ČLÁNEK

Nominace jsou uzavřeny, startuje Memoriál Ivana Hlinky 2016. Uvidíme budoucí hvězdy?

07.08.2016 | Tomáš Teplý

Osm národů se sjíždí na jih Moravy a do hlavního města Slovenska, aby předvedlo své budoucí opory seniorské reprezentace. Řada z nich si v budoucnosti vybuduje silnou pozici a velké jméno v nejlepších ligách na světě. Kdo z nich nás bude udivovat svým uměním a na koho se budou upírat všechny oči?

Stalo se dobrým zvykem, že většina z osmičky zúčastněných týmů bere Memoriál Ivana Hlinky tradičně velmi vážně. O hvězdách minulých ročníků jsme vás již informovali v dřívějším článku, zrak všech však hledí do blízké budoucnosti. Je proto na čase ukázat si supertalenty, kteří se budou letos v Břeclavi a Bratislavě prohánět po ledě.

Jednoznačně nejúspěšnějším týmem v historii tohoto turnaje je Kanada. Hokejisté s javorovým listem jej ovládli osmkrát v řadě a s celkovým součtem dvaceti zlatých medailí nemají konkurenci. V rozlohou druhé největší zemi na světě je nespočet vynikajících hokejistů, i přesto ale trenéři vždy nominují to nejlepší, co mají momentálně k dispozici.

Podle odborníků a expertů bude patřit první pozice na draftu NHL v roce 2018 kanadskému útočníkovi Joe Velenovi. Teprve šestnáctiletý mladík s obrovským potenciálem samozřejmě na Světovém poháru juniorů do 18 let, jak se jinak Memoriálu přezdívá, chybět nemůže.

Nebude však jediným hráčem, kterého se vyplatí sledovat. Řadu výborných hokejistů přiveze Rusko, jehož výběr si vyzkoušel zápasy mezi osmnáctiletými už loni, kdy kouč Sergej Golubovič ponechal ze strachu z nedodržení dopingových pravidel svůj výběr doma a nominoval o rok mladší, který se představí právě letos.

Také Švédové i Finové budou nebezpeční. V sestavě Tre Kronor budou udivovat zejména gólman Olle Eriksson Ek, obránce Erik Brännström a Timothy Liljegren. Ve finském celku nebude chybět brankář Ukko-Pekka Luukonen, obránce Urho Vakanainen nebo Sami Moilanen. Černým koněm srpnové akce mohou být také Švýcaři, v jejichž dresu vystoupí Nico Hischier, jenž si vybojoval v loňské sezóně místo v základní sestavě Bernu a někteří odborníci mu předpovídají umístění v TOP 10 NHL draftu 2017.

Také v českém výběru je několik talentů, kterým se předpovídá velká budoucnost. Zaručeně se vyplatí sledovat kapitána týmu Martina Nečase, jehož výkony budou zajímat i zámořské skauty, kterých se pravidelně do Břeclavi sjíždí několik desítek. Mezi tahouny Varaďova výběru by měli patřit i pardubičtí útočníci Martin Kaut s Filipem Zadinou. Ukázat se určitě bude chtít i brankář Jakub Škarek, který už v loňské sezoně zastával pozici jedničky v jihlavské Dulke.

Všech osm týmů už v pondělí v akci, Češi vyzvou výběr Helvétského kříže

Pondělní program Memoriálu Ivana Hlinky nabídne skvělou podívanou. V Bratislavě začne program už ve 14 hodin zápasem Švédsko - Rusko, domácí Slováci pak od 17:30 vyzvou silnou Kanadu, která ovšem poněkud překvapivě prohrála v generálce s českým týmem. I svěřenci Václava Varadi se představí před vlastními fanoušky, od 19 hodin je v Břeclavi čeká měření sil se Švýcary. Ještě předtím bude na jihu Moravy k vidění duel mezi tradičně silným Finskem a Spojenými státy.

Program prvního hracího dne:

14:00 Švédsko - Rusko (Bratislava)

15:30 USA - Finsko (Břeclav)

17:30 Slovensko - Kanada (Bratislava)

19:00 Česko - Švýcarsko (Břeclav)

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.