ČLÁNEK

Nominace jsou uzavřeny, startuje Memoriál Ivana Hlinky 2016. Uvidíme budoucí hvězdy?

07.08.2016 | Tomáš Teplý

Osm národů se sjíždí na jih Moravy a do hlavního města Slovenska, aby předvedlo své budoucí opory seniorské reprezentace. Řada z nich si v budoucnosti vybuduje silnou pozici a velké jméno v nejlepších ligách na světě. Kdo z nich nás bude udivovat svým uměním a na koho se budou upírat všechny oči?

Stalo se dobrým zvykem, že většina z osmičky zúčastněných týmů bere Memoriál Ivana Hlinky tradičně velmi vážně. O hvězdách minulých ročníků jsme vás již informovali v dřívějším článku, zrak všech však hledí do blízké budoucnosti. Je proto na čase ukázat si supertalenty, kteří se budou letos v Břeclavi a Bratislavě prohánět po ledě.

Jednoznačně nejúspěšnějším týmem v historii tohoto turnaje je Kanada. Hokejisté s javorovým listem jej ovládli osmkrát v řadě a s celkovým součtem dvaceti zlatých medailí nemají konkurenci. V rozlohou druhé největší zemi na světě je nespočet vynikajících hokejistů, i přesto ale trenéři vždy nominují to nejlepší, co mají momentálně k dispozici.

Podle odborníků a expertů bude patřit první pozice na draftu NHL v roce 2018 kanadskému útočníkovi Joe Velenovi. Teprve šestnáctiletý mladík s obrovským potenciálem samozřejmě na Světovém poháru juniorů do 18 let, jak se jinak Memoriálu přezdívá, chybět nemůže.

Nebude však jediným hráčem, kterého se vyplatí sledovat. Řadu výborných hokejistů přiveze Rusko, jehož výběr si vyzkoušel zápasy mezi osmnáctiletými už loni, kdy kouč Sergej Golubovič ponechal ze strachu z nedodržení dopingových pravidel svůj výběr doma a nominoval o rok mladší, který se představí právě letos.

Také Švédové i Finové budou nebezpeční. V sestavě Tre Kronor budou udivovat zejména gólman Olle Eriksson Ek, obránce Erik Brännström a Timothy Liljegren. Ve finském celku nebude chybět brankář Ukko-Pekka Luukonen, obránce Urho Vakanainen nebo Sami Moilanen. Černým koněm srpnové akce mohou být také Švýcaři, v jejichž dresu vystoupí Nico Hischier, jenž si vybojoval v loňské sezóně místo v základní sestavě Bernu a někteří odborníci mu předpovídají umístění v TOP 10 NHL draftu 2017.

Také v českém výběru je několik talentů, kterým se předpovídá velká budoucnost. Zaručeně se vyplatí sledovat kapitána týmu Martina Nečase, jehož výkony budou zajímat i zámořské skauty, kterých se pravidelně do Břeclavi sjíždí několik desítek. Mezi tahouny Varaďova výběru by měli patřit i pardubičtí útočníci Martin Kaut s Filipem Zadinou. Ukázat se určitě bude chtít i brankář Jakub Škarek, který už v loňské sezoně zastával pozici jedničky v jihlavské Dulke.

Všech osm týmů už v pondělí v akci, Češi vyzvou výběr Helvétského kříže

Pondělní program Memoriálu Ivana Hlinky nabídne skvělou podívanou. V Bratislavě začne program už ve 14 hodin zápasem Švédsko - Rusko, domácí Slováci pak od 17:30 vyzvou silnou Kanadu, která ovšem poněkud překvapivě prohrála v generálce s českým týmem. I svěřenci Václava Varadi se představí před vlastními fanoušky, od 19 hodin je v Břeclavi čeká měření sil se Švýcary. Ještě předtím bude na jihu Moravy k vidění duel mezi tradičně silným Finskem a Spojenými státy.

Program prvního hracího dne:

14:00 Švédsko - Rusko (Bratislava)

15:30 USA - Finsko (Břeclav)

17:30 Slovensko - Kanada (Bratislava)

19:00 Česko - Švýcarsko (Břeclav)

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada