ČLÁNEK

Den třetí ve znamení souboje o první místo ve skupině!

09.08.2016 | Tomáš Teplý

Dvojice postupujících v břeclavské skupině je po druhém hracím dni určená. Společně s Českou republikou postupují Spojené státy americké, o třetí místo se utká Finsko se Švýcarskem.

Finsko - Švýcarsko v 15:30

Navzdory sympatickému výkonu v obou utkáních se finský celek musí smířit s neúčastí v semifinále. Nejprve smolně prohrál v prodloužení s Amerikou, poté odešel s prázdnou z duelu s českou reprezentací. Finové se tak pokusí zlepšit si chuť alespoň třetím místem.

Švýcaři nevstoupili do turnaje vůbec ideálně. V utkání obdrželi šest branek a téměř se nedostali z pásma. Ve druhém duelu předvedli proti Američanům podstatně lepší výkon. Třikrát dokonce vedli, i tak ale museli skousnout porážku bez jediného získaného bodu.

Česko - USA v 19:00

Češi se zatím na Memoriálu prezentují skvělým hokejem, který fanoušky baví. Jejich útočný a nebojácný styl přináší své ovoce. Nejprve si hravě poradili se Švýcarskem, následně udrželi vítězství i přes závěrečný odpor Finů. V krasojízdě se pokusí pokračovat i dnes, motivace prvního místa po skupině je jistě lákavá.

V pondělním zápase proti Finsku se hrál útočný hokej se spoustou šancí. Normální hrací doba vítěze neurčila a v prodloužení byly šťastnější Spojené státy, které tak získaly cenný bod navíc. Ve včerejším duelu přidaly výhru nad Švýcarskem, mohou proto pomýšlet na celkový triumf ve skupině. Do cesty se však postaví rozjetá domácí družina, která nebude chtít Američanům nic darovat.

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

The 2022 Hlinka Gretzky Cup returns to Red Deer, Alta. this summer!

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.Více ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=646

Twitter

Matvei Michkov breaks Perfetti\'s scoring record hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp… #HlinkaGretzkyCup @russiahockey @hcSKA Photo: Hockey Slovakia

Twitter

What a week for Slovaks. Congrats on silver medal win.??#hlinkagretzkycup Foto: @HockeySlovakia