ČLÁNEK

Každým zápasem jsme byli lepší, říká po finále Mirošničenko

07.08.2021 | Martin Pacák, FOTO: HockeySlovakia

Ruský kapitán Ivan Mirošničenko (na obrázku uprostřed) je jeden z nejlepších hráčů, kteří budou k mání na vstupním draftu NHL roku 2022. Ve finále Hlinka Gretzky Cupu to znovu ukázal. Blýskl se dvěma důležitými góly proti Slovensku a pomohl svému týmu ke zlatu po výhře 7:2.

Není ale pouze zakončovatel. Je skvělý při fyzické hře i defenzivě. Také je dobrý bruslař, nahrávač a silný motivátor v kabině.

Jak ostatně trenér ruské osmnáctky o svém kapitánovi řekl: „Je to lídr. Kluci ho milují.“

Slovenský výběr před svými fanoušky v Piešťanech sice začal energicky, byl to ale právě Mirošničenko, kdo ve třinácté minutě otevřel skóre při početní výhodě. Nejednalo se o typický přesilovkový gól, ruský kapitán ho vytěžil z nepřehledné skrumáže před gólmanem Eliašem, ale zato byl velice důležitý – ohromil slovenský nápor z úvodu.

Mohl bys popsat svou branku na 1:0?

Pracovali jsme opravdu tvrdě a kluci bojovali před brankou soupeře. Byli skvělí a udělali téměř vše za mě, mou prací bylo jen vystřelit, což jsem udělal. Byla to týmová zásluha.

Druhý gól jsi dal těsně po snížení Slováků na 3:1 z vašeho pohledu, to je asi opět srazilo...

Hrají agresivně, my je chtěli porazit protiútoky, a to přesně se při mé druhé brance stalo. Nakoplo nás to, a tak jsme vyhráli.

Slováci přece jen až do finále čtyřikrát vyhráli. Co se povedlo vám a jejich soupeřům předtím ne?

Nebylo pro nás překvapením, že jsou velice dobrý tým a co jsme si řekli, to jsme splnili. Viděli jsme video a věděli, co od nich čekat, tak jsme se na to připravili.

Pět zápasů, pět výher. Jak bys shrnul celý turnaj?

Hráli jsme skvěle a s každým zápasem jsme se o trochu zlepšili, a to dokonce i během jednotlivých utkáních. Udělali jsme mnoho změn, nicméně v semifinále jsme v pravý čas nalezli ideální složení formací.

A to je vše. Zvládli jsme to.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.