Do příštího turnaje musíme všichni zabrat, burcuje Jiří Kulich

06.08.2021 | Nikola Katolická

Český kapitán si v posledním zápase na Hlinka Gretzky Cupu připsal dva góly, na výhru to ale nestačilo. Jak sám říkal, hra, kterou Češi v zápase proti Američanům předváděli, byla špatná. Cíl před dalším reprezentačním setkáním je jasný: „Musíme zabrat na produktivitě a hrát celých šedesát minut," ví Kulich.

Když jste prohráli s Ruskem, mluvili jste o velkém odhodlání urvat páté místo. Proč se to dnes nakonec nepovedlo?
Odhodlaní nám určitě nechybělo, ale byl to z naší strany hrozně špatný zápas. Byla vidět únava, na kterou se ale nemůžeme vůbec vymlouvat, protože Američani měli úplně stejný program a navíc sem i dlouho cestovali.

Ani ten den volna vám nepomohl?
Měl nám pomoct s regenerací. Nevím, co se stalo. Bylo to zkrátka špatný.

Jak probíhala přestávka v kabině, snažili jste se nějak nabudit?
Chtěli jsme se vyhecovat, ale prostě kabina a led, to je rozdíl. V kabině je to samozřejmě důležitý, ale šlapat musíme hlavně na ledě, kde se rozhoduje.

Rozhodla o výsledku koncovka?
Snažili jsme se do poslední minuty. Celý turnaj má celá česká reprezentace problém se zakončením. Sám za sebe musím říct, že jsem typ hráče, co dává góly, na tomto turnaji jsem ale minul několik vyložených šancí. To se mi nesmí stávat.

Obsadili jste konečné šesté místo. Jaký máte dojem z tohoto výsledku?
Byly tam super momenty, ale ten poslední zápas to zastínil. Chtěli jsme vyhrát, bohužel jsme ale nepředvedli dobrý výkon.

Získali jste díky turnaji porovnání se světovou špičkou?
Než se začneme porovnávat, musíme začít hrát celý zápas. Když jsme hráli s Ruskem, tak jedna třetina byla výborná. To ale nestačí, zápas se hraje šedesát minut.

Takže největším úkolem sezóny bude vymazání těchto opakujících se výpadků?
Určitě. Už déle máme problém s tím, že hrajeme jen jednu či dvě třetiny. Musíme na tom zapracovat.

Může se to vylepšit, když spolu budete hrát pravidelně?
Věřím, že nám to pomůže a bude to už jen lepší.

Jaké to bylo vést český tým v roli kapitána?
Byla to pro mě velká pocta i zklamání. Všichni jsme chtěli urvat placku, ale nepodařilo se nám to.

Berete si to osobně?
Samozřejmě. Jak už jsem říkal, jsem typ hráče, co dává góly, a na tomto turnaji jsem jich spoustu neproměnil. Takže tohle beru na sebe.

Můžete na všech těchto nedostatcích zapracovat individuálně v klubech?
Určitě. Všichni z nás musí klubech zabrat, aby se podobné výkony neopakovaly.