ČLÁNEK

V břeclavské skupině mají šanci proklouznout do semifinále všechny čtyři týmy

07.08.2013 | Petr Horčička

Ivan Hlinka Memorial Cup má za sebou druhý hrací den. V Břeclavi se včera trochu zamotala situace v tabulce. Na prvním místě je po dvou zápasech Švýcarsko (4 body), ale tomu dýchá na záda druhá Kanada (3 body), Švédsko (3 body) a teoreticky i Česko (2 body). Už odpolední zápas Švýcarska s Kanadou může napovědět o prvním postupujícím.

Situace ve skupině A Ivan Hlinka Memorial Cup je tak stále otevřená. Ve skupině B už je jisté, že do semifinále se již nepodívá Slovensko, jenž ze dvou odehraných zápasů nezaznamenalo ani bod. Ve skupině A však může do semifinále postoupit ještě každý. Nejblíže k tomu má Švýcarsko, ale to čeká velice těžký zápas s Kanadou. Od 19 hodin bude bojovat o postup i výběr české reprezentace, na kterou však čeká zápas se Švédskem. Žlutomodří ovšem včera porazili Kanadu.

Švýcarsko

Ač to vypadá, že mají situaci ve svých rukou, není to až tak pravdou. Na výběr Švýcarska čeká nejtěžší zápas na turnaji, od 15 hodin a 30 minut se střetne s Kanadou, která bude chtít za každou cenu zvítězit. Pokud Švýcarsko získá alespoň dva body, o prvním postupujícím bude jasno.

Kanada

Další zaváhání už si hráči Kanady nemohou dovolit. V prvním utkání sice převálcovali Česko, v tom druhém ovšem nestačili na Švédsko. Pokud tedy chtějí pomýšlet na postup do semifinále, musejí ve středu porazit Švýcarsko.

Švédsko

Hokejisté Tre Kronor ve svém prvním utkání nečekaně podlehli Švýcarsku, ve druhém naopak nečekaně porazili silnou Kanadu. Pokud chtějí postoupit a bojovat o medaile, musí ve středu porazit český výběr a získat minimálně dva body.

Česko

Svěřenci Jakuba Petra si teoretickou šanci na postup do semifinále vybojovali v úterním duelu proti Švýcarsku, které porazili po samostatných nájezdech. Českým mladíkům by k postupu do další fáze turnaje mohly stačit i dva body a to v případě, že by Švýcarsko prohrálo s Kanadou po základní hrací době. Pokud by mělo Švýcarsko i Česko po třech odehraných zápasech na kontě shodný počet bodů, postupovali by Češi, protože mají se Švýcarskem lepší vzájemný zápas. Definitivní postup zaručí českému výběru jen zisk všech tří bodů.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada