ČLÁNEK

Generálka na Hlinka Gretzky Cup, Češi se před turnajem postaví Američanům

02.08.2019 | Redakce

Dva dny před oficiálním zahájením nového ročníku Hlinka Gretzky Cupu se český výběr v generálce na turnaj postaví americké reprezentaci do osmnácti let. Ta v minulé sezóně i díky nešťastné prohře s mistrovskou Kanadou v semifinále nakonec skončila na hořkém čtvrtém místě, nyní by však opět chtěla zaútočit na triumf v celém turnaji. Naposledy Američani prestižní mládežnický turnaj reprezentací do osmnácti let vyhráli před šestnácti lety.

Přestože duel mezi Českem a Amerikou nebude soutěžní, bezpochyby nabídne určitě zajímavý a pohledný hokej. Česká republika má za sebou už dvojici přípravných utkání se Švýcarskem – výhry 4:1 a 5:1. Pro Američany se bude jednat o úplně první utkání v sezóně, naposledy se jejich tým sešel při příležitosti mistrovství světa do osmnácti let v dubnu.

Oba celky se potkaly v rámci Hlinka Gretzky Cupu už minulou sezónu, český tým si tehdy v Kanadě sotva škrtl a po zásluze prohrál vysoko 0:6.

Američané se rozhodli na turnaj v Břeclavi a Piešťanech nenominovat svůj elitní tým. Rozdílovým hráčem by pro hráče ze zámoří mohl být výtečný brankář Colin Purcell, o kterém se už v jeho sedmnácti letech mluví jako o budoucím gólmanovi pro NHL.

Tým pod taktovkou trenéra Karla Berana naopak nenechal doma jedinou mládežnickou hvězdu. Jan Bednář, Jan Myšák, Tobiáš Handl i Michal Gut by měli 3. srpna nastoupit, v české sestavě by navíc neměl chybět ani Pavel Novák, který na Hlinka Gretzky Cupu nastupoval už minulou sezónu či Ondřej Baláž, který bojuje o místo v sestavě severočeského Litvínova.

Přímý přenos z utkání poběží na stránce hokejka.tv, textový přenos pak na stránce onlajny.com

Sobota 3. srpna: Česko – USA

Nominace českého týmu:

Brankáři: Jan Bednář (Karlovy Vary), Pavel Čajan (Liberec), Jakub Málek (Vsetín).

Obránci: Jan Hampl (Liberec), Ondřej Baláž (Litvínov), Dominik Vacík (Mladá Boleslav), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Marek Bláha (Sparta Praha), Daniel Malák, Vladimír Kremláček (oba Plzeň), Michal Hrádek (Pardubice).

Útočníci: Štěpán Macháček, Pavel Matěj (oba Třinec), Jan Myšák (Litvínov), Ivan Ivan (Vítkovice), Tomáš Chlubna (Jihlava), Tobiáš Handl (Olomouc), Michal Gut (Chomutov), Michal Simon (Mladá Boleslav), Pavel Novák (České Budějovice), Jakub Malý (Kometa Brno), Jakub Konečný (Sparta Praha), Sebastián Malát (Plzeň), Dominik Binias (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko).

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada