ČLÁNEK

Před startem Memoriálu Ivana Hlinky čeká „osmnáctku“ juniorka Zlína a Kanada

01.08.2014 | David Jahoda

Od soboty 2. srpna má hokejová reprezentace do 18 let na programu soustředění před startem Memoriálu Ivana Hlinky, který je na programu od 11. do 16. srpna. Během soustředění v Břeclavi, tedy na místě dění hlavní události, na které bylo pozváno 27 hráčů, sehraje „osmnáctka“ přípravné zápasy s juniorkou Zlína a následně proti stejně starým Kanaďanům.

Přátelský zápas s juniory PSG Zlín je na programu 5. srpna, utkání proti Kanadě, která na Memoriálu Ivana Hlinky logicky nebude chybět, se odehraje 9. srpna. Po střetnutí s „Javorovými listy“ trenéři zúží soupisku na 22 hráčů, pět hráčů ze současné nominace si tak vytáhne pomyslného černého Petra.

Nominace na soustředění v Břeclavi (2. – 10. srpna)

Brankáři: Aleš Stezka (Liberec), Jan Růžička (Ml. Boleslav), Daniel Vladař (Kladno).
Obránci: Martin Weinhold (K. Vary), Jakub Zbořil, Libor Hájek (oba Kometa Brno), Lukáš Doudera (Třinec), Lukáš Kaňák (Plzeň), Petr Kalina (Sparta), Daniel Krenželok (Vítkovice), Josef Zajíc (Kladno).
Útočníci: Pavel Zacha (Liberec), Ivan Ďurač (Ml. Boleslav), Michael Špaček (Pardubice), Lukáš Anděl (Jihlava), Roman Dymáček, Jan Dufek, Filip Dvořák (všichni Kometa Brno), Lukáš Jašek (Třinec), Tomáš Šoustal (Olomouc), Filip Suchý (Plzeň), Filip Chlapík (Sparta), Šimon Stránský (Vítkovice), David Kaše, František Wágner (oba Chomutov), Michal Gago (Zlín), Radek Koblížek (Karpat Oulu).

Náhradníci: Michael Klinger (O, Liberec), Denis Kusý (Ú, Pardubice), Petr Procházka (O, Zlín).

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??

Facebook

Amerika dokráčela bezpečně za ziskem ?? bronzu! Gratulujeme!USA wins the bronze ?? medal! Congratulations!

Facebook

Sledujte zápas mezi ???? Českem a ???? Kanadou živě na Youtube! ??

Facebook

Severoamerické derby pro ???? Kanadu! Ve finále zabojuje o zlato s domácími Čechy. ??

Facebook

Česko nadělilo Finsku 8 golů a je ve finále poprvé od roku 2017! ??