ČLÁNEK

Den první: Čechy čeká USA, Slováky Švýcaři. V Trenčíně souboj favoritů

31.07.2023 | Adam Čuba

Začíná Hlinka Gretzky Cup. A hned první den tu máme pořádně našlapaný program, český výběr se například chystá na USA, důležitý duel čeká také Slováky. Jaké zápasy nás ještě v Břeclavi a Trenčíně neminou?

Švédsko – Německo (15:30)

Břeclavská skupina turnaje odstartuje duelem Švédsko – Německo. Favoritem je jednoznačně výběr Tre Kronor, který si odvezl medaili z pěti posledních ročníků v řadě. Naopak Němci by rádi napravili dojem z poslední účasti na Hlinka Gretzky Cupu, kdy skončili poslední.

Stream ze zápasu můžete sledovat ZDE a online reportáž ze zápasu ZDE.

Kanada – Finsko (15:30)

V Trenčíně se začne střetnutím dvou skupinových favoritů, tedy Kanady a Finska. Finové mají soupeři co vracet, loni je totiž právě nezastavitelná Kanada připravila o možnost zahrát si ve finále. Výběr Suomi pak bral alespoň bronz po triumfu nad Čechy, naopak Javorové listy dokráčely už pro svůj 22. titul. I letos přijedou Kanaďané s našlapaným výběrem, za pozornost stojí třeba šestnáctiletý Michael Misa, o kterém se mluví jako o možné jedničce draftu 2025. Tento mladíček se ukázal už v generálce proti Čechům, kdy dával gól na 4:0.

Online reportáž ze zápasu ZDE.

Česko – USA (19:00)

Češi vyzvou od 19:00 výběr Spojených států amerických. A zápas je to důležitý, jelikož cesta do případného semifinále vede přes Švédsko, nebo právě USA. Výhra by tak Čechům výrazně pomohla. Američané jsou navíc zvyklí nebrat do Břeclavi svá nejlepší esa, podobně tomu bylo i loni v Kanadě, kde národní tým USA porazil 3:1.

Stream ze zápasu můžete sledovat ZDE a online reportáž ze zápasu ZDE.

Slovensko – Švýcarsko (19:00)

Slováci by se po roce rádi vrátili na medailové příčky. Začínají lehčím losem, Švýcary tak musejí nutně porazit! Cesta do semifinále je i tak složitá, brousí si na něj zuby také Kanada a Finsko. Výběr našich sousedů už v generálce ukázal, že bude těžkým sokem, s USA držel vyrovnaný stav celou první třetinu a na dostřel byl ještě čtrnáct minut dokonce. Spojené státy si ale nakonec poradily a vyhrály 4:1. Ze současného slovenského kádru se nejvíce mluví o útočníkovi Tomáši Pobežalovi z Nitry, jenž je prospektem pro draft 2025.

Online reportáž ze zápasu ZDE.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??