ČLÁNEK

V pondělí to vypukne, Memoriál Ivana Hlinky odstartuje čtyřmi duely

10.08.2015 | Jakub Kudláč

První buly letošního Ivan Hlinka Memorial Cupu je na programu v pondělí ve 14:00. V obou arenách, jak v Břeclavi tak v Bratislavě, je vše připraveno. A týmy také.

První zápas Memoriálu Ivana Hlinky 2015 se odehraje bratislavské aréně od 14:00. První puk padne mezi hokejky hráčů Finska a Spojených států. O půl čtvrté pak odstartuje střetnutí v Ice Bors Aréně v Břeclavi mezi Švédskem a Švýcarskem.

Turnaj na domácí půdě odstartují Slováci v 17:30. Jako soupeře jim los přidělil Rusko. Domácí Česká republika dostala hned na začátek memoriálu tvrdý oříšek, od 19:10 před kamerami České televize zahájí svěřenci kouče Reichela zápas s favoritem turnaje Kanadou. Utkání můžete sledovat i na webu prostřednictvím live streamu.

Úterý proti sobě postaví od 14 hodin v Bratislavě velmoce USA a Rusko, o hodinu a půl později v Břeclavi Švédsko vyzve tým javorových listů. Slovensko v tradičním čase 17:30 začne zápas s Finy, deset minut po sedmé český výběr změří síly se zemí helvetského kříže.

Posledním dnem základních skupin bude středa. Slovenská skupina začne od dvou zápasem Rusko - Finsko, české publikum od 15:30 uvidí souboj Švýcarska s Kanadou. Od půl šesté Slovensko vyzve Ameriku, v klasickém čase 19:10 pro český tým bude soupeřem opět před kamerami ČT Švédsko.

Ve čtvrtek mají celky volno, v pátek se však bude bojovat o postup do finále. První semifinále začíná v 15:40, druhé v sedm. Jistý čas začátku je v poslední den turnaje v sobotu v Břeclavi, od 17 hodin začne buď boj o bronz, či finále. Záleží na umístění Slováků potažmo Čechů.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??