ČLÁNEK

Memoriál je velice prestižní turnaj, ví rozhodčí René Hradil

09.08.2017 | Richard Müller

Není to on, kvůli kterému se sjeli do Břeclavi skauti z NHL. Jako na jediného Čecha se možná občas sneslo trochu nesouhlasu z tribun. Známý extraligový sudí René Hradil má zkušenosti i s mezinárodním hokejem a právě on udělil v zápase Česka se Švédskem dohromady třicet dva trestných minut. „Je to specifické pískat tyhle mladé kluky, často netušíte co chtějí udělat,“ srovnává předvídání herních situací s českou nejvyšší soutěží.

Už otec Reného Hradila pískal na vysoké úrovni, a i když jako mladý směřoval spíše k profesionální kariéře hokejisty, stejně nakonec přijal pruhovaný dres.

“Pískám už dvaadvacet let. Nejprve jsem si udělal licenci třetí třídy a následně jsem postupoval výš a výš. Dnes jsem za toto rozhodnutí rád,“ přiznal jeden ze dvou hlavních sudích, kteří se podíleli na večerním utkání Memoriálu Ivana Hlinky mezi domácím Českem a Švédskem.

O věhlasu tohoto mládežnického turnaje se mluví i mezi hokejovými arbitry, kteří mu věnují maximální přípravu.

“Turnaj je hodně sledovaný, země sem posílají své nejlepší výběry, a proto projevila zájem o pořádání i Kanada. My se na to musíme patřičně připravit," uvědomuje si Hradil význam memoriálu.

Pořadatelé povolávají kvalitní rozhodčí, kteří odřídí zápasy na vysoké úrovni. Samotný René Hradil už má za sebou několik vyřazovacích soubojů na juniorských šampionátech, ze kterých načerpal mnoho zkušeností.

Mohlo by se zdát, že řídit utkání mladých hokejistů, kteří ještě ani nepřesáhli osmnáct let je o něco jednodušší. René Hradil to ale vyvrací a prozrazuje, z čeho má vždy největší obavy: “Často je tu rozdíl v síle hráčů. Někteří jsou malí a drobní, další zase silní a vysocí. Navíc se někteří potřebují ukázat skautům, a proto když jsou do soubojů, máme jako rozhodčí trochu strach.“

Na celý rozhovor s rozhodčím Hradilem se podívejte zde.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Dámy a pánové, Kanada je mistrem Hlinka Gretzky Cupu 2023! ??

Facebook

Kanada je po roce znovu šampion, gratulujeme! ??

Facebook

Amerika dokráčela bezpečně za ziskem ?? bronzu! Gratulujeme!USA wins the bronze ?? medal! Congratulations!

Facebook

Sledujte zápas mezi ???? Českem a ???? Kanadou živě na Youtube! ??

Facebook

Severoamerické derby pro ???? Kanadu! Ve finále zabojuje o zlato s domácími Čechy. ??

Facebook

Česko nadělilo Finsku 8 golů a je ve finále poprvé od roku 2017! ??