ČLÁNEK

Finální nominace českého týmu po utkání s USA

03.08.2013 | Tomáš Lysý

Konečná nominace českého týmu na první turnaj osmnáctek v letošním roce, Ivan Hlinka Memorial Cup, je kompletní. Po přípravném zápase s USA se trenéru Jakubu Petrovi vykrystalizovala sestava, která z původních 25 hráčů čítá nyní 22 jmen. K dispozici bude mít trenér českého týmu 2 gólmany, 8 obránců a 12 útočníků.

Posledního kempu v Třemošné se zúčastnili čtyři gólmani - Štěpán Lukeš z Chomutova, kladenský ryříř Daniel Vladař, objev z Havlíčkova Brodu Vít Vaněček a písecký gólman Jan Pechek. Právě poslední dva jmenovaní budou hájit českou svatyni na Ivan Hlinka Memorial Cupu. Štěpán Lukeš opustil tým po přípravném zápase s USA, Daniel Vladař se nakonec do užší nominace po třemošenském kempu nedostal.

Obranná osmička ve složení Dominik Mašín (Slavia Praha), František Matula (Rytíři Kladno), Ondřej Mikliš (Sparta Praha), Filip Pyrochta (Liberec), Pavel Pýcha (EC Salcburk), Jakub Zbořil (Kometa Brno), Jan Zahradníček (Třinec) a Jan Ščotka (Vsetín) doznala změny až na poslední chvíli. Poslední jmenovaný vsetínský bek Ščotka nahradil Alexe Rašnera z Olomouce, který má pochroumaný palec na ruce, který dle trenéra Petra sice zlomený není, ale hrát s ním nejde. Z uvedených jmen stojí za zmínku např. Jakub Zbořil, který loni vyhrál se svojí Kometou Brno bez ztráty bodu finálový turnaj extraligy mladšího dorostu.

Hned čtyři útočníci českého týmu působí v zahraničí. Václava Karabáčka ze Salzburku působí trojice hráčů v zemi tří korunek. Jsou jimi David Pastrňák (Södertalje), Jakub Vrána z Linköpingu a barvy Örebro hájící Lukáš Vopelka. Právě Pastrňák s Vránou by měli patřit k tahounům českého týmu. Hráč Södertalje se po zápase s USA připojil k českému týmu, protože byl na soustředění reprezentační dvacítky. To Vrána má s vyšší kategorií ještě větší zkušenosti, loni totiž startoval na šampionátu dvacítek. Tyto tří čtyři jména doplní Jiří Černoch (Sparta Praha), Pavel Jenyš (Kometa Brno), Jakub Kotala (Havířov), Michal Kovařčík (Třinec), Filip Kuťák (Pardubice), Milan Švarc (Plzeň), Radek Veselý (Chomutov) a Pavel Zacha (Liberec). Pokud jsem zmínil, že obránce Zbořil vyhrál loni extraligu mladšího dorostu, nesmím zapomenout na Pavla Zachu, který se finálového turnaje zúčastnil také a jeho Liberec bral bronzové medaile. Další nominovaný, třinecký Michal Kovarčík, si v sezoně 2012/2013 zahrál finále extraligy staršího dorostu.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers

Facebook

Images from an amazing last day ?? #HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers

Facebook

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | Your Alberta Ram Dealers | Hockey Canada

Twitter

Hometown champs! ????#HlinkaGretzkyCup | @ABRamDealers | @HockeyCanada

Facebook

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? https://hc.hockey/HGC2022Stats22Your Alberta Ram Dealers | Tre Kronor | Hockey Canada

Twitter

GAME OVER! | CANADA ???? are your 2022 #HlinkaGretzkyCup champions with a 4-1 win over ???? in the gold medal finals!?? hc.hockey/HGC2022Stats22@ABRamDealers | @Trekronorse | @HockeyCanada