ČLÁNEK

Každým zápasem jsme byli lepší, říká po finále Mirošničenko

07.08.2021 | Martin Pacák, FOTO: HockeySlovakia

Ruský kapitán Ivan Mirošničenko (na obrázku uprostřed) je jeden z nejlepších hráčů, kteří budou k mání na vstupním draftu NHL roku 2022. Ve finále Hlinka Gretzky Cupu to znovu ukázal. Blýskl se dvěma důležitými góly proti Slovensku a pomohl svému týmu ke zlatu po výhře 7:2.

Není ale pouze zakončovatel. Je skvělý při fyzické hře i defenzivě. Také je dobrý bruslař, nahrávač a silný motivátor v kabině.

Jak ostatně trenér ruské osmnáctky o svém kapitánovi řekl: „Je to lídr. Kluci ho milují.“

Slovenský výběr před svými fanoušky v Piešťanech sice začal energicky, byl to ale právě Mirošničenko, kdo ve třinácté minutě otevřel skóre při početní výhodě. Nejednalo se o typický přesilovkový gól, ruský kapitán ho vytěžil z nepřehledné skrumáže před gólmanem Eliašem, ale zato byl velice důležitý – ohromil slovenský nápor z úvodu.

Mohl bys popsat svou branku na 1:0?

Pracovali jsme opravdu tvrdě a kluci bojovali před brankou soupeře. Byli skvělí a udělali téměř vše za mě, mou prací bylo jen vystřelit, což jsem udělal. Byla to týmová zásluha.

Druhý gól jsi dal těsně po snížení Slováků na 3:1 z vašeho pohledu, to je asi opět srazilo...

Hrají agresivně, my je chtěli porazit protiútoky, a to přesně se při mé druhé brance stalo. Nakoplo nás to, a tak jsme vyhráli.

Slováci přece jen až do finále čtyřikrát vyhráli. Co se povedlo vám a jejich soupeřům předtím ne?

Nebylo pro nás překvapením, že jsou velice dobrý tým a co jsme si řekli, to jsme splnili. Viděli jsme video a věděli, co od nich čekat, tak jsme se na to připravili.

Pět zápasů, pět výher. Jak bys shrnul celý turnaj?

Hráli jsme skvěle a s každým zápasem jsme se o trochu zlepšili, a to dokonce i během jednotlivých utkáních. Udělali jsme mnoho změn, nicméně v semifinále jsme v pravý čas nalezli ideální složení formací.

A to je vše. Zvládli jsme to.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada