ČLÁNEK

Novák po skalpu Američanů: Věřím, že můžeme hrát ještě lépe

03.08.2019 | Redakce

Čeští reprezentanti do 18 let zvládli poslední duel před začátkem Hlinka Gretzky Cupu skvěle, favorizované Američany přehráli 3:1. Na výhře se dvěma góly podepsal útočník Pavel Novák, který si cenil zejména toho, že dokázal národní tým se zámořským sokem držet krok a utkání měl pod kontrolou. Co dalšího prozradil?

Poslední zápas před začátkem turnaje jste zvládli na výbornou. Byl jste spokojen s výkonem týmu?
Ze začátku jsme nastoupili dobře. Měli jsme chvilku tlak, ale postupně se Američané zlepšovali a chvilku jsme i my byli horší. Od druhé třetiny, kdy jsme dali góly v přesilovce, jsme ale znovu byli lepší a měli zápas pod kontrolou. Mně osobně zápas sedl, i když jsem se na začátku necítil úplně nejlépe.

Cítili jste sami, že jste měli při vašem vedení utkání skutečně pod kontrolou?
Bylo to tak. Nebyly tam pasáže, kdy nás Američané zatlačili nebo by měli větší tlak, vždy jsme hru v takových situacích dokázali rozkouskovat. Řekl bych, že jsme je i občas dokázali zatlačit, a to nakonec možná i rozhodlo.

V čem tkví síla Američanů?
Jsou výborní na puku, hrozně rychlí a nesmírně šikovní na puku. Rychle bruslí, puky si dávají v pohybu a musím přiznat, že jsme s tím měli problémy.

Nakonec jste ale recept skutečně našli…
Snažili jsme se na to reagovat zjednodušením hry. Chodili jsme napadat a v pásmu jsme všechno dávali na branku. Povedlo se to.

Navíc v některých momentech jste drželi nervy na uzdě více než soupeř, souhlasíte?
Byli jsme méně vylučovaní než soupeř. Hráli jsme dost přesilovek, i když jsme je nesehráli, jak jsme chtěli. Určitě rozhodla naše disciplína, protože tým, který je více na trestné lavici, nemůže vyhrát.

Snažíte se právě disciplínu hlídat co nejvíce?
Už na turnaji ve Švýcarsku jsme měli hrozně moc vyloučení, což nám trenér vytýkal. V jednom zápase jsme měli dokonce, tuším, 16 minut v oslabení. Snažili jsme se tomu proti USA vyvarovat a vyvedlo se to.

V poslední části jste se museli obejít bez kapitána Michala Guta. Poznamenalo to nějak vaši formaci?
Michal je určitě výborný hráč, hrajeme spolu dlouho. Místo něj jsme dostali do formace Kubu Konečného a s tím bylo také super. Jen doufám, že se Michal uzdraví a bude moci hrát další zápasy.

Věříte, že když na výkon proti USA navážete, tak můžete na turnaji, který startuje v pondělí, udělat úspěch?
Myslím si, že bychom mohli hrát ještě lépe a úspěch poté určitě přijde.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

DID YOU KNOW? Twenty players competing in the #StanleyCup Final are #HlinkaGretzkyCup alumni, including three who played in Edmonton in 2018. Tickets for the 2024 tournament are ON SALE NOW at www.HlinkaGretzkyCup.ca.LE SAVIEZ-VOUS? 20 joueurs qui participent a la finale de la #CoupeStanley sont des anciens de la #CoupeHlinkaGretzky, dont trois qui ont joué a Edmonton en 2018. Les billets pour le tournoi de 2024 sont EN VENTE MAINTENANT au www.CoupeHlinkaGretzky.ca.???? Dylan Holloway???? Philip Broberg???? Anton Lundell

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.