ČLÁNEK

Čekal jsem draft spíš do Lva, je zájmem Novosibirsku zaskočený Vrána

02.08.2013 | Lucie Lobo

Dvě sezony působí ve švédském Linköpingu, letos jej draftoval ruský Novosibirsk a před Jakubem Vránou stojí další velké výzvy. Tou nejbližší je Ivan Hlinka Memorial Cup v Břeclavi. „Moc bych si přál konečně něco vyhrát!“ hlásí před turnajem sedmnáctiletý útočník.

V draftu KHL jste jako česká jednička obsadil 23. příčku a byl jste draftován Novosibirskem. Byl jste překvapen?
Čekal jsem, že budu draftovaný, ale spíše do týmu Lev Praha.

Už dvě sezóny jste odehrál ve švédském Linköpingu, kde jste si dokonce zahrál za seniorský tým a několik zápasů v elitserien, nejvyšší švédské lize. Jak jste ve Švédsku spokojený? Budete i následující sezónu pokračovat ve stejném týmu?
Jsem tady spokojený a zůstávám tu. Podepsal jsem novou profesionální smlouvu na tři roky.

Co pro vás znamená účast na Ivan Hlinka Memorial Cupu? Co vám říká Ivan Hlinka jako ikona českého hokeje?
Jedu tam zúročit svoje zkušenosti a pomoci týmu k co nejlepšímu výkonu. Pan Hlinka byl skvělý hráč a skvělý trenér, je to legenda českého hokeje.

Minulý rok jste Ivan Hlinka Memorial Cup vynechal kvůli zranění. Můžete přiblížit, o co šlo? Mrzelo vás, že se nemůžete zúčastnit tak prestižního turnaje?
Měl jsem problémy s třísly a samozřejmě mě mrzelo, že jsem se turnaje nemohl zúčastnit.

Do letošního turnaje nastoupíte jako tahoun celého týmu a jako hráč, na kterého se spoléhá. Myslíte si, že dokážete splnit vše, co se od vás očekává?
Udělám vše, co bude v mých silách, to je vše co k tomu můžu říct.

Česká republika bude hrát ve skupině A, kde nastoupí proti Kanadě, Švédsku a Švýcarsku. Švédsko skončilo minulý rok na místě třetím a kanadští hokejisté se pokusí o obhajobu titulu. Dá se tedy říct, že máte těžkou skupinu. Co říkáte na vaše soupeře?
Všechny týmy jsou hodně kvalitní. Je to jedno, koho vám nalosují do skupiny. Pokud chceme uspět, tak musíme porazit kohokoliv.

Se švédským výběrem přijedou i dva vaši spoluhráči z Linköpingu, obránce Gustav FORSLING a útočník Henrik TÖRNQVIST. Těšíte se, až si proti nim zahrajete? Bavili jste se o tom mezi sebou?
Určitě jsme se o tom před turnajem spolu bavili a myslím si, že to bude kvalitní utkání. Těším se na něj.

Co si od memoriálu slibujete?
Moc bych si přál konečně už něco vyhrát!

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

DID YOU KNOW? Twenty players competing in the #StanleyCup Final are #HlinkaGretzkyCup alumni, including three who played in Edmonton in 2018. Tickets for the 2024 tournament are ON SALE NOW at www.HlinkaGretzkyCup.ca.LE SAVIEZ-VOUS? 20 joueurs qui participent a la finale de la #CoupeStanley sont des anciens de la #CoupeHlinkaGretzky, dont trois qui ont joué a Edmonton en 2018. Les billets pour le tournoi de 2024 sont EN VENTE MAINTENANT au www.CoupeHlinkaGretzky.ca.???? Dylan Holloway???? Philip Broberg???? Anton Lundell

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.