ČLÁNEK

Den třetí: Česku stačí bod, Švýcaři bojují o historický postup

02.08.2023 | Daniel Lhotský

Hlinka Gretzky Cup dnes čekají rozhodující zápasy ve skupině. Tři týmy v obou skupinách stále drží naději na postup, dnešní kolo tak bude mimořádně zajímavé. Odpoledne se utkají Německo s USA, v Trenčíně se střetnou Švýcarsko a Kanada. Večer pak půjdou do akce domácí reprezentace, Češi vyzvou Švédy a Slováci se postaví Finsku.

Německo – USA (15:30)

Německo po porážce 7:2 s Českem ztratilo naději na postup do boje o medaile, proti USA se tak může alespoň nachystat na souboje o celkové umístění. Naopak pro Spojené státy je středeční utkání velmi důležité. Tři body ze zápasu jsou pro Ameriku naprosto klíčové, tým ze zámoří pak musí doufat, že Česko zvítězí i nad Švédskem nebo alespoň jeden z dvojice Česko-Švédsko bude mít po dnešním zápase záporné skóre v minitabulce.

Stream ze zápasu můžete sledovat ZDE a textový přenos ZDE

Švýcarsko – Kanada (15:30)

Před turnajem mohli fanoušci považovat tento zápas za formalitu na závěr turnaje. Nyní je to ale přesně naopak, Švýcarům se v turnaji daří a útočí na historicky druhý postup do play-off, naposledy se to Švýcarsku podařilo v sezoně 2002/2003! Pro zajímavost, tohoto ročníku se účastni i Alexandr Ovečkin, který tehdy ovládl kanadské bodování turnaje. Švýcarům k jistotě stačí bod, v případě porážky by museli spoléhat na skóre. Kanada potřebuje nutně vyhrát, jinak se do play-off zřejmě nepodívá.

Textový přenos ZDE

Česko – Švédsko (19:00)

Česká reprezentace i přes slabší vstup do utkání s Německem dokázala nakonec vstřelit šest gólů a vybojovat důležité tři body. Nyní jsou na tom Češi podobně jako Švýcaři, k jistotě bojů o medaile stačí bod. Česku navíc hraje do karet vysoká výhra nad Američany. Švédsku by na postup dnes nemusely stačit ani tři body, po vysoké porážce s Američany by Čechy muselo porazit vysokým rozdílem, minimálně pětigólovým. Což pro Švédsko nebude nic snadného, Česko totiž v zápasech inkasovalo pokaždé jen dvakrát.

Stream ze zápasu můžete sledovat ZDE a textový přenos ZDE

Slovensko – Finsko (19:00)

Slovensko bohužel po včerejším debaklu ztratilo jakékoliv naděje na postup do semifinále. S Kanadou prohrálo 14:4 a ani případná tříbodová výhra Slovensku nepomůže. Proti Finsku to bude mít navíc velmi těžké. Finové potřebují bodovat, spoléhat se na výhru Švýcarska by se nemuselo vyplatit. Drobnou výhodou je fakt, že Finové budou vědět před začátkem utkání celkový bodový zisk Kanady se Švýcarskem a také skóre obou soupeřů.

Textový přenos ZDE

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

DID YOU KNOW? Twenty players competing in the #StanleyCup Final are #HlinkaGretzkyCup alumni, including three who played in Edmonton in 2018. Tickets for the 2024 tournament are ON SALE NOW at www.HlinkaGretzkyCup.ca.LE SAVIEZ-VOUS? 20 joueurs qui participent a la finale de la #CoupeStanley sont des anciens de la #CoupeHlinkaGretzky, dont trois qui ont joué a Edmonton en 2018. Les billets pour le tournoi de 2024 sont EN VENTE MAINTENANT au www.CoupeHlinkaGretzky.ca.???? Dylan Holloway???? Philip Broberg???? Anton Lundell

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.