ČLÁNEK

Den druhý: Kanada chce napravit první nezdar. Zajistí si Česko postup?

01.08.2023 | Martin Rambousek

Hlinka Gretzky Cup je v plném proudu. Akce pokračuje druhým dnem a znovu nás čekají dva zápasy v každé skupině. V prvním bloku vyzvou USA Švédsko, Finy prověří Švýcarsko. Večer mohou Češi zkompletovat postup proti Německu, v Trenčíně se Slovensko postaví silné Kanadě. Každý bod je klíčový, a tak se nemusíme bát o atraktivnost soubojů.

USA – Švédsko (15:30)

Zatímco Spojeným státům se vstup do turnaje nevydařil podle představ, když úvodní souboj s Českem ztratily 2:7, Švédsko zvládlo úvodní souboj na jedničku. Němce rozstříleli jednoznačně 11:1, a mohli tak slavit tříbodový zisk. Dokáží USA proti silnému týmu Tre Kronor vybojovat první body na turnaji? 

Stream ze zápasu můžete sledovat ZDE a online reportáž ze zápasu ZDE.

Finsko – Švýcarsko (15:30)

Favoritem prvního zápasu v Trenčíně bude Finsko, které na začátek zaskočilo v atraktivní přestřelce silnou Kanadu. V druhém souboji se postaví Švýcarsku, které ale v pondělí také slavilo výhru proti Slovensku. Ačkoliv se jednalo o vyrovnaný zápas, švýcarští hokejisté se ve třetí třetině ujali pomyslného kormidla a utkání dovedli do zdárného konce. V prvním zápase navíc vstřelili šest gólů, což je o jeden víc než za celý předešlý ročník. Jestli si bude chtít Suomi připsat další úspěch, určitě nesmí soupeře podcenit.

Online reportáž ze zápasu ZDE.

Česko – Německo (19:00)

Český tým musel být s otevřením turnaje nadmíru spokojený. Svěřenci Davida Čermáka jednoznačně deklasovali USA 7:2 a od postupu do semifinále je tak dělí jedna výhra. Kouč výběru se mohl spolehnout na všechny hráče, nejvíce však zářil Adam Titlbach, který třemi body nasměroval své mužstvo za povedeným výsledkem. Němci naopak nezačali nejlépe – proti Čechům budou chtít odčinit jednoznačnou porážku 1:11 od Švédska.

Stream ze zápasu můžete sledovat ZDE a online reportáž ze zápasu ZDE.

Slovensko – Kanada (19:00)

V Trenčíně budou fanoušci večer přihlížet k bitvě dvou poražených celků. Javorové listy nezvládly první krok, když zaváhaly proti Finsku. Kanada přitom skórovala šestkrát, jenže rozhodla poslední desetiminutovka, kdy soupeř rozvlnil síť hned čtyřikrát. Špatný závěr byl rozhodující faktor. Slovensko si bude chtít na zámořský celek před domácím publikem po nepovedeném klání se Švýcarskem vyšlápnout, proti silným Kanaďanům to však bude mít hodně složité.

Online reportáž ze zápasu ZDE.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??