ČLÁNEK

Skupinu v Břeclavi začne Finsko proti Kanadě, večer se představí Češi

04.08.2019 | Redakce

Již zítra vypukne očekáváné šestidenní klání! V Břeclavi a Pieštanech se představí nejlepší výběry hokejistů do osmnácti let. Břeclavskou skupinu A zahájí duel mezi Finskem a Kanadou (15:30). Večer se dočká i český fanoušek, který by si neměl nechat ujít utkání mezi Českou republikou a Švýcarskem (19:00).

Finové do Česka nepřijeli s hvězdným výběrem, přesto s sebou mají zajímavá jména, která budou v prvním utkání břeclavské skupiny A vzdorovat kanadským hokejistům.

Na finské soupisce najdeme nejmladšího hráče turnaje Brada Lamberta, pro kterého bude první zápas určitě velmi pikantní, neboť má kanadské kořeny i jméno. Lambert by dokonce měl na draftu 2021 patřit ke špičce. Už jenom z tohoto důvodu by mohlo stát utkání mezi reprezentanty Suomi a javorovými listy za to.

Zkušenosti by naopak mohl přinést Oliver Suni, který již účast na Hlinka Gretzky Cupu zapsal v loňském roce.

Na druhé straně Kanaďané přivezli řadu již ostřílených borců a v prvním utkání budou pasováni do role favoritů. Největší oporou týmu by měl být Quinton Byfield, jenž například v sezoně 2016-17 nasbíral ve 33 zápasech famózních 108 bodů. V minulém ročníku navíc nabíral zkušenosti v OHL, ve které se mu taktéž dařilo. Nyní by měl Byfield zářit i na Hlinka Gretzky Cupu.

V kategorii U18 se oba celky naposledy střetly na nedávném mistrovství světa. Finsko a Kanada ve švédském městečku Umea i tehdy začínali skupinu proti sobě. Hrálo se velmi vyrovnaně, javorové listy o vítězství 5:3 rozhodly až v poslední pětiminutovce.

Pokud si do Břeclavi nenajdete cestu osobně, zápas bude možné sledovat na tomto odkazu. K dispozici bude také textový onlajn přenos.

Domácí hokejisté vyzvou reprezentanty helvétského kříže

Pro českého fanoušku přijde hlavní lákadlo dne až večer. Po vydařené generálce nad Spojenými státy Češi zabojují proti Švýcarsku.

Mimo to, že budou hnáni domácími příznivci, se budou moci spolehnout na borce, kteří mají zkušenosti z TEHL nebo na Hlinka Gretzky Cupu již startovali. Mezi ně patří Pavel Novák, který v posledních zápasech chytl parádní střeleckou formu a bude si ji nepochybně chtít udržet i v průběhu šestidenního klání.

Švýcarský výběr se bude spoléhat na klenot v obraně, jímž je Noah Delémont. I on má svým spoluhráčům rozhodně co předávat! Startoval jak na loňském turnaji, tak na mistrovství světa U18. V draftu CHL pak byl vybrán ze skvělé třetí pozice.

A co o prvním protivníkovi říká trenér Karel Beran? „Je to nebezpečný soupeř, ale má i své slabé stránky,“ komentoval lodivod českého národního týmu.

Trenér Beran měl možnost prvního soupeře jeho svěřenců dopodrobna prozkoumat. Čeští hokejisté se totiž do Švýcarska vydali k dvěma přípravným zápasům na Hlinka Gretzky Cup. Obě utkání pro český výběr dopadla parádně. První zápas přinesl jasnou výhru 5:1, ten druhý „pouze“ 4:1.

Počínání reprezentantů do osmnácti let můžete sledovat skrze tento odkaz. Textový přenos pak bude k dispozici zde.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??

Facebook

Amerika dokráčela bezpečně za ziskem ?? bronzu! Gratulujeme!USA wins the bronze ?? medal! Congratulations!

Facebook

Sledujte zápas mezi ???? Českem a ???? Kanadou živě na Youtube! ??

Facebook

Severoamerické derby pro ???? Kanadu! Ve finále zabojuje o zlato s domácími Čechy. ??

Facebook

Česko nadělilo Finsku 8 golů a je ve finále poprvé od roku 2017! ??