ČLÁNEK

Je to padesát na padesát, říká před semifinálovým duelem kapitán Nečas

11.08.2016 | Redakce

Břeclav - Česká reprezentace podlehla v posledním utkání skupiny USA 2:4. Na porážku je však třeba rychle zapomenout. Již v pátek totiž českou reprezentaci čeká v Břeclavi velká semifinálová bitva se Švédskem. Kapitán národního týmu Martin Nečas tvrdí, že šance na postup do samotného finále jsou otevřené.

Středeční nezdar s Amerikou byl první prohrou pro výběr Václava Varadi v dosavadních čtyřech duelech, které tým v Břeclavi odehrál. „První dvě třetiny byly špatné, nedali jsme tam to, co umíme a na co máme. V hlavách už jsme možná měli, že postupujeme do semifinále. Asi dobře pro náš tým, že jsme jednou i prohráli a přesto postoupili," snažil se najít pozitivum na první porážce českého týmu v Břeclavi Martin Nečas.

Podle kapitána českého výběru, který v současnosti obléká dres brněnské Komety, by měl tým navázat na třetí periodu, kdy dokázal Spojené státy zatlačit, a vytvořit si několik vyložených šancí. „I když jsme udělali nějaké chyby, měli jsme tam dost šancí. Branka bohužel nepadla, ale přesně takovým stylem jako ve třetí části bychom chtěli pokračovat," uvedl sedmnáctiletý útočník a jedna z největších českých nadějí pro draft 2017.

V pátek Varaďovy svěřence čeká semifinálový duel se Švédskem. „Výborně bruslí a bude to určitě těžké utkání. Ale připravíme se na ně a budeme chtít podat, co nejlepší výkon," řekl Nečas, podle něhož Češi postupem ze skupiny splnili základní cíl na Memoriálu Ivana Hlinky. „Jsme rádi, že se nám to povedlo. Čeká nás play off, kde začínáme od nuly. Musíme tam makat," hecoval kapitán národního týmu, podle něhož jsou šance všech semifinalistů na titul vyrovnané. „Je to padesát na padesát. Jsou tady TOP týmy. Každý může porazit každého. Stačí se podívat na Kanadu, která nedokázala ani ve své nejlepší sestavě postoupit ze skupiny," připomenul Nečas dosavadní největší překvapení turnaje v podobě vyřazení osminásobného obhájce titulu z turnaje. Zápas se Švédskem začíná v břeclavské Ice Bors Areně v pátek v 19 hodin.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

The 2022 Hlinka Gretzky Cup returns to Red Deer, Alta. this summer!

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.Více ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=646

Twitter

Matvei Michkov breaks Perfetti\'s scoring record hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp… #HlinkaGretzkyCup @russiahockey @hcSKA Photo: Hockey Slovakia

Twitter

What a week for Slovaks. Congrats on silver medal win.??#hlinkagretzkycup Foto: @HockeySlovakia