ČLÁNEK

Fanoušci jsou skvělí, říká Šimon Pohludka. Semifinálového soupeře zatím neřeší

01.08.2023 | Daniel Lhotský

Češi ve druhém zápase skupiny navázali na úvodní výhru proti Spojeným státům americkým a dokázali zvítězit i proti Německu. Cenu pro nejlepšího hráče zápasu za Čechy převzal útočník Šimon Pohludka, který otevíral skóre zápasu v závěru první třetiny. „Já jsem víceméně věděl, co udělám na toho gólmana, takže jsem prostě jen doufal, že to vyjde,“ popisoval svoji střelu po zápase.

„Myslím si, že byl dnešní zápas velmi náročný. Nepřistoupili jsme k němu vůbec ideálně a po první třetině jsme vedli jen 1:0. Potom jsme si k tomu něco řekli a druhá třetina byla lepší. Měli jsme tam dobrý úsek, kdy jsme dali tři góly za sebou. Potom jsme zas polevili, bylo to jako na houpačce dneska, ale byly tam dobré momenty, z těch špatných se musíme poučit,“ shrnul průběh zápasu nejlepší hráč Česka Šimon Pohludka.

Pohludku po zápase mrzela nepovedená první třetina, ve které dlouho Češi neúspěšně obléhali branku Německa. „Ta první třetina nebyla jen o tom, že jsme neproměňovali šance. Ta nebyla zvládnutá ani z té obranné fáze. Musíme na tom zapracovat, stejně tak na zakončení.“ Druhý nevydařený moment přišel pro domácí reprezentaci po čtvrtém vstřeleném gólu, kdy Němci dokázali snížit na rozdíl dvou branek, tým se však dokázal ze dvou gólů oklepat a brzy přidal pátý gól. „Věděli jsme, že jsme v té fázi polevili a že to nebyl ideální úsek. Řekli jsme si, že se musíme nakopnout zpátky, což se nám povedlo, a ukázali jsme sílu,“ vysvětloval Pohludka celou situaci.

Pro Čechy bylo především v úvodu utkání náročné překonat obranu Německa. Jak ale sám Pohludka přiznával, časem si cestu ke gólu našli. „Myslím si, že nás trochu překvapila jejich obrana, oni opravdu dobře bránili. Ale my jsme k tomu nepřistoupili dobře z hlediska naší obranné fáze. Byli jsme tím trochu zaskočení, ze začátku to bylo těžší, ale potom jsme našli recept.“

Pohludka otevřel skóre zápasu v závěru první třetiny ze samostatného úniku. „Já jsem víceméně věděl, co udělám na toho gólmana, takže jsem prostě jen doufal, že to vyjde. Myslím si, že jsme potřebovali gól do šatny, ať se máme z čeho odrazit do druhé třetiny. Potom to tam začalo padat, za to jsme byli rádi,“ popsal situaci po vstřeleném gólu, kdy Češi na začátku druhé třetiny rychle navýšili na 4:0.

Česká reprezentace má opět necelý den na regeneraci a přípravu na další zápas. V závěrečném utkání skupiny ji čekají Švédové, kteří po výhře s Němci utrpěli vysokou porážku s Američany. „My víme, že prostě musíme vyhrát. Musíme k tomu přistoupit jednoznačně lépe, než dneska. Doufám, že se na to všichni dobře vyspíme, protože už jsou myslím všichni unavení. Hlavně se na to připravit a nepodcenit je. Pokud na ně vletíme, jako na Američany, tak máme určitě šanci,“ říkal odhodlaně Pohludka.

Oba zápasy ve skupině doprovázela fantastická atmosféra, na zápasy Česka dorazily do Břeclavi pokaždé více než dva tisíce diváků. Atmosféru si po zápase pochvalovali i samotní hráči. „Fanoušci jsou skvělí a my jim děkujeme, že nás takhle podporují. Doufám, že budou chodit i dál a že to pro ně můžeme dotáhnout co nejdál,“ pozval Pohludka fanoušky na další zápasy reprezentace.

Postup je pro domácí reprezentaci skutečně blízko, k definitivní jistotě semifinále potřebuje získat proti Švédům alespoň bod. Koukají hráči i na výsledky druhé skupiny na případné soupeře? „Občas se podíváme na výsledky, ale nějak jsme nad tím nepřemýšleli, koho potkat v semifinále, hlavní je se tam dostat. Teď se soustředíme na naši skupinu,“ dodal Pohludka.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??