ČLÁNEK

Všichni si moc přejeme týmový úspěch, říká dvoubodový obránce Matěj Prčík

31.07.2021 | Dominik Dubovči

V posledním přípravném utkání před startem turnaje zářil. Vždyť byl u prvního i druhého úspěchu Čechů proti USA. Matěj Prčík ale přesto nemohl být spokojený, vyrovnaný duel totiž Češi ztratili poměrem 3:5. Co chybělo k vítězství?

Jaké máte dojmy z generálky, kterou jste nakonec prohráli?
Moc nás to mrzí, neproměnili jsme šance, které jsme proměnit měli. Kdyby se nám povedlo využít některé příležitosti, tak by výsledek byl určitě příjemnější. Škoda, doufali jsme ve výhru, ale nevyšlo to. Snad se poučíme z chyb a pořádně se připravíme na Švýcary, kteří nás čekají v pondělí.

Jak vaše mužstvo prožívalo okamžik, kdy jste vyrovnal na 2:2?
Byli jsme nadšení, pro celý tým to byl velký impuls. Chtěli jsme ještě přidat třetí branku, bohužel jsme ale dostali na 2:3 a vývoj zápasu byl trochu jiný. Těžko se to hodnotí…

Jak hodnotíte svůj individuální výkon? Asistence i vstřelená branka, to na obránce není špatná bilance.
Ve středním pásmu jsem rychle otočil hru a podpořil útok, poté mi Dominik Petr výborně nahrál do prázdné branky a já už měl jednoduchý úkol – trefit to do prázdné branky. Určitě bych byl ale radši, kdybychom vyhráli. Osobní statistiky jdou na tomto turnaji stranou. Chceme udělat úspěch jako tým, snad se nám to povede.

Šlo o váš teprve druhý gól v reprezentaci. Snažíte se často podporovat útok?
Jasně, když můžu, tak dopředu rád vyrazím. Řekl bych, že jsem celkem ofenzivní obránce.

Co vám přípravný duel s USA ukázal důležitého vzhledem k blížícímu se turnaji?
To je těžké určit takhle rychle po zápase. Budeme mít porady, ukážeme si pozitiva i negativa. Určitě bychom se měli víc tlačit do koncovky a být v ní efektivnější. Věřím ale, že se z dnešní prohry poučíme a v pondělí získáme zápas ve svůj prospěch.

Má na to český tým kvalitu?
Určitě, náš herní projev je dobrý. Trenéři zvolili výbornou taktiku a když ji budeme plnit, tak stoprocentně můžeme uspět.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada