, si nezasloužily tak matný výkon, říká trenér Beran

Aug 7, 2019 | Redakce

Českému týmu se nevydařilo důležité utkání proti Finsku. Svěřenci Karla Berana padli vysoko 1:5. Právě lodivod českého týmu pak hledal klíčové aspekty prohry zde. "Zlomový moment byl v přesilovce pět na tři, ve které jsme si nevytvořili žádné šance, a to Finové navíc špatně střídali," vypočítával Beran. I přes prohru reprezentace do osmnácti let šanci na postup mezi čtyřku nejlepších stále má, i když klíč k ní nebude vůbec lehký. Švýcaři musí porazit Finsko, Češi pak Kanadu.

V důležitém zápase jste podlehli Finům, co bylo v utkání špatně?

Prvně je to pro nás velké zklamání. Po úvodu, kdy to byl vyrovnaný hokej, jsme dostali rozdílový gól. Neměli jsme osobní souboje, v předbrankovém prostoru jsme nebyli, kde bychom být měli, a všechno sbírali hráči Finska. To byly hlavní aspekty zápasu.

Dalo se s tím v druhé třetině ještě něco dělat, nebo už to byl velký zásah do psychiky a kluci se do přestávky již nestihli sebrat?

Zlomový moment byl v přesilovce pět na tři, ve které jsme si nevytvořili žádné šance, a to Finové navíc špatně střídali. Taky jsme nedali trestné střílení. Hra se nám pak rozsypala. Hráče jsme se snažili zklidnit, což se nepodařilo. Chyběl klid na hokejce a byla to křeč.

Jak jste působili na kluky před třetí třetinou? Zkoušeli jste jim říkat něco pozitivního?

Byly se na nás podívat dva tisíce lidí. A nezasloužily si ten matný výkon. Hráli jsme do šedesáté minuty a chtěli jsme alespoň odvrátit to hrozivé skóre. Dali jsme jeden gól, to ale bylo málo.

A je něco pozitivního, nějaké povzbuzení, pro hráče do zápasu proti Kanadě?

Hráči musí jít do zápasu s pokorou a musí odevzdat všechno. Čeká nás těžký soupeř. Pokud se ale dáme všichni dohromady, jsme chopní hrát.

Cítil jste z kluků v kabině, že věří, že šance na postup není ještě úplně ztracená?

Je to turnaj, hraje se do poslední minuty a posledního zápasu. Po zítřejším druhém zápase to zkorigujeme a uvidíme, co bude.

Chybělo týmu něco, co třeba v přípravách měl?

Jedna věc je příprava, druhá je turnaj. Chyběl nám větší hlad po gólech. Nepokryli jsme předbrankový prostor, naopak v soupeřově předbrankovém prostoru jsme nesbírali puky. Za dva zápasy jsme dostali osm gólů, což je podle mě dost.

Jan Myšák říkal, že převládají individuality nad týmem. Souhlasíte?

Hokej je hra kolektivní. Musí všichni pochopit, že vyhrává buď celý tým, nebo celý prohrává. Pokud to někdo nepochopí, myslím, že špatně přemýšlí a je třeba, aby se z toho poučil a koukal kolem sebe. 

In brief

Pre-tournament games

21.6. - The final pre-tournament games will be played on Saturday, 31 July. The Czech Republic will host USA in Břeclav at 18:30 CET, 12:30 ET. Meanwhile, Slovakia will host the Russia in Piešťany. Coverage of these games will be available at eurolivescores.com/.

Interested in history?

6.2. - Do you know who won the Cup last year? Which team has won the most gold medals? HERE you can review the history.

Facebook HGC

5.1. - Are you interested in what is going on at the Hlinka Gretzky Cup? Keep an eye on our facebook page and stay up to date.
History of the hockey legend

Information about Ivan Hlinka

More about the legend

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada

Twitter

AFTER 2 | Twenty miles, twenty ??\'s... ???? leads ???? 3-1 in the #HlinkaGretzkyCup gold medal finals with one period to play!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada

Twitter

AFTER 1 | ???? leads ???? 2-1 in the #HlinkaGretzkyCup gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada

Twitter

DROP THE PUCK! | Here we go! ???? fights for gold at home against ???? in the #HlinkaGretzkyCup finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada