ČLÁNEK

Kašlík oslavil narozeniny prvním gólem Slováků na turnaji: Chci naplňovat očekávání

05.08.2019 | Redakce

Piešťany - Byl jednou z nejvýraznějších postav. Matej Kašlík vstřelil první gól Slovenska na Hlinka Gretzky Cupu a po utkání byl vyhlášen hráčem utkání na straně domácího celku. To vše v den svých narozenin. Jak viděl utkání se Švédy (2:3), ve kterém Slováci drželi houževnatým výkonem s favoritem krok?

Výborný výkon, ale i tak porážka. Jak jste viděl duel se Švédy?
„Samozřejmě mrzí, že jsme prohráli takovým způsobem, jakým jsme prohráli. Rozdíl činil jen jeden gól, navíc jsme několikrát mohli výsledek dotáhnout. Nepodařilo se to a teď už se musíme soustředit na další zápasy."

Jakou stránku má výběr Tre Kronor nejsilnější? Je to bruslení?
„Ve Švédsku působím (Malmö), takže sám z vlastní zkušenosti vím, že jsou bruslaři opravdu skvělí. I v tom jsme se jim ale tentokrát dokázali vyrovnat. Celkově byl zápas vyrovnaný po všech stránkách, v ničem nás nepřehrávali."

Dal jste první gól Slovenska na turnaji. Pomohlo vám právě i angažmá ve Švédsku?
„Doufám, že ano. Chci naplňovat očekávání každým dnem a snad mi v tom právě zkušenosti ze Švédska pomohou."

Co tedy nakonec rozhodlo? Oslabení, během kterých jste dvakrát inkasovali?
„Možná rozhodlo i to. V zápase bylo víc zlomových momentů, které se nám bohužel nepodařilo využít. Zlom byl nejspíš v tom, možná chybělo i víc důrazu do brány. Měli jsme častěji dorážet."

Na ledě jste ale nechali všechno.
„Určitě. Máme výbornou partu, jsme spolu čtyři roky a všichni se známe. Každý rok se sehráváme víc a víc, v aktuální sezoně bude náš cíl jednoznačně postoupit zpátky do kategorie A mistrovství světa."

Co čekáte od Spojených států amerických? Dnes prohráli s Ruskem 2:6.
„S Amerikou jsme hráli dvakrát. Jsou velmi dobří bruslaři stejně jako Švédové. Budeme muset dohrávat souboje a nepřestat s nimi bruslit."

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.