ČLÁNEK

Václav Karabáček: Nestíhali jsme bruslařsky

06.08.2013 | David Bohata

Česká republika v úvodním zápase jasně prohrála s favorizovanou Kanadou. Václav Karabáček (na snímku) dělal všechno pro to, aby se tak nestalo, ale on se o vstřelený gól nezasadil. Český forvard po utkání neskrýval své zklamání a přiznal, že jeho mužstvo bylo jasně horší.

Václav Karabáček smutně hodnotil jasnou prohru s favoritem turnaje: „Pro nás je pocta že proti takovým hráčům můžeme hrát. První třetina byla dobrá, druhou jsme ještě trochu stačili, ale pak už jsme úplně polevili a nebylo to ono. Nestíhali jsme bruslařsky, přesilovky se nám nedařily. Proti Američanům to bylo o dost lepší.“ To samé jim prý po zápase v kabině vytkl trenér. “Říkal nám, že jsme nestačili fyzicky. Že druhou polovinu první třetiny jsme se začali chytat, ale potom jsme v zápase odpadli.”

Je všeobecně známo, že Kanada mívá horší začátky turnaje, což jde na vrub především zvykání si na rozměry kluziště. „Tak dnes tomu asi tak nebylo, soudě podle toho výsledku,“ okomentoval hořce tuto skutečnost český útočník.

Václav Karabáček nastoupil v první formaci. Sice hýřil aktivitou a určitě patřil k tomu lepšímu, co český tým ukázal, avšak ani on se nedokázal střelecky prosadit. “No tak podle mě jsem dnes hrál špatně. Vůbec ne tak, jak bych si představoval .“

Nicméně o dojem na početnou skupinu přítomných zámořských scoutů se (v uvozovkách řečeno) zase až tak bát nemusí. Byl totiž na začátku července v rámci CHL draftován do týmu Gatineau Olympiques.”Na konci srpna tam odlétám,” oznamuje své plány.

Cíl do dalšího dne mají Karabáčkovi parťáci jasný. “Švýcarsko překvapilo. Zítra budeme mít rozbor jejich hry, připravíme se a budeme muset vyhrát.” Pokud chce český tým reálně pomýšlet na postup ze skupiny, bude skutečně muset vyhrát. Proti obětavě bojujícím Švýcarům to nebude žádný med. Doufejme, že skupina trenéra Petra v Břeclavi konečně střelecky zapíše do statistik turnaje.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

A LIRE EN FRANÇAIS : https://hc.hockey/RepechageCHG24Led by No. 4 pick Cayden Lindstrom, #HlinkaGretzkyCup alumni went early and often at the #NHLDraft—53 from six countries heard their names called in Las Vegas.De nombreux anciens de la #CoupeHlinkaGretzky ont été choisis au #RepechageLNH, dont Cayden Lindstrom au 4e rang. Au total, 53 anciens provenant de six pays ont été nommés a Las Vegas.

Facebook

A LIRE EN FRANÇAIS : https://hc.hockey/CHGLNH24With the #NHLDraft just a day away, #HlinkaGretzkyCup alumni – including a sizeable Canadian contingent – are set to take the next step in their hockey journeys.A la veille du #RepechageLNH, les anciens de la #CoupeHlinkaGretzky – dont une délégation canadienne nombreuse – sont prets pour la prochaine étape de leur parcours au hockey.

Facebook

DID YOU KNOW? Twenty players competing in the #StanleyCup Final are #HlinkaGretzkyCup alumni, including three who played in Edmonton in 2018. Tickets for the 2024 tournament are ON SALE NOW at www.HlinkaGretzkyCup.ca.LE SAVIEZ-VOUS? 20 joueurs qui participent a la finale de la #CoupeStanley sont des anciens de la #CoupeHlinkaGretzky, dont trois qui ont joué a Edmonton en 2018. Les billets pour le tournoi de 2024 sont EN VENTE MAINTENANT au www.CoupeHlinkaGretzky.ca.???? Dylan Holloway???? Philip Broberg???? Anton Lundell