ČLÁNEK

Všichni si moc přejeme týmový úspěch, říká dvoubodový obránce Matěj Prčík

31.07.2021 | Dominik Dubovči

V posledním přípravném utkání před startem turnaje zářil. Vždyť byl u prvního i druhého úspěchu Čechů proti USA. Matěj Prčík ale přesto nemohl být spokojený, vyrovnaný duel totiž Češi ztratili poměrem 3:5. Co chybělo k vítězství?

Jaké máte dojmy z generálky, kterou jste nakonec prohráli?
Moc nás to mrzí, neproměnili jsme šance, které jsme proměnit měli. Kdyby se nám povedlo využít některé příležitosti, tak by výsledek byl určitě příjemnější. Škoda, doufali jsme ve výhru, ale nevyšlo to. Snad se poučíme z chyb a pořádně se připravíme na Švýcary, kteří nás čekají v pondělí.

Jak vaše mužstvo prožívalo okamžik, kdy jste vyrovnal na 2:2?
Byli jsme nadšení, pro celý tým to byl velký impuls. Chtěli jsme ještě přidat třetí branku, bohužel jsme ale dostali na 2:3 a vývoj zápasu byl trochu jiný. Těžko se to hodnotí…

Jak hodnotíte svůj individuální výkon? Asistence i vstřelená branka, to na obránce není špatná bilance.
Ve středním pásmu jsem rychle otočil hru a podpořil útok, poté mi Dominik Petr výborně nahrál do prázdné branky a já už měl jednoduchý úkol – trefit to do prázdné branky. Určitě bych byl ale radši, kdybychom vyhráli. Osobní statistiky jdou na tomto turnaji stranou. Chceme udělat úspěch jako tým, snad se nám to povede.

Šlo o váš teprve druhý gól v reprezentaci. Snažíte se často podporovat útok?
Jasně, když můžu, tak dopředu rád vyrazím. Řekl bych, že jsem celkem ofenzivní obránce.

Co vám přípravný duel s USA ukázal důležitého vzhledem k blížícímu se turnaji?
To je těžké určit takhle rychle po zápase. Budeme mít porady, ukážeme si pozitiva i negativa. Určitě bychom se měli víc tlačit do koncovky a být v ní efektivnější. Věřím ale, že se z dnešní prohry poučíme a v pondělí získáme zápas ve svůj prospěch.

Má na to český tým kvalitu?
Určitě, náš herní projev je dobrý. Trenéři zvolili výbornou taktiku a když ji budeme plnit, tak stoprocentně můžeme uspět.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

DID YOU KNOW? Twenty players competing in the #StanleyCup Final are #HlinkaGretzkyCup alumni, including three who played in Edmonton in 2018. Tickets for the 2024 tournament are ON SALE NOW at www.HlinkaGretzkyCup.ca.LE SAVIEZ-VOUS? 20 joueurs qui participent a la finale de la #CoupeStanley sont des anciens de la #CoupeHlinkaGretzky, dont trois qui ont joué a Edmonton en 2018. Les billets pour le tournoi de 2024 sont EN VENTE MAINTENANT au www.CoupeHlinkaGretzky.ca.???? Dylan Holloway???? Philip Broberg???? Anton Lundell

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.