ČLÁNEK

Václav Karabáček: Nestíhali jsme bruslařsky

06.08.2013 | David Bohata

Česká republika v úvodním zápase jasně prohrála s favorizovanou Kanadou. Václav Karabáček (na snímku) dělal všechno pro to, aby se tak nestalo, ale on se o vstřelený gól nezasadil. Český forvard po utkání neskrýval své zklamání a přiznal, že jeho mužstvo bylo jasně horší.

Václav Karabáček smutně hodnotil jasnou prohru s favoritem turnaje: „Pro nás je pocta že proti takovým hráčům můžeme hrát. První třetina byla dobrá, druhou jsme ještě trochu stačili, ale pak už jsme úplně polevili a nebylo to ono. Nestíhali jsme bruslařsky, přesilovky se nám nedařily. Proti Američanům to bylo o dost lepší.“ To samé jim prý po zápase v kabině vytkl trenér. “Říkal nám, že jsme nestačili fyzicky. Že druhou polovinu první třetiny jsme se začali chytat, ale potom jsme v zápase odpadli.”

Je všeobecně známo, že Kanada mívá horší začátky turnaje, což jde na vrub především zvykání si na rozměry kluziště. „Tak dnes tomu asi tak nebylo, soudě podle toho výsledku,“ okomentoval hořce tuto skutečnost český útočník.

Václav Karabáček nastoupil v první formaci. Sice hýřil aktivitou a určitě patřil k tomu lepšímu, co český tým ukázal, avšak ani on se nedokázal střelecky prosadit. “No tak podle mě jsem dnes hrál špatně. Vůbec ne tak, jak bych si představoval .“

Nicméně o dojem na početnou skupinu přítomných zámořských scoutů se (v uvozovkách řečeno) zase až tak bát nemusí. Byl totiž na začátku července v rámci CHL draftován do týmu Gatineau Olympiques.”Na konci srpna tam odlétám,” oznamuje své plány.

Cíl do dalšího dne mají Karabáčkovi parťáci jasný. “Švýcarsko překvapilo. Zítra budeme mít rozbor jejich hry, připravíme se a budeme muset vyhrát.” Pokud chce český tým reálně pomýšlet na postup ze skupiny, bude skutečně muset vyhrát. Proti obětavě bojujícím Švýcarům to nebude žádný med. Doufejme, že skupina trenéra Petra v Břeclavi konečně střelecky zapíše do statistik turnaje.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada