ČLÁNEK

Čekal jsem draft spíš do Lva, je zájmem Novosibirsku zaskočený Vrána

02.08.2013 | Lucie Lobo

Dvě sezony působí ve švédském Linköpingu, letos jej draftoval ruský Novosibirsk a před Jakubem Vránou stojí další velké výzvy. Tou nejbližší je Ivan Hlinka Memorial Cup v Břeclavi. „Moc bych si přál konečně něco vyhrát!“ hlásí před turnajem sedmnáctiletý útočník.

V draftu KHL jste jako česká jednička obsadil 23. příčku a byl jste draftován Novosibirskem. Byl jste překvapen?
Čekal jsem, že budu draftovaný, ale spíše do týmu Lev Praha.

Už dvě sezóny jste odehrál ve švédském Linköpingu, kde jste si dokonce zahrál za seniorský tým a několik zápasů v elitserien, nejvyšší švédské lize. Jak jste ve Švédsku spokojený? Budete i následující sezónu pokračovat ve stejném týmu?
Jsem tady spokojený a zůstávám tu. Podepsal jsem novou profesionální smlouvu na tři roky.

Co pro vás znamená účast na Ivan Hlinka Memorial Cupu? Co vám říká Ivan Hlinka jako ikona českého hokeje?
Jedu tam zúročit svoje zkušenosti a pomoci týmu k co nejlepšímu výkonu. Pan Hlinka byl skvělý hráč a skvělý trenér, je to legenda českého hokeje.

Minulý rok jste Ivan Hlinka Memorial Cup vynechal kvůli zranění. Můžete přiblížit, o co šlo? Mrzelo vás, že se nemůžete zúčastnit tak prestižního turnaje?
Měl jsem problémy s třísly a samozřejmě mě mrzelo, že jsem se turnaje nemohl zúčastnit.

Do letošního turnaje nastoupíte jako tahoun celého týmu a jako hráč, na kterého se spoléhá. Myslíte si, že dokážete splnit vše, co se od vás očekává?
Udělám vše, co bude v mých silách, to je vše co k tomu můžu říct.

Česká republika bude hrát ve skupině A, kde nastoupí proti Kanadě, Švédsku a Švýcarsku. Švédsko skončilo minulý rok na místě třetím a kanadští hokejisté se pokusí o obhajobu titulu. Dá se tedy říct, že máte těžkou skupinu. Co říkáte na vaše soupeře?
Všechny týmy jsou hodně kvalitní. Je to jedno, koho vám nalosují do skupiny. Pokud chceme uspět, tak musíme porazit kohokoliv.

Se švédským výběrem přijedou i dva vaši spoluhráči z Linköpingu, obránce Gustav FORSLING a útočník Henrik TÖRNQVIST. Těšíte se, až si proti nim zahrajete? Bavili jste se o tom mezi sebou?
Určitě jsme se o tom před turnajem spolu bavili a myslím si, že to bude kvalitní utkání. Těším se na něj.

Co si od memoriálu slibujete?
Moc bych si přál konečně už něco vyhrát!

Krátké zprávy

Harmonogram turnaje

6.7. - Harmonogram turnaje i s tabulkami si můžete doma vytisknout a postupně doplňovat výsledky.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2021 se ještě 31. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 USA a Slováci si ve stejný den zahrají v Piešťanech s Ruskem. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Twitter HGC

1.6. - Hlinka Gretzky Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

The 2022 Hlinka Gretzky Cup returns to Red Deer, Alta. this summer!

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Ruský supertalent Matvej Mičkov, který na turnaji získal nejvíce kanadských bodů, přičemž dvanáctibodovou nálož Cola Perfettiho z roku 2019 překonal jen o jediný gól.Více ? https://hlinkagretzkycup.cz/clanek.asp?id=646

Twitter

Matvei Michkov breaks Perfetti\'s scoring record hlinkagretzkycup.cz/eng/clanek.asp… #HlinkaGretzkyCup @russiahockey @hcSKA Photo: Hockey Slovakia

Twitter

What a week for Slovaks. Congrats on silver medal win.??#hlinkagretzkycup Foto: @HockeySlovakia