ČLÁNEK

Kanadský talent Patrick: Byl to skvělý turnaj a veliká zkušenost

16.08.2015 | Jakub Kudláč

B ř e c l a v - Byl jedním z největších talentů letošního výběru Kanady a přitom mu je teprve šestnáct. Nolan Patrick, jenž by měl být na draftu 2017 na vysokých místech, poskytl rozhovor ihned po skončení finálového klání mezi jeho Kanadou a Švédskem, které Javorové listy vyhrály 7:3. "Byl to skvělý turnaj a veliká zkušenost," liboval si Patrick po triumfu.

Nejaktivnější hráč svého týmu, který za pět zápasů vstřelil tři branky a na tři přihrál, si turnaj velice užil. "Byl to skvělý turnaj, pro každého účastníka jistě velká zkušenost. A navíc pokud skončíte na špičce, je výsledná radost o to větší, takže to všichni teď docela dost prožíváme, je to neskutečné, všichni jsme z toho nadšení," libuje si Patrick.

Výkony Patricka udivovaly fanoušky a i on sám je s nimi spokojen. "Dělal jsem vše pro to, abych pomohl svému týmu zvítězit a domnívám se, že se mi to povedlo," pověděla čtyřka WHL draftu z roku 2013. "Takový turnaj ale je důležitý spíše pro zemi, kterou představujete než pro jednotlivce. Hrajete týmově, není čas se předvádět, je to trochu něco jiného a o to jsme se snažili," dodal nadějný hokejista.

Zámořský tým se ovšem k triumfu složitě škrábal, odehrál totiž hned několik těžkých utkání. A mezi ně musíme řadit i úvodní duel s Českem, kdy domácí nakonec podlehli 1:3, přičemž vítězný gól vstřelil právě Patrick. "Atmosféra nejen na tomhle, ale i na jiných českých zápasech byla velmi působivá. Přišlo mnoho lidí a hlasitě povzbuzovali, což podle mne pozitivně ovlivnilo i hru českého týmu," uznal.

Zápas ve skupině se Švédskem byl také těžký, pojistku na 2:0 museli kanadští mladíci dokonat až střelou do odkryté klece. Odpočinkový duel byl poslední ve skupině se Švýcarskem, kdy Patrick dvěma body pomohl k výhře 9:2.

V semifinále čekalo Kanadu Rusko. "To byl zcela jistě nejtěžší zápas, jejich brankář byl totiž opravdová špička," pověděl Patrick, který rozhodl o výhře 2:1 v nájezdech svého týmu jako jediný úspěšný exekutor. A sladká tečka na závěr, ve finále výhra nad Švédskem 7:3.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.