ČLÁNEK

Je tu semifinále českého výběru, do Břeclavi přijede i Kanada

12.08.2016 | Vojtěch Balon

Břeclav - Letošní Memoriál Ivana Hlinky se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Do semifinále se probojovali i čeští hokejisté, kteří dnes od 19 hodin změří síly s reprezentací Švédska. Ještě předtím ale bude v Ice Bors Aréně na programu duel dvou zklamaných velmocí, od 15:30 si to o páté místo rozdá Kanada s Finskem.

15:30 Kanada - Finsko

Vcelku nečekané obsazení bude mít utkání o páté místo. Neúčast tradičně silných Finů v semifinále leckoho překvapila, doslova šokem je pak nepostup Kanady, která na Memoriálu získala už osm triumfů v řadě! Hvězdný výběr si cestu zkomplikoval už v prvním utkání, v němž porazil Slováky až v prodloužení. Druhý zápas proti Rusku měli Kanaďané solidně rozjetý a ještě dvě minuty před koncem vedli, sborná se ale dvakrát prosadila v samotném závěru. Comtois, Veleno a spol. poté sice s přehledem porazili Švédy, na postup jim to ale nestačilo.

Finům semifinálová účast utekla doslova o vlásek. Výběr Suomi na začátku turnaje statečně vzdoroval Spojeným státům a pozdějším vítězům skupiny podlehl až po prodloužení. Severoevropskému celku pak definitivně zlomil vaz zápas s domácími Čechy, kteří svěřenci Václava Varadi zvládli v poměru 5:3. V rozlučce se skupinovou fází sice Finové přetlačili Švýcary 4:3, už předtím ale bylo o jejich nepostupu rozhodnuto.

19:00 Česko - Švédsko

Vrcholem pátečního programu v břeclavské Ice Bors Aréně bude bezpochyby semifinálový duel s českou účastí. Domácí výběr změří síly se Švédy a kapitán české osmnáctky Martin Nečas vidí šance vyrovnaně. „Je to padesát na padesát. Jsou tady TOP týmy. Každý může porazit každého. Stačí se podívat na Kanadu, která nedokázala ani ve své nejlepší sestavě postoupit ze skupiny,“ řekl po skončení základních skupin Nečas.

Oba večerní soupeři si ve skupinách připsali šest bodů. Zatímco Čechům to stačilo na druhé místo za Spojenými státy, výběr Tre Kronor celou bratislavskou skupinu ovládl. O postupu Švédů z prvního místa bylo rozhodnuto už po dvou zápasech (a dvou výhrách), závěrečnou porážku proti Kanadě už si seveřané mohli dovolit - stejně jako český výběr, který ale po duelu se Spojenými státy spadl na druhou příčku břeclavské skupiny.

Nalaďte si hlasivky a přijďte českou osmnáctku podpořit v dalším důležitém boji!

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

The 2022 Hlinka Gretzky Cup returns to Red Deer, Alta. this summer!

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.Více ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=646

Twitter

Matvei Michkov breaks Perfetti\'s scoring record hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp… #HlinkaGretzkyCup @russiahockey @hcSKA Photo: Hockey Slovakia

Twitter

What a week for Slovaks. Congrats on silver medal win.??#hlinkagretzkycup Foto: @HockeySlovakia